Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Károly Marko Vanhempi sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Károly Marko Vanhempi: tilastot lyhyesti
Lovers In Italian Landscape on Károly Marko Vanhempiin katsotuin teos: 300 katselukertaa kahdenneksitoista kuukaudessa, mikä on 25% kaikista katseluista. Myös usein katsottua: Wanderer And His Guard ja Aqua Nera near Rome. Yhteensä katselukertoja: 1 800 (600 artistin sivu, 1 200 teosta). Huippukuukausi: Hei 2026 (1 500 käyntiä). Havainto mieltymyksestä: Monokromaattinen (Värin voimakkuus), 58% käynneistä 43% luettelosta.
Károly Marko Vanhempi -teokset katselujen perusteella (top 9)
Sijoitus perustuu WikiOO.org-kohteiden katselukertoimiin kahdennentoista kuukauden ajalta, ei luettelon pistemääriin. Sija 1 on Károly Marko Vanhempi:n katsotuin teos.
-
1
Lovers In Italian Landscape
300 käyntiä · 25,0%
-
2
Wanderer And His Guard
200 käyntiä · 16,7%
-
3
Aqua Nera near Rome, 1858
100 käyntiä · 8,3%
-
4
View of the Great Hungarian Plain with Draw Well, 1853
100 käyntiä · 8,3%
-
5
Italian Landscape With Viaduct And Rainbow
100 käyntiä · 8,3%
-
6
Forest Scene At Ailo In Corsica
100 käyntiä · 8,3%
-
7
Pest Organ
100 käyntiä · 8,3%
-
8
Visegrád
100 käyntiä · 8,3%
-
9
Landscape Sketch With A Lake
100 käyntiä · 8,3%
Mikä on Károly Marko Vanhempi-tietueen kuukausittainen lukijamäärä?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 0 |
| Hei 2026 | 600 | 900 |
| Elo 2026 | 0 | 0 |
| Syy 2026 | 0 | 300 |
Mikä on Károly Marko Vanhempi -taiteilijan teosten kuukausittainen lukijamäärä?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä Károly Marko Vanhempi -teosten kategorioita lukijat valitsevat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä taustalla olevat tiedot
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 2,7% | 8,3% |
| Pehmeä varjo | 21,6% | 16,7% |
| Pehmeä valoisuus | 48,6% | 50,0% |
| Kirkas tasapaino | 21,6% | 16,7% |
| Valoisa | 5,4% | 8,3% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 35,1% | 50,0% |
| Hienovaraiset värit | 48,6% | 50,0% |
| Tasapainoisen pehmeä | 16,2% | 0,0% |
| Selkeä värikylläisyys | 0,0% | 0,0% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 43,2% | 58,3% |
| Tasapainoinen | 56,8% | 41,7% |
| Voimakas | 0,0% | 0,0% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 2,7% | 8,3% |
| Pehmeä | 2,7% | 0,0% |
| Tasapainoinen | 0,0% | 0,0% |
| Voimakas | 18,9% | 8,3% |
| Lausunto | 75,7% | 83,3% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 10,8% | 25,0% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 5,4% | 16,7% |
| Tasapainoinen harmonia | 18,9% | 25,0% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 37,8% | 16,7% |
| Yhtenäinen väripaletti | 27,0% | 16,7% |
Miten Károly Marko Vanhempi -taiteilijan katsotuimmat teokset jakautuvat vuoden aikana?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| From the Pearl of Holy Anti… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Roman Campagna near Cer… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Aqua Nera near Rome | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Landscape Near Tivoli With… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Diana at the Hunt (Hunting… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Wanderer And His Guard | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Italian Landscape With Viad… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Excursionist In Italian Cou… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Wine Harvest (Tarantella) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape With Oxcart | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mikä on Károly Marko Vanhempi lukijoiden kielellinen jakauma?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Mikä on Károly Marko Vanhempi päivittäinen lukijamäärä ennusteineen?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| ke 23 Syy | 0 |
| to 24 Syy | 0 |
| pe 25 Syy | 0 |
| la 26 Syy | 0 |
| su 27 Syy | 0 |
| ma 28 Syy | 0 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 200 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok | 0 |
| ke 14 Lok (ennuste) | 0 |
| to 15 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 16 Lok (ennuste) | 0 |
| la 17 Lok (ennuste) | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 0 |
| la 24 Lok (ennuste) | 0 |
| su 25 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 0 |
| la 31 Lok (ennuste) | 0 |
| su 1 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 0 |
Károly Marko Vanhempi: usein kysytyt kysymykset
Mikä on Károly Marko Vanhempiin useimmin katsottu teos?
- Lovers In Italian Landscape: 300 vierailua, 25% kyselyistä. Lista ulottuu sijoitukseen 9.
Mikä on Károly Marko Vanhempi lukijakunta?
- 1 800 käyntiä kahdessaToistuvassa vuodessa (600 artistin sivu, 1 200 teosta).
Suosivatko lukijat tiettyä Károly Marko Vanhempi -teosten kategoriaa?
- Kyllä, Monokromaattinen (Värin voimakkuus): 58% vierailuista vastaa 43% osuutta luettelosta.