Giorgio Vasari Kuka tutkii arkistoja ja mitkä teokset

1511 – 1574

Mitä tämä sivu sisältää?

Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Giorgio Vasari sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.

Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.

Giorgio Vasari: mitä konsultoinnit osoittavat

Teosta Giorgio Vasari on katsottu eniten: Viimeinen Tuomio (detalji), jolla on ollut 800 käyntikertaa kahdenneksitoista kuukaudessa, mikä vastaa 8% kaikista katseluista. Sijoitusta seuraavat The Last Judgment (detail) ja Perseus and Andromeda. Taiteilijan sivu avattiin 1 600 kertaa ja teosten sivut 8 900 kertaa, yhteensä 10 500 kertaa. Aikavälillä Elo 2026–Syy 2026 konsultointien määrä kasvoi 114%. Hei 2026 on kuukausi, jolloin yhteydenottoja on tehty eniten: 7 900. Lukijat tarkastelevat tietoja tietokoneet (89%) ja puhelimet (11%) laitteilla. Lukijat valitsevat Hengellinen (Tunteen sävy) 28% prosentissa käynneistä, vaikka se edustaa vain 4% osa koko luettelosta.

Giorgio Vasari: 10 katsotuimmat teosta

Jokainen merkintä näyttää Giorgio Vasari teoksen ja sen sijoituksen WikiOO.org katselukertojen perusteella viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.

  1. Viimeinen Tuomio (detalji) 1 Viimeinen Tuomio (detalji), 1572 800 käyntiä · 7,5%
  2. The Last Judgment (detail) 2 The Last Judgment (detail), 1572 800 käyntiä · 7,5%
  3. Perseus and Andromeda 3 Perseus and Andromeda, 1570 700 käyntiä · 6,6%
  4. Annunciation 4 Annunciation, 1570 600 käyntiä · 5,7%
  5. Allegory of the Immaculate Conception 5 Allegory of the Immaculate Conception, 1541 600 käyntiä · 5,7%
  6. Marriage at Cana 6 Marriage at Cana, 1566 600 käyntiä · 5,7%
  7. Annunciation 7 Annunciation, 1564 500 käyntiä · 4,7%
  8. The 1530 Siege of Florence 8 The 1530 Siege of Florence, 1558 400 käyntiä · 3,8%
  9. Viimeinen tuomio 9 Viimeinen tuomio, 1572 300 käyntiä · 2,8%
  10. Childhood of Jupiter 10 Childhood of Jupiter, 1556 300 käyntiä · 2,8%

Milloin Giorgio Vasari -tietoja on katsottu?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.

Taulukon luvut
KuukausiTaiteilijan sivuTeossivut
Lok 202500
Mar 202500
Jou 202500
Tam 202600
Hel 202600
Maa 202600
Huh 202600
Tou 202600
Kes 2026200200
Hei 20261 0006 900
Elo 2026200500
Syy 20262001 300

Milloin Giorgio Vasari -taiteilijan teoksia katsellaan?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.

Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.

Mitkä ovat Giorgio Vasari teoksista eniten katsotut kuukausittain?

Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.

Taulukon luvut
TeosLok 2025Mar 2025Jou 2025Tam 2026Hel 2026Maa 2026Huh 2026Tou 2026Kes 2026Hei 2026Elo 2026Syy 2026
Viimeinen Tuomio (detalji)0000000005002000
Viimeinen tuomio0000000002000100
Sala del Cinquecento000000000000
Annunciation000000000300100100
The Prophet Elisha0000000001000100
Allegory of Justice00000000000200
Ceiling of the Sala del Cin…00000000010000
Ercole fanciullo strozza i…00000000010000
Self-Portrait000000000000
Portrait of Lorenzo the Mag…000000000000

Miten Giorgio Vasari -konsultaatiot jakautuvat laitteiden mukaan?

Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.

Taulukon luvut
LaiteKäynnitJaa
tietokoneet9 30088,6%
puhelimet1 20011,4%

Millä kielillä Giorgio Vasari on konsultoituna?

Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.

Taulukon luvut
KieliKäynnitJaa
arabia10025,0%
saksa10025,0%
englanti10025,0%
espanja10025,0%

Kuinka monta konsultointia päivässä Giorgio Vasari, ja seuraavan kolmen viikon aikana?

Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.

Taulukon luvut
PäiväKäynnit
su 27 Syy100
ma 28 Syy100
ti 29 Syy300
ke 30 Syy100
to 1 Lok200
pe 2 Lok100
la 3 Lok200
su 4 Lok1 000
ma 5 Lok0
ti 6 Lok100
ke 7 Lok400
to 8 Lok300
pe 9 Lok400
la 10 Lok100
su 11 Lok100
ma 12 Lok300
ti 13 Lok800
ke 14 Lok600
to 15 Lok400
pe 16 Lok100
la 17 Lok0
su 18 Lok (ennuste)600
ma 19 Lok (ennuste)200
ti 20 Lok (ennuste)600
ke 21 Lok (ennuste)500
to 22 Lok (ennuste)400
pe 23 Lok (ennuste)300
la 24 Lok (ennuste)100
su 25 Lok (ennuste)700
ma 26 Lok (ennuste)200
ti 27 Lok (ennuste)700
ke 28 Lok (ennuste)600
to 29 Lok (ennuste)500
pe 30 Lok (ennuste)300
la 31 Lok (ennuste)200
su 1 Mar (ennuste)800
ma 2 Mar (ennuste)300
ti 3 Mar (ennuste)800
ke 4 Mar (ennuste)700
to 5 Mar (ennuste)600
pe 6 Mar (ennuste)400
la 7 Mar (ennuste)200

Tietoa Giorgio Vasari -taiteilijan lukijakunnasta

Mitä Giorgio Vasari -teosta katsotaan useimmin?

Ennenkäytössä Viimeinen Tuomio (detalji) 800 vierailulla ja 8% kyselyosuudella. Yläpuolella on 10 sijoitusta.

Kuinka suuri on Giorgio Vasari lukijakunta WikiOO.org-palvelussa?

10 500 käyntiä kahdessaToistuvassa vuodessa: 1 600 taiteilijan sivulla, 8 900 teoksissa.

Mitä laitteita Giorgio Vasari -taiteilijan lukijat käyttävät?

He käyttävät laitteita tietokoneet (89%) ja puhelimet (11%); tietokoneet muodostaa 89% yhteyksistä.

Mitkä Giorgio Vasari teokset vastaavat lukijoiden valintoja?

Hengellinen (Tunteen sävy) -kuvauksilla varustetut teokset saavat 28% käynneistä, vaikka ne muodostavat vain 4% luettelosta.