Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Hans Von Marées sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Hans Von Marées: lukijatietoja
Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana WikiOO.org-tietokannan eniten katsotun Hans Von Marées -teoksen nimi oli Alte Nationalgalerie, Berlin.: 500 katselukertaa, mikä vastaa 21% artistin kaikista katseluista. Sitä seuraavat Youth Picking Oranges ja Drei Männer In Der Landschaft Von Hans Von Marées. Hans Von Marées-sivuja on katsottu 2 700 kertaa: 700 artistin omalla sivulla ja 2 000 yksittäisten teosten sivuilla. Konsultaatioiden määrä kasvoi 400% välillä Elo 2026–Syy 2026. Korkein kyselymäärä oli kuussa Hei 2026, jolloin vierailuja oli 2 000. Lukijat tutkivat Voimakas (Kontrasti) -aihetta enemmän kuin sen osuus luettelosta antaisi olettaa: 33% käynneistä suhteessa 8% teoksista.
Hans Von Marées -taiteilijan 10 katsotuinta teosta
Hans Von Marées teokset järjestettynä WikiOO.org -palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana tapahtuneiden kyselyiden määrän mukaan, eniten kysytyt ensin.
-
1
Alte Nationalgalerie, Berlin.
500 käyntiä · 20,8%
-
2
Youth Picking Oranges
400 käyntiä · 16,7%
-
3
Drei Männer In Der Landschaft Von Hans Von Marées
300 käyntiä · 12,5%
-
4
Abendliche Waldszene ), 1870
200 käyntiä · 8,3%
-
5
Rekonstruktion In Der Alten Nationalgalerie Berlin.
200 käyntiä · 8,3%
-
6
Drei Männer in der Landschaft ), 1874
100 käyntiä · 4,2%
-
7
Die Lebensalter (Orangenbild)
100 käyntiä · 4,2%
-
8
Kassettenbild Ii
100 käyntiä · 4,2%
-
9
Drei Jünglinge In Einem Orangenhain
100 käyntiä · 4,2%
-
10
Entwurf Zum Bild Das Goldene Zeitalter I
100 käyntiä · 4,2%
Kuinka monta kertaa Hans Von Marées -tietoja katsotaan kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Tietotaulukko
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 100 |
| Hei 2026 | 200 | 1 800 |
| Elo 2026 | 0 | 100 |
| Syy 2026 | 500 | 0 |
Kuinka usein Hans Von Marées -taiteilijan teoksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkä tyyppisiä Hans Von Marées teoksia lukijat tutkivat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Tietotaulukko
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 70,0% | 70,8% |
| Pehmeä varjo | 18,0% | 25,0% |
| Pehmeä valoisuus | 8,0% | 0,0% |
| Kirkas tasapaino | 4,0% | 4,2% |
| Valoisa | 0,0% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 54,0% | 25,0% |
| Hienovaraiset värit | 32,0% | 54,2% |
| Tasapainoisen pehmeä | 10,0% | 20,8% |
| Selkeä värikylläisyys | 4,0% | 0,0% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Maanläheinen | 86,5% | 92,3% |
| Monokromaattinen | 8,1% | 0,0% |
| Neutraalit sävyt | 2,7% | 7,7% |
| Tumma | 2,7% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 74,0% | 58,3% |
| Tasapainoinen | 22,0% | 37,5% |
| Voimakas | 4,0% | 4,2% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 40,0% | 33,3% |
| Pehmeä | 32,0% | 16,7% |
| Tasapainoinen | 8,0% | 16,7% |
| Voimakas | 8,0% | 33,3% |
| Lausunto | 12,0% | 0,0% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 14,0% | 29,2% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 14,0% | 37,5% |
| Tasapainoinen harmonia | 16,0% | 8,3% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 40,0% | 20,8% |
| Yhtenäinen väripaletti | 16,0% | 4,2% |
Mitä Hans Von Marées -taiteilijan teoksia katsotaan eniten kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Tietotaulukko
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Courtyard with the Grotto i… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self-Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Coachman and Nymph | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self-Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Abduction of Ganymede | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Three Riders II: Saint… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Three Riders II: Saint… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self-Portrait with Yellow H… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Adolf von Marées, the Artis… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Three Riders II: Saint… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Millä kielillä Hans Von Marées on konsultoituna?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Tietotaulukko
| Kieli | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| englanti | 300 | 50,0% |
| espanja | 200 | 33,3% |
| ukraina | 100 | 16,7% |
Kuinka monta Hans Von Marées -konsultaatiota päivässä on ja mitä on odotettavissa?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Tietotaulukko
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| pe 25 Syy | 0 |
| la 26 Syy | 0 |
| su 27 Syy | 400 |
| ma 28 Syy | 400 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 200 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok | 0 |
| ke 14 Lok | 0 |
| to 15 Lok | 100 |
| pe 16 Lok (ennuste) | 0 |
| la 17 Lok (ennuste) | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 0 |
| la 24 Lok (ennuste) | 0 |
| su 25 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 0 |
| la 31 Lok (ennuste) | 0 |
| su 1 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 0 |
| to 5 Mar (ennuste) | 0 |
Kysymyksiä Hans Von Marées -taiteilijan lukijakunnasta
Mitä Hans Von Marées -teoksia katsotaan eniten?
- Alte Nationalgalerie, Berlin., jolla on 500 vierailua (21% kaikista Hans Von Marées -taiteilijan katseluista). Yllä oleva sijoituslista sisältää 10 teosta.
Kuinka monta kertaa WikiOO.org on konsultin Hans Von Marées palveluksessa?
- 2 700 kertaa kahdenneksitoista kuukaudessa: 700 taiteilijan sivulla ja 2 000 teosten sivuilla.
Minkä tyyppisistä Hans Von Marées teoksista lukijat pitävät eniten?
- Voimakas (Kontrasti): 33% käynneistä, kun taas 8% luettelosta.