Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Marie Laurencin sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Marie Laurencin: lukijatietoja
Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana WikiOO.org-tietokannan eniten katsotun Marie Laurencin -teoksen nimi oli Le Bal élégant ou la danse à la campagne (1913): 1 000 katselukertaa, mikä vastaa 12% artistin kaikista katseluista. Sitä seuraavat L'éventail (1911) ja La Barque (1920). Marie Laurencin-sivuja on katsottu 10 500 kertaa: 3 200 artistin omalla sivulla ja 7 300 yksittäisten teosten sivuilla. Konsultaatiot vähentyivät 7% välillä Elo 2026–Syy 2026. Korkein kyselymäärä oli kuussa Hei 2026, jolloin vierailuja oli 5 200. Konsultaatio suoritetaan tietokoneet (58%), puhelimet (36%) ja tabletit (6%) -laitteilla. Lukijat tutkivat Monokromaattinen (Värin voimakkuus) -aihetta enemmän kuin sen osuus luettelosta antaisi olettaa: 60% käynneistä suhteessa 45% teoksista.
Marie Laurencin -taiteilijan 10 katsotuinta teosta
Marie Laurencin teokset järjestettynä WikiOO.org -palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana tapahtuneiden kyselyiden määrän mukaan, eniten kysytyt ensin.
-
1
Le Bal élégant ou la danse à la campagne (1913)
1 000 käyntiä · 11,8%
-
2
L'éventail (1911)
400 käyntiä · 4,7%
-
3
La Barque (1920)
400 käyntiä · 4,7%
-
4
La femme-cheval (1918)
400 käyntiä · 4,7%
-
5
La vie au château (1925)
400 käyntiä · 4,7%
-
6
La jeune fille au palmier (1915)
300 käyntiä · 3,5%
-
7
Mme André Groult née Nicole Poiret (1937)
300 käyntiä · 3,5%
-
8
Autoportrait au chapeau (1927)
300 käyntiä · 3,5%
-
9
Fillette au chapeau bleu et noir (1914)
300 käyntiä · 3,5%
-
10
La Liseuse (1913)
300 käyntiä · 3,5%
Kuinka monta kertaa Marie Laurencin -tietoja katsotaan kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Tietotaulukko
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 100 |
| Hei 2026 | 900 | 4 300 |
| Elo 2026 | 1 300 | 1 400 |
| Syy 2026 | 1 000 | 1 500 |
Kuinka usein Marie Laurencin -taiteilijan teoksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkä tyyppisiä Marie Laurencin teoksia lukijat tutkivat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Tietotaulukko
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 4,1% | 1,2% |
| Pehmeä varjo | 22,4% | 15,3% |
| Pehmeä valoisuus | 32,6% | 40,0% |
| Kirkas tasapaino | 34,7% | 43,5% |
| Valoisa | 6,1% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 61,2% | 67,1% |
| Hienovaraiset värit | 34,7% | 27,1% |
| Tasapainoisen pehmeä | 4,1% | 5,9% |
| Selkeä värikylläisyys | 0,0% | 0,0% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Neutraalit sävyt | 76,7% | 88,0% |
| Maanläheinen | 20,0% | 12,0% |
| Monokromaattinen | 3,3% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 44,9% | 60,0% |
| Tasapainoinen | 53,1% | 34,1% |
| Voimakas | 2,0% | 5,9% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 14,3% | 11,8% |
| Pehmeä | 36,7% | 24,7% |
| Tasapainoinen | 12,2% | 16,5% |
| Voimakas | 20,4% | 24,7% |
| Lausunto | 16,3% | 22,4% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 30,6% | 43,5% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 22,4% | 20,0% |
| Tasapainoinen harmonia | 12,2% | 9,4% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 20,4% | 20,0% |
| Yhtenäinen väripaletti | 14,3% | 7,1% |
Mitä Marie Laurencin -taiteilijan teoksia katsotaan eniten kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Tietotaulukko
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| La jeune fille au palmier (… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 |
| Corbeille de Fruits (1908) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Femme au turban (1922) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Autoportrait (1905) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Le cheval noir ou La promen… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Paysage (1905) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Jean royère (1908) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Amazon | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| La Femme au chapeau à plume… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Tête de Jeune Fille (1909) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Millä laitteilla Marie Laurencin on katsottu?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Tietotaulukko
| Laite | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| tietokoneet | 6 100 | 58,1% |
| puhelimet | 3 800 | 36,2% |
| tabletit | 600 | 5,7% |
Millä kielillä Marie Laurencin on konsultoituna?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Tietotaulukko
| Kieli | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| ranska | 900 | 64,3% |
| espanja | 200 | 14,3% |
| tanska | 100 | 7,1% |
| korea | 100 | 7,1% |
| Chinese | 100 | 7,1% |
Kuinka monta Marie Laurencin -konsultaatiota päivässä on ja mitä on odotettavissa?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Tietotaulukko
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| to 24 Syy | 300 |
| pe 25 Syy | 100 |
| la 26 Syy | 200 |
| su 27 Syy | 200 |
| ma 28 Syy | 400 |
| ti 29 Syy | 100 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 1 000 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 300 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 400 |
| to 8 Lok | 200 |
| pe 9 Lok | 400 |
| la 10 Lok | 700 |
| su 11 Lok | 100 |
| ma 12 Lok | 300 |
| ti 13 Lok | 100 |
| ke 14 Lok | 300 |
| to 15 Lok (ennuste) | 200 |
| pe 16 Lok (ennuste) | 700 |
| la 17 Lok (ennuste) | 400 |
| su 18 Lok (ennuste) | 300 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 300 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 100 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 300 |
| to 22 Lok (ennuste) | 300 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 800 |
| la 24 Lok (ennuste) | 500 |
| su 25 Lok (ennuste) | 300 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 400 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 100 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 400 |
| to 29 Lok (ennuste) | 300 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 900 |
| la 31 Lok (ennuste) | 500 |
| su 1 Mar (ennuste) | 300 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 400 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 100 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 400 |
Kysymyksiä Marie Laurencin -taiteilijan lukijakunnasta
Mitä Marie Laurencin -teoksia katsotaan eniten?
- Le Bal élégant ou la danse à la campagne (1913), jolla on 1 000 vierailua (12% kaikista Marie Laurencin -taiteilijan katseluista). Yllä oleva sijoituslista sisältää 10 teosta.
Kuinka monta kertaa WikiOO.org on konsultin Marie Laurencin palveluksessa?
- 10 500 kertaa kahdenneksitoista kuukaudessa: 3 200 taiteilijan sivulla ja 7 300 teosten sivuilla.
Millä laitteilla Marie Laurencin on esillä?
- Marie Laurencin-taiteilijaa on katsottu tietokoneet (58%), puhelimet (36%) ja tabletit (6%) laitteella; tietokoneet muodostaa 58% katseluista.
Minkä tyyppisistä Marie Laurencin teoksista lukijat pitävät eniten?
- Monokromaattinen (Värin voimakkuus): 60% käynneistä, kun taas 45% luettelosta.