Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Otto Dix sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Otto Dix: mitä konsultoinnit osoittavat
Teosta Otto Dix on katsottu eniten: Sylvianne von Hardenin muotokuva, jolla on ollut 5 000 käyntikertaa kahdenneksitoista kuukaudessa, mikä vastaa 17% kaikista katseluista. Sijoitusta seuraavat Flanderit ja The Skat Players. Taiteilijan sivu avattiin 10 700 kertaa ja teosten sivut 18 700 kertaa, yhteensä 29 400 kertaa. Aikavälillä Elo 2026–Syy 2026 konsultointien määrä kasvoi 74%. Hei 2026 on kuukausi, jolloin yhteydenottoja on tehty eniten: 18 700. Konsultaatiokielet ovat italia (15%), puola (12%) ja englanti (10%). Lukijat tarkastelevat tietoja tietokoneet (60%), puhelimet (35%) ja tabletit (5%) laitteilla. Lukijat valitsevat Tumma (Väripaletti) 36% prosentissa käynneistä, vaikka se edustaa vain 15% osa koko luettelosta.
Otto Dix: 10 katsotuimmat teosta
Jokainen merkintä näyttää Otto Dix teoksen ja sen sijoituksen WikiOO.org katselukertojen perusteella viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
-
1
Sylvianne von Hardenin muotokuva, 1926
5 000 käyntiä · 16,9%
-
2
Flanderit
2 200 käyntiä · 7,4%
-
3
The Skat Players, 1920
1 700 käyntiä · 5,7%
-
4
Kolme prostituoottia kadulla, 1925
900 käyntiä · 3,0%
-
5
To Beauty, 1922
700 käyntiä · 2,4%
-
6
Portrait of Dr Heinrich Stadelmann, 1922
700 käyntiä · 2,4%
-
7
Triptychon Der Krieg (War Triptych)
700 käyntiä · 2,4%
-
8
The Seven Cardinal Sins
600 käyntiä · 2,0%
-
9
Der Triumph des Todes, Triumph of death
500 käyntiä · 1,7%
-
10
Prager Straße (Prague Street)
500 käyntiä · 1,7%
Milloin Otto Dix -tietoja on katsottu?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Taulukon luvut
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 300 |
| Hei 2026 | 3 800 | 14 900 |
| Elo 2026 | 1 200 | 2 600 |
| Syy 2026 | 5 700 | 900 |
Milloin Otto Dix -taiteilijan teoksia katsellaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä lukijat valitsevat Otto Dix teoksista?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Taulukon luvut
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 12,0% | 14,5% |
| Pehmeä varjo | 36,0% | 29,7% |
| Pehmeä valoisuus | 36,0% | 44,9% |
| Kirkas tasapaino | 12,0% | 8,5% |
| Valoisa | 4,0% | 2,4% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 30,0% | 22,3% |
| Hienovaraiset värit | 34,0% | 35,8% |
| Tasapainoisen pehmeä | 26,0% | 13,2% |
| Selkeä värikylläisyys | 10,0% | 28,7% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Maanläheinen | 60,6% | 48,1% |
| Tumma | 15,2% | 36,5% |
| Neutraalit sävyt | 21,2% | 13,3% |
| Monokromaattinen | 3,0% | 0,9% |
| Pastellisävyt | 0,0% | 0,9% |
| Luonnonläheinen | 0,0% | 0,4% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 36,0% | 27,0% |
| Tasapainoinen | 54,0% | 43,2% |
| Voimakas | 10,0% | 29,7% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 6,0% | 2,0% |
| Pehmeä | 12,0% | 9,5% |
| Tasapainoinen | 8,0% | 9,1% |
| Voimakas | 20,0% | 37,5% |
| Lausunto | 54,0% | 41,9% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 30,0% | 37,8% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 16,0% | 5,1% |
| Tasapainoinen harmonia | 12,0% | 11,2% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 26,0% | 18,9% |
| Yhtenäinen väripaletti | 16,0% | 27,0% |
Mitkä ovat Otto Dix teoksista eniten katsotut kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Taulukon luvut
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sylvianne von Hardenin muot… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 600 | 700 | 500 |
| Flanderit | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 300 | 0 |
| The Skat Players | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 900 | 0 | 0 |
| Nelly among Flowers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Shock Troops Advance under… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 |
| Portrait of Mrs. Martha Dix | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kolme prostituoottia kadulla | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 700 | 0 | 0 |
| To Beauty | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 | 200 | 0 |
| Triumph of Death | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Cosi fan tutte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Miten Otto Dix -konsultaatiot jakautuvat laitteiden mukaan?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Taulukon luvut
| Laite | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| tietokoneet | 17 700 | 60,2% |
| puhelimet | 10 200 | 34,7% |
| tabletit | 1 500 | 5,1% |
Millä kielillä Otto Dix on konsultoituna?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Taulukon luvut
| Kieli | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| italia | 700 | 14,6% |
| puola | 600 | 12,5% |
| englanti | 500 | 10,4% |
| espanja | 500 | 10,4% |
| ranska | 500 | 10,4% |
| japani | 500 | 10,4% |
| saksa | 300 | 6,2% |
| portugali | 200 | 4,2% |
| ruotsi | 200 | 4,2% |
| kreikka | 100 | 2,1% |
Kuinka monta konsultointia päivässä Otto Dix, ja seuraavan kolmen viikon aikana?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Taulukon luvut
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| to 24 Syy | 1 000 |
| pe 25 Syy | 1 200 |
| la 26 Syy | 500 |
| su 27 Syy | 800 |
| ma 28 Syy | 300 |
| ti 29 Syy | 600 |
| ke 30 Syy | 700 |
| to 1 Lok | 700 |
| pe 2 Lok | 100 |
| la 3 Lok | 1 400 |
| su 4 Lok | 900 |
| ma 5 Lok | 800 |
| ti 6 Lok | 1 300 |
| ke 7 Lok | 900 |
| to 8 Lok | 1 000 |
| pe 9 Lok | 500 |
| la 10 Lok | 200 |
| su 11 Lok | 1 200 |
| ma 12 Lok | 1 000 |
| ti 13 Lok | 700 |
| ke 14 Lok | 1 200 |
| to 15 Lok (ennuste) | 1 000 |
| pe 16 Lok (ennuste) | 600 |
| la 17 Lok (ennuste) | 800 |
| su 18 Lok (ennuste) | 1 000 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 800 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 900 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 1 000 |
| to 22 Lok (ennuste) | 1 000 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 700 |
| la 24 Lok (ennuste) | 800 |
| su 25 Lok (ennuste) | 1 100 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 800 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 1 000 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 1 000 |
| to 29 Lok (ennuste) | 1 000 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 700 |
| la 31 Lok (ennuste) | 800 |
| su 1 Mar (ennuste) | 1 100 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 800 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 1 000 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 1 100 |
Tietoa Otto Dix -taiteilijan lukijakunnasta
Mitä Otto Dix -teosta katsotaan useimmin?
- Ennenkäytössä Sylvianne von Hardenin muotokuva 5 000 vierailulla ja 17% kyselyosuudella. Yläpuolella on 10 sijoitusta.
Kuinka suuri on Otto Dix lukijakunta WikiOO.org-palvelussa?
- 29 400 käyntiä kahdessaToistuvassa vuodessa: 10 700 taiteilijan sivulla, 18 700 teoksissa.
Mitä laitteita Otto Dix -taiteilijan lukijat käyttävät?
- He käyttävät laitteita tietokoneet (60%), puhelimet (35%) ja tabletit (5%); tietokoneet muodostaa 60% yhteyksistä.
Mitä kieliä Otto Dix -taiteilijan lukijat käyttävät?
- italia (15%), puola (12%) ja englanti (10%); italia kattaa 15%.
Mitkä Otto Dix teokset vastaavat lukijoiden valintoja?
- Tumma (Väripaletti) -kuvauksilla varustetut teokset saavat 36% käynneistä, vaikka ne muodostavat vain 15% luettelosta.