Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Jacques Blanchard sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Jacques Blanchard: tilastot lyhyesti
St Cecilia on Jacques Blanchardin katsotuin teos: 300 katselukertaa kahdenneksitoista kuukaudessa, mikä on 20% kaikista katseluista. Myös usein katsottua: VENUS ET LES GRACES SURPRISES PAR UN MORTEL DIT AUTREFOIS CIMON ET EPHIGENE ja St Sebastian Nursed by Irene and her Helpers, Jacques Blanchard, 1630 - 1638. Yhteensä katselukertoja: 2 100 (700 artistin sivu, 1 400 teosta). Huippukuukausi: Hei 2026 (1 500 käyntiä). Havainto mieltymyksestä: Elegantti (Tunnelma), 60% käynneistä 24% luettelosta.
Jacques Blanchard -teokset katselujen perusteella (top 10)
Sijoitus perustuu WikiOO.org-kohteiden katselukertoimiin kahdennentoista kuukauden ajalta, ei luettelon pistemääriin. Sija 1 on Jacques Blanchard:n katsotuin teos.
-
1
St Cecilia
300 käyntiä · 20,0%
-
2
VENUS ET LES GRACES SURPRISES PAR UN MORTEL DIT AUTREFOIS CIMON ET EPHIGENE
200 käyntiä · 13,3%
-
3
St Sebastian Nursed by Irene and her Helpers, Jacques Blanchard, 1630 - 1638, 1638
100 käyntiä · 6,7%
-
4
Venus and the Three Graces Surprised by a Mortal, 1631
100 käyntiä · 6,7%
-
5
Mars and the vestal virgin
100 käyntiä · 6,7%
-
6
Tobias Healing the Blindness of His Father
100 käyntiä · 6,7%
-
7
Charity (fragment), 1637
100 käyntiä · 6,7%
-
8
La mort de Lucrèce
100 käyntiä · 6,7%
-
9
LA CHARITE
100 käyntiä · 6,7%
-
10
LE BAPTEME
100 käyntiä · 6,7%
Mikä on Jacques Blanchard-tietueen kuukausittainen lukijamäärä?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 0 |
| Hei 2026 | 500 | 1 000 |
| Elo 2026 | 100 | 0 |
| Syy 2026 | 0 | 0 |
| Lok 2026 | 100 | 400 |
Mikä on Jacques Blanchard -taiteilijan teosten kuukausittainen lukijamäärä?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä Jacques Blanchard -teosten kategorioita lukijat valitsevat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä taustalla olevat tiedot
| Tunnelma | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Elegantti | 23,8% | 60,0% |
| Dramaattinen | 42,9% | 10,0% |
| Romanttinen | 23,8% | 20,0% |
| Seesteinen | 4,8% | 10,0% |
| Levollinen | 4,8% | 0,0% |
| Tunteen sävy | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Romanttinen | 38,1% | 50,0% |
| Dramaattinen | 28,6% | 10,0% |
| Seesteinen | 4,8% | 30,0% |
| Rauhallinen | 4,8% | 10,0% |
| Energisoiva | 4,8% | 0,0% |
| Melankolinen | 4,8% | 0,0% |
| Nostalginen | 4,8% | 0,0% |
| Pohtiva | 4,8% | 0,0% |
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 59,5% | 46,7% |
| Pehmeä varjo | 35,1% | 46,7% |
| Pehmeä valoisuus | 5,4% | 6,7% |
| Kirkas tasapaino | 0,0% | 0,0% |
| Valoisa | 0,0% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 32,4% | 20,0% |
| Hienovaraiset värit | 32,4% | 20,0% |
| Tasapainoisen pehmeä | 35,1% | 60,0% |
| Selkeä värikylläisyys | 0,0% | 0,0% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 48,6% | 33,3% |
| Tasapainoinen | 51,3% | 66,7% |
| Voimakas | 0,0% | 0,0% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 10,8% | 13,3% |
| Pehmeä | 16,2% | 0,0% |
| Tasapainoinen | 10,8% | 20,0% |
| Voimakas | 18,9% | 6,7% |
| Lausunto | 43,2% | 60,0% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 8,1% | 6,7% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 10,8% | 13,3% |
| Tasapainoinen harmonia | 13,5% | 20,0% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 54,0% | 53,3% |
| Yhtenäinen väripaletti | 13,5% | 6,7% |
Miten Jacques Blanchard -taiteilijan katsotuimmat teokset jakautuvat vuoden aikana?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Teos | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 | Lok 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| St Cecilia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 200 |
| Venus and the Three Graces… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of a Sculptor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Virgin and Child with Saint… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Zeus and Semele | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Holy Family | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Christ and the Adulteress | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Young Cavalier | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Descent of the Holy Spi… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Danaë | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
Mikä on Jacques Blanchard lukijoiden kielellinen jakauma?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Mikä on Jacques Blanchard päivittäinen lukijamäärä ennusteineen?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| su 18 Lok | 0 |
| ma 19 Lok | 0 |
| ti 20 Lok | 0 |
| ke 21 Lok | 0 |
| to 22 Lok | 0 |
| pe 23 Lok | 0 |
| la 24 Lok | 0 |
| su 25 Lok | 100 |
| ma 26 Lok | 0 |
| ti 27 Lok | 0 |
| ke 28 Lok | 0 |
| to 29 Lok | 0 |
| pe 30 Lok | 0 |
| la 31 Lok | 0 |
| su 1 Mar | 0 |
| ma 2 Mar | 0 |
| ti 3 Mar | 100 |
| ke 4 Mar | 0 |
| to 5 Mar | 300 |
| pe 6 Mar | 0 |
| la 7 Mar | 0 |
| su 8 Mar (ennuste) | 100 |
| ma 9 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 10 Mar (ennuste) | 100 |
| ke 11 Mar (ennuste) | 0 |
| to 12 Mar (ennuste) | 300 |
| pe 13 Mar (ennuste) | 0 |
| la 14 Mar (ennuste) | 0 |
| su 15 Mar (ennuste) | 100 |
| ma 16 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 17 Mar (ennuste) | 100 |
| ke 18 Mar (ennuste) | 0 |
| to 19 Mar (ennuste) | 400 |
| pe 20 Mar (ennuste) | 0 |
| la 21 Mar (ennuste) | 0 |
| su 22 Mar (ennuste) | 200 |
| ma 23 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 24 Mar (ennuste) | 200 |
| ke 25 Mar (ennuste) | 0 |
| to 26 Mar (ennuste) | 500 |
| pe 27 Mar (ennuste) | 0 |
| la 28 Mar (ennuste) | 0 |
Jacques Blanchard: usein kysytyt kysymykset
Mikä on Jacques Blanchardin useimmin katsottu teos?
- St Cecilia: 300 vierailua, 20% kyselyistä. Lista ulottuu sijoitukseen 10.
Mikä on Jacques Blanchard lukijakunta?
- 2 100 käyntiä kahdessaToistuvassa vuodessa (700 artistin sivu, 1 400 teosta).
Suosivatko lukijat tiettyä Jacques Blanchard -teosten kategoriaa?
- Kyllä, Elegantti (Tunnelma): 60% vierailuista vastaa 24% osuutta luettelosta.