Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Melozzo Da Forlì sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Melozzo Da Forlì: mitä konsultoinnit osoittavat
Teosta Melozzo Da Forlì on katsottu eniten: Angel with a Lamb as a Symbol of Christ's Sacrifice, jolla on ollut 300 käyntikertaa kahdenneksitoista kuukaudessa, mikä vastaa 21% kaikista katseluista. Sijoitusta seuraavat Christ's Entry into Jerusalem ja Annunciation. Taiteilijan sivu avattiin 700 kertaa ja teosten sivut 1 400 kertaa, yhteensä 2 100 kertaa. Aikavälillä Elo 2026–Syy 2026 kyselyt vähenivät 100%. Hei 2026 on kuukausi, jolloin yhteydenottoja on tehty eniten: 1 800. Lukijat valitsevat Eteerinen (Tunnelma) 33% prosentissa käynneistä, vaikka se edustaa vain 9% osa koko luettelosta.
Melozzo Da Forlì: 9 katsotuimmat teosta
Jokainen merkintä näyttää Melozzo Da Forlì teoksen ja sen sijoituksen WikiOO.org katselukertojen perusteella viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
-
1
Angel with a Lamb as a Symbol of Christ's Sacrifice, 1477
300 käyntiä · 21,4%
-
2
Christ's Entry into Jerusalem, 1477
300 käyntiä · 21,4%
-
3
Annunciation
200 käyntiä · 14,3%
-
4
Musiikin tekijä enkeli, 1480
100 käyntiä · 7,1%
-
5
Apostle, 1480
100 käyntiä · 7,1%
-
6
Angel Holding an Instrument of the Passion, 1477
100 käyntiä · 7,1%
-
7
Christ's Entry into Jerusalem (detail), 1477
100 käyntiä · 7,1%
-
8
Music-making Angel, 1480
100 käyntiä · 7,1%
-
9
Dome decoration
100 käyntiä · 7,1%
Milloin Melozzo Da Forlì -tietoja on katsottu?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Taulukon luvut
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 200 | 0 |
| Hei 2026 | 500 | 1 300 |
| Elo 2026 | 0 | 100 |
| Syy 2026 | 0 | 0 |
Milloin Melozzo Da Forlì -taiteilijan teoksia katsellaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä lukijat valitsevat Melozzo Da Forlì teoksista?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Taulukon luvut
| Tunnelma | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 36,4% | 22,2% |
| Elegantti | 27,3% | 22,2% |
| Eteerinen | 9,1% | 33,3% |
| Levollinen | 18,2% | 11,1% |
| Dramaattinen | 9,1% | 11,1% |
| Tunteen sävy | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 27,3% | 33,3% |
| Hengellinen | 18,2% | 33,3% |
| Pohtiva | 27,3% | 11,1% |
| Iloinen | 9,1% | 11,1% |
| Salaperäinen | 9,1% | 11,1% |
| Rauhallinen | 9,1% | 0,0% |
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 5,6% | 0,0% |
| Pehmeä varjo | 22,2% | 7,1% |
| Pehmeä valoisuus | 55,6% | 64,3% |
| Kirkas tasapaino | 16,7% | 28,6% |
| Valoisa | 0,0% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 22,2% | 7,1% |
| Hienovaraiset värit | 38,9% | 35,7% |
| Tasapainoisen pehmeä | 33,3% | 50,0% |
| Selkeä värikylläisyys | 5,6% | 7,1% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 22,2% | 7,1% |
| Tasapainoinen | 72,2% | 85,7% |
| Voimakas | 5,6% | 7,1% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 0,0% | 0,0% |
| Pehmeä | 16,7% | 14,3% |
| Tasapainoinen | 22,2% | 14,3% |
| Voimakas | 55,6% | 71,4% |
| Lausunto | 5,6% | 0,0% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 5,6% | 7,1% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 27,8% | 7,1% |
| Tasapainoinen harmonia | 27,8% | 28,6% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 38,9% | 57,1% |
| Yhtenäinen väripaletti | 0,0% | 0,0% |
Mitkä ovat Melozzo Da Forlì teoksista eniten katsotut kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Taulukon luvut
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Triumphant Christ (detail) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Music-making Angel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Angel with Tambourine | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Musiikin tekijä enkeli | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| View of the Sacristy of St… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Foundation of the Library | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Triumphant Christ | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Apostle | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Annunciation | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 |
| Portret van een man, Melozz… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Millä kielillä Melozzo Da Forlì on konsultoituna?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Kuinka monta konsultointia päivässä Melozzo Da Forlì, ja seuraavan kolmen viikon aikana?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Taulukon luvut
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| ti 22 Syy | 0 |
| ke 23 Syy | 0 |
| to 24 Syy | 0 |
| pe 25 Syy | 0 |
| la 26 Syy | 0 |
| su 27 Syy | 0 |
| ma 28 Syy | 0 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 100 |
| pe 2 Lok | 300 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 400 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 100 |
| la 10 Lok | 100 |
| su 11 Lok | 100 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok (ennuste) | 400 |
| ke 14 Lok (ennuste) | 0 |
| to 15 Lok (ennuste) | 100 |
| pe 16 Lok (ennuste) | 400 |
| la 17 Lok (ennuste) | 100 |
| su 18 Lok (ennuste) | 100 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 500 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 100 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 500 |
| la 24 Lok (ennuste) | 100 |
| su 25 Lok (ennuste) | 100 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 500 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 100 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 500 |
| la 31 Lok (ennuste) | 100 |
| su 1 Mar (ennuste) | 100 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
Tietoa Melozzo Da Forlì -taiteilijan lukijakunnasta
Mitä Melozzo Da Forlì -teosta katsotaan useimmin?
- Ennenkäytössä Angel with a Lamb as a Symbol of Christ's Sacrifice 300 vierailulla ja 21% kyselyosuudella. Yläpuolella on 9 sijoitusta.
Kuinka suuri on Melozzo Da Forlì lukijakunta WikiOO.org-palvelussa?
- 2 100 käyntiä kahdessaToistuvassa vuodessa: 700 taiteilijan sivulla, 1 400 teoksissa.
Mitkä Melozzo Da Forlì teokset vastaavat lukijoiden valintoja?
- Eteerinen (Tunnelma) -kuvauksilla varustetut teokset saavat 33% käynneistä, vaikka ne muodostavat vain 9% luettelosta.