Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Mariano Barbasán sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Mariano Barbasán: tilastot lyhyesti
Last Moments of the market on Mariano Barbasánin katsotuin teos: 200 katselukertaa kahdenneksitoista kuukaudessa, mikä on 9% kaikista katseluista. Myös usein katsottua: Don Pedro III the Great in the hill of the Paniza 1 ja Decoration for a billiard room. Yhteensä katselukertoja: 2 600 (500 artistin sivu, 2 100 teosta). Huippukuukausi: Hei 2026 (2 300 käyntiä). Havainto mieltymyksestä: Tumma (Väripaletti), 57% käynneistä 33% luettelosta.
Mariano Barbasán -teokset katselujen perusteella (top 10)
Sijoitus perustuu WikiOO.org-kohteiden katselukertoimiin kahdennentoista kuukauden ajalta, ei luettelon pistemääriin. Sija 1 on Mariano Barbasán:n katsotuin teos.
-
1
Last Moments of the market
200 käyntiä · 9,1%
-
2
Don Pedro III the Great in the hill of the Paniza 1
200 käyntiä · 9,1%
-
3
Decoration for a billiard room
200 käyntiä · 9,1%
-
4
St Blas and the Holy Family
100 käyntiä · 4,5%
-
5
Love in the courtyard
100 käyntiä · 4,5%
-
6
The procession on the day of San Pedro
100 käyntiä · 4,5%
-
7
Gate of Tivoli
100 käyntiä · 4,5%
-
8
Piazza of Retama
100 käyntiä · 4,5%
-
9
Spring
100 käyntiä · 4,5%
-
10
Olive trees
100 käyntiä · 4,5%
Mikä on Mariano Barbasán-tietueen kuukausittainen lukijamäärä?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 100 | 0 |
| Hei 2026 | 400 | 1 900 |
| Elo 2026 | 0 | 100 |
| Syy 2026 | 0 | 100 |
Mikä on Mariano Barbasán -taiteilijan teosten kuukausittainen lukijamäärä?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä Mariano Barbasán -teosten kategorioita lukijat valitsevat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä taustalla olevat tiedot
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 14,0% | 9,1% |
| Pehmeä varjo | 28,0% | 27,3% |
| Pehmeä valoisuus | 24,0% | 45,5% |
| Kirkas tasapaino | 8,0% | 9,1% |
| Valoisa | 26,0% | 9,1% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 36,0% | 18,2% |
| Hienovaraiset värit | 16,0% | 4,5% |
| Tasapainoisen pehmeä | 20,0% | 31,8% |
| Selkeä värikylläisyys | 26,0% | 45,5% |
| Voimakas väri | 2,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 32,6% | 57,1% |
| Maanläheinen | 30,4% | 23,8% |
| Neutraalit sävyt | 28,3% | 14,3% |
| Pastellisävyt | 8,7% | 4,8% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 36,0% | 18,2% |
| Tasapainoinen | 40,0% | 40,9% |
| Voimakas | 24,0% | 40,9% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 6,0% | 4,5% |
| Pehmeä | 18,0% | 9,1% |
| Tasapainoinen | 22,0% | 18,2% |
| Voimakas | 26,0% | 31,8% |
| Lausunto | 28,0% | 36,4% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 8,0% | 4,5% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 4,0% | 0,0% |
| Tasapainoinen harmonia | 6,0% | 4,5% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 34,0% | 27,3% |
| Yhtenäinen väripaletti | 48,0% | 63,6% |
Miten Mariano Barbasán -taiteilijan katsotuimmat teokset jakautuvat vuoden aikana?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Church scene | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Study of flowers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Joseph son of Jacob, in jail | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Virgen of Pillar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Grid | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Milking time | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Returning from the well | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The procession of the Holy… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Study of turkeys | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Wedding in Anticol | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mikä on Mariano Barbasán lukijoiden kielellinen jakauma?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Mikä on Mariano Barbasán päivittäinen lukijamäärä ennusteineen?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| la 26 Syy | 0 |
| su 27 Syy | 0 |
| ma 28 Syy | 0 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok | 100 |
| ke 14 Lok | 0 |
| to 15 Lok | 0 |
| pe 16 Lok | 0 |
| la 17 Lok (ennuste) | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 100 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 0 |
| la 24 Lok (ennuste) | 0 |
| su 25 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 200 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 0 |
| la 31 Lok (ennuste) | 0 |
| su 1 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 200 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 0 |
| to 5 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 6 Mar (ennuste) | 0 |
Mariano Barbasán: usein kysytyt kysymykset
Mikä on Mariano Barbasánin useimmin katsottu teos?
- Last Moments of the market: 200 vierailua, 9% kyselyistä. Lista ulottuu sijoitukseen 10.
Mikä on Mariano Barbasán lukijakunta?
- 2 600 käyntiä kahdessaToistuvassa vuodessa (500 artistin sivu, 2 100 teosta).
Suosivatko lukijat tiettyä Mariano Barbasán -teosten kategoriaa?
- Kyllä, Tumma (Väripaletti): 57% vierailuista vastaa 33% osuutta luettelosta.