Lucas Cranach Vanhempi Kuka tutkii arkistoja ja mitkä teokset

1472 – 1553

Mitä tämä sivu sisältää?

Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Lucas Cranach Vanhempi sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.

Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.

Lucas Cranach Vanhempi: mitä konsultoinnit osoittavat

Teosta Lucas Cranach Vanhempi on katsottu eniten: Adam ja Eeva, jolla on ollut 3 300 käyntikertaa kahdenneksitoista kuukaudessa, mikä vastaa 7% kaikista katseluista. Sijoitusta seuraavat Adam ja Eva ja Judit päällään Holofernesin päätä. Taiteilijan sivu avattiin 6 800 kertaa ja teosten sivut 40 500 kertaa, yhteensä 47 300 kertaa. Aikavälillä Elo 2026–Syy 2026 konsultointien määrä kasvoi 119%. Hei 2026 on kuukausi, jolloin yhteydenottoja on tehty eniten: 29 100. Konsultaatiokielet ovat englanti (32%), portugali (11%) ja venäjä (11%). Lukijat tarkastelevat tietoja tietokoneet (83%), puhelimet (14%) ja tabletit (3%) laitteilla. Lukijat valitsevat Tasapainoisen pehmeä (Värikylläisyys) 36% prosentissa käynneistä, vaikka se edustaa vain 8% osa koko luettelosta.

Lucas Cranach Vanhempi: 10 katsotuimmat teosta

Jokainen merkintä näyttää Lucas Cranach Vanhempi teoksen ja sen sijoituksen WikiOO.org katselukertojen perusteella viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.

  1. Adam ja Eeva 1 Adam ja Eeva, 1531 3 300 käyntiä · 7,4%
  2. Adam ja Eva 2 Adam ja Eva, 1530 2 000 käyntiä · 4,5%
  3. Judit päällään Holofernesin päätä 3 Judit päällään Holofernesin päätä, 1530 1 900 käyntiä · 4,3%
  4. The Golden Age 4 The Golden Age, 1530 1 400 käyntiä · 3,2%
  5. Law and Grace 5 Law and Grace, 1529 1 200 käyntiä · 2,7%
  6. Adam ja Eeva 6 Adam ja Eeva, 1525 1 100 käyntiä · 2,5%
  7. Venus seisomassa maisemassa 7 Venus seisomassa maisemassa, 1529 900 käyntiä · 2,0%
  8. Elector Friedrich III:n hirvimetsästys 8 Elector Friedrich III:n hirvimetsästys, 1529 800 käyntiä · 1,8%
  9. The Paradise 9 The Paradise, 1530 700 käyntiä · 1,6%
  10. Portrait of Johann Friedrich the Magnanimous 10 Portrait of Johann Friedrich the Magnanimous, 1509 700 käyntiä · 1,6%

Milloin Lucas Cranach Vanhempi -tietoja on katsottu?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.

Taulukon luvut
KuukausiTaiteilijan sivuTeossivut
Lok 202500
Mar 202500
Jou 202500
Tam 202600
Hel 202600
Maa 202600
Huh 202600
Tou 202600
Kes 20262001 400
Hei 20262 00027 100
Elo 20264004 800
Syy 20264 2007 200

Milloin Lucas Cranach Vanhempi -taiteilijan teoksia katsellaan?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.

Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.

Mitkä ovat Lucas Cranach Vanhempi teoksista eniten katsotut kuukausittain?

Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.

Taulukon luvut
TeosLok 2025Mar 2025Jou 2025Tam 2026Hel 2026Maa 2026Huh 2026Tou 2026Kes 2026Hei 2026Elo 2026Syy 2026
Adam ja Eeva0000000001 3006001 300
Judit päällään Holofernesin…00000000100700200800
Elector Friedrich III:n hir…00000000080000
Adam ja Eva000000000500600800
Venus seisomassa maisemassa000000000300200200
Adam ja Eeva0000000008000200
Madonna and Child00000000030000
The Paradise0000000006001000
Lukas Spielhausen000000000000
Cupid complaining to Venus.00000000060000

Miten Lucas Cranach Vanhempi -konsultaatiot jakautuvat laitteiden mukaan?

Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.

Taulukon luvut
LaiteKäynnitJaa
tietokoneet39 30083,1%
puhelimet6 60014,0%
tabletit1 4003,0%

Millä kielillä Lucas Cranach Vanhempi on konsultoituna?

Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.

Taulukon luvut
KieliKäynnitJaa
englanti1 80032,1%
portugali60010,7%
venäjä60010,7%
espanja3005,4%
italia3005,4%
arabia2003,6%
bulgaria2003,6%
ranska2003,6%
slovakia2003,6%
ruotsi2003,6%

Kuinka monta konsultointia päivässä Lucas Cranach Vanhempi, ja seuraavan kolmen viikon aikana?

Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.

Taulukon luvut
PäiväKäynnit
ke 23 Syy1 000
to 24 Syy800
pe 25 Syy800
la 26 Syy300
su 27 Syy400
ma 28 Syy500
ti 29 Syy1 100
ke 30 Syy500
to 1 Lok900
pe 2 Lok400
la 3 Lok200
su 4 Lok1 000
ma 5 Lok1 200
ti 6 Lok500
ke 7 Lok1 100
to 8 Lok1 100
pe 9 Lok1 100
la 10 Lok300
su 11 Lok300
ma 12 Lok1 600
ti 13 Lok200
ke 14 Lok (ennuste)1 000
to 15 Lok (ennuste)1 100
pe 16 Lok (ennuste)900
la 17 Lok (ennuste)300
su 18 Lok (ennuste)700
ma 19 Lok (ennuste)1 300
ti 20 Lok (ennuste)700
ke 21 Lok (ennuste)1 100
to 22 Lok (ennuste)1 200
pe 23 Lok (ennuste)1 000
la 24 Lok (ennuste)300
su 25 Lok (ennuste)700
ma 26 Lok (ennuste)1 400
ti 27 Lok (ennuste)700
ke 28 Lok (ennuste)1 100
to 29 Lok (ennuste)1 200
pe 30 Lok (ennuste)1 000
la 31 Lok (ennuste)300
su 1 Mar (ennuste)700
ma 2 Mar (ennuste)1 400
ti 3 Mar (ennuste)800

Tietoa Lucas Cranach Vanhempi -taiteilijan lukijakunnasta

Mitä Lucas Cranach Vanhempi -teosta katsotaan useimmin?

Ennenkäytössä Adam ja Eeva 3 300 vierailulla ja 7% kyselyosuudella. Yläpuolella on 10 sijoitusta.

Kuinka suuri on Lucas Cranach Vanhempi lukijakunta WikiOO.org-palvelussa?

47 300 käyntiä kahdessaToistuvassa vuodessa: 6 800 taiteilijan sivulla, 40 500 teoksissa.

Mitä laitteita Lucas Cranach Vanhempi -taiteilijan lukijat käyttävät?

He käyttävät laitteita tietokoneet (83%), puhelimet (14%) ja tabletit (3%); tietokoneet muodostaa 83% yhteyksistä.

Mitä kieliä Lucas Cranach Vanhempi -taiteilijan lukijat käyttävät?

englanti (32%), portugali (11%) ja venäjä (11%); englanti kattaa 32%.

Mitkä Lucas Cranach Vanhempi teokset vastaavat lukijoiden valintoja?

Tasapainoisen pehmeä (Värikylläisyys) -kuvauksilla varustetut teokset saavat 36% käynneistä, vaikka ne muodostavat vain 8% luettelosta.