Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Nathan Oliveira sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Nathan Oliveira: tilastot lyhyesti
Running Dog on Nathan Oliveirain katsotuin teos: 200 katselukertaa kahdenneksitoista kuukaudessa, mikä on 12% kaikista katseluista. Myös usein katsottua: White Faced Owl II ja Site with Blue and White. Yhteensä katselukertoja: 2 200 (800 artistin sivu, 1 400 teosta). Lasku 100% välillä Elo 2026 ja Syy 2026. Huippukuukausi: Elo 2026 (1 500 käyntiä). Havainto mieltymyksestä: Tumma (Väripaletti), 47% käynneistä 25% luettelosta.
Nathan Oliveira -teokset katselujen perusteella (top 10)
Sijoitus perustuu WikiOO.org-kohteiden katselukertoimiin kahdennentoista kuukauden ajalta, ei luettelon pistemääriin. Sija 1 on Nathan Oliveira:n katsotuin teos.
-
1
Running Dog, 1961
200 käyntiä · 12,5%
-
2
White Faced Owl II, 1964
200 käyntiä · 12,5%
-
3
Site with Blue and White, 1978
200 käyntiä · 12,5%
-
4
Man with a Hat, Cane and Glove, 1961
100 käyntiä · 6,2%
-
5
Nineteen Twenty Nine, 1961
100 käyntiä · 6,2%
-
6
Professor Hassel Smith Takes To Trottin, 1961
100 käyntiä · 6,2%
-
7
Untitled (New Mexican Site), from the portfolio Revisited, 1995
100 käyntiä · 6,2%
-
8
Conversation, 1961
100 käyntiä · 6,2%
-
9
Seated Man with Dog, 1957
100 käyntiä · 6,2%
-
10
Untitled (Ryan 21), from the portfolio Revisited, 1995
100 käyntiä · 6,2%
Mikä on Nathan Oliveira-tietueen kuukausittainen lukijamäärä?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 100 |
| Hei 2026 | 0 | 600 |
| Elo 2026 | 800 | 700 |
| Syy 2026 | 0 | 0 |
Mikä on Nathan Oliveira -taiteilijan teosten kuukausittainen lukijamäärä?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä Nathan Oliveira -teosten kategorioita lukijat valitsevat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä taustalla olevat tiedot
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 46,9% | 37,5% |
| Pehmeä varjo | 15,6% | 18,8% |
| Pehmeä valoisuus | 25,0% | 25,0% |
| Kirkas tasapaino | 3,1% | 6,2% |
| Valoisa | 9,4% | 12,5% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 59,4% | 25,0% |
| Hienovaraiset värit | 15,6% | 31,2% |
| Tasapainoisen pehmeä | 9,4% | 12,5% |
| Selkeä värikylläisyys | 15,6% | 31,2% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Maanläheinen | 45,8% | 26,7% |
| Tumma | 25,0% | 46,7% |
| Neutraalit sävyt | 20,8% | 26,7% |
| Monokromaattinen | 8,3% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 56,2% | 37,5% |
| Tasapainoinen | 31,2% | 43,8% |
| Voimakas | 12,5% | 18,8% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 28,1% | 6,2% |
| Pehmeä | 21,9% | 31,2% |
| Tasapainoinen | 12,5% | 31,2% |
| Voimakas | 12,5% | 6,2% |
| Lausunto | 25,0% | 25,0% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 12,5% | 12,5% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 9,4% | 12,5% |
| Tasapainoinen harmonia | 12,5% | 6,2% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 37,5% | 37,5% |
| Yhtenäinen väripaletti | 28,1% | 31,2% |
Miten Nathan Oliveira -taiteilijan katsotuimmat teokset jakautuvat vuoden aikana?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rabbit | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Man with a Hat, Cane and Gl… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Nineteen Twenty Nine | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Untitled (Interior Site rus… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Edgar Allan Poe VII, from t… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Edgar Allan Poe VI, from th… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Edgar Allan Poe V, from the… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Edgar Allan Poe IV, from th… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Edgar Allan Poe II, from th… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Edgar Allan Poe I, from the… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mikä on Nathan Oliveira lukijoiden kielellinen jakauma?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Mikä on Nathan Oliveira päivittäinen lukijamäärä ennusteineen?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| la 26 Syy | 0 |
| su 27 Syy | 0 |
| ma 28 Syy | 0 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 200 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 100 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok | 0 |
| ke 14 Lok | 300 |
| to 15 Lok | 100 |
| pe 16 Lok | 0 |
| la 17 Lok (ennuste) | 100 |
| su 18 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 200 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 300 |
| to 22 Lok (ennuste) | 100 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 0 |
| la 24 Lok (ennuste) | 100 |
| su 25 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 300 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 400 |
| to 29 Lok (ennuste) | 100 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 0 |
| la 31 Lok (ennuste) | 100 |
| su 1 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 300 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 400 |
| to 5 Mar (ennuste) | 100 |
| pe 6 Mar (ennuste) | 0 |
Nathan Oliveira: usein kysytyt kysymykset
Mikä on Nathan Oliveirain useimmin katsottu teos?
- Running Dog: 200 vierailua, 12% kyselyistä. Lista ulottuu sijoitukseen 10.
Mikä on Nathan Oliveira lukijakunta?
- 2 200 käyntiä kahdessaToistuvassa vuodessa (800 artistin sivu, 1 400 teosta).
Suosivatko lukijat tiettyä Nathan Oliveira -teosten kategoriaa?
- Kyllä, Tumma (Väripaletti): 47% vierailuista vastaa 25% osuutta luettelosta.