Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Paul Manship sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Paul Manship: mitä konsultoinnit osoittavat
Teosta Paul Manship on katsottu eniten: End of Day, jolla on ollut 300 käyntikertaa kahdenneksitoista kuukaudessa, mikä vastaa 4% kaikista katseluista. Sijoitusta seuraavat John Johansen Portrait Medal (obverse) ja United Fruit Company Medal (obverse). Taiteilijan sivu avattiin 1 200 kertaa ja teosten sivut 7 500 kertaa, yhteensä 8 700 kertaa. Aikavälillä Elo 2026–Syy 2026 kyselyt vähenivät 100%. Hei 2026 on kuukausi, jolloin yhteydenottoja on tehty eniten: 7 700. Lukijat tarkastelevat tietoja tietokoneet (98%) ja puhelimet (2%) laitteilla. Lukijat valitsevat Tumma (Valoisuus) 40% prosentissa käynneistä, vaikka se edustaa vain 30% osa koko luettelosta.
Paul Manship: 10 katsotuimmat teosta
Jokainen merkintä näyttää Paul Manship teoksen ja sen sijoituksen WikiOO.org katselukertojen perusteella viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
-
1
End of Day, 1909
300 käyntiä · 3,6%
-
2
John Johansen Portrait Medal (obverse), 1959
200 käyntiä · 2,4%
-
3
United Fruit Company Medal (obverse), 1943
200 käyntiä · 2,4%
-
4
Joan of Arc Medal, 1915
200 käyntiä · 2,4%
-
5
Crowned Crane, 1932
200 käyntiä · 2,4%
-
6
Robert Frost, 1943
100 käyntiä · 1,2%
-
7
Study for Osborne Gates The Fox and the Crow, 1952
100 käyntiä · 1,2%
-
8
(Dancing Female Nude with Flying Drapery), 1930
100 käyntiä · 1,2%
-
9
John Barton Payne Award, Virginia Museum of Fine Arts, reverse, 1933
100 käyntiä · 1,2%
-
10
United States Merchant Marine Distinguished Service Medal (obverse), 1942
100 käyntiä · 1,2%
Milloin Paul Manship -tietoja on katsottu?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Taulukon luvut
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 200 | 200 |
| Hei 2026 | 900 | 6 800 |
| Elo 2026 | 100 | 500 |
| Syy 2026 | 0 | 0 |
Milloin Paul Manship -taiteilijan teoksia katsellaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä lukijat valitsevat Paul Manship teoksista?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Taulukon luvut
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 30,0% | 40,5% |
| Pehmeä varjo | 4,0% | 7,1% |
| Pehmeä valoisuus | 16,0% | 8,3% |
| Kirkas tasapaino | 8,0% | 10,7% |
| Valoisa | 42,0% | 33,3% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 58,0% | 61,9% |
| Hienovaraiset värit | 22,0% | 10,7% |
| Tasapainoisen pehmeä | 14,0% | 19,1% |
| Selkeä värikylläisyys | 6,0% | 8,3% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Maanläheinen | 41,3% | 47,4% |
| Neutraalit sävyt | 39,1% | 38,2% |
| Monokromaattinen | 10,9% | 5,3% |
| Pastellisävyt | 8,7% | 5,3% |
| Tumma | 0,0% | 4,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 48,0% | 46,4% |
| Tasapainoinen | 32,0% | 34,5% |
| Voimakas | 20,0% | 19,1% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 36,0% | 39,3% |
| Pehmeä | 24,0% | 15,5% |
| Tasapainoinen | 4,0% | 3,6% |
| Voimakas | 8,0% | 8,3% |
| Lausunto | 28,0% | 33,3% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 6,0% | 4,8% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 0,0% | 2,4% |
| Tasapainoinen harmonia | 10,0% | 8,3% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 28,0% | 21,4% |
| Yhtenäinen väripaletti | 56,0% | 63,1% |
Mitkä ovat Paul Manship teoksista eniten katsotut kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Taulukon luvut
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The French Heroes Fund Obve… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Foe of Free Peoples Obv… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Distinguished Service Medal… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Irish Free State Coinage De… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| French Heroes Fund Medal | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| John Pierpont Morgan Memori… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Running Atalanta | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kultur Medal | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| John Pierpont Morgan Memori… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| August Jaccaci | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Miten Paul Manship -konsultaatiot jakautuvat laitteiden mukaan?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Taulukon luvut
| Laite | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| tietokoneet | 8 500 | 97,7% |
| puhelimet | 200 | 2,3% |
Millä kielillä Paul Manship on konsultoituna?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Kuinka monta konsultointia päivässä Paul Manship, ja seuraavan kolmen viikon aikana?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Taulukon luvut
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| su 27 Syy | 100 |
| ma 28 Syy | 0 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 100 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 200 |
| ti 13 Lok | 100 |
| ke 14 Lok | 0 |
| to 15 Lok | 100 |
| pe 16 Lok | 100 |
| la 17 Lok | 100 |
| su 18 Lok (ennuste) | 100 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 300 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 100 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 100 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 100 |
| la 24 Lok (ennuste) | 100 |
| su 25 Lok (ennuste) | 100 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 400 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 100 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 100 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 100 |
| la 31 Lok (ennuste) | 100 |
| su 1 Mar (ennuste) | 100 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 400 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 100 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 0 |
| to 5 Mar (ennuste) | 100 |
| pe 6 Mar (ennuste) | 100 |
| la 7 Mar (ennuste) | 100 |
Tietoa Paul Manship -taiteilijan lukijakunnasta
Mitä Paul Manship -teosta katsotaan useimmin?
- Ennenkäytössä End of Day 300 vierailulla ja 4% kyselyosuudella. Yläpuolella on 10 sijoitusta.
Kuinka suuri on Paul Manship lukijakunta WikiOO.org-palvelussa?
- 8 700 käyntiä kahdessaToistuvassa vuodessa: 1 200 taiteilijan sivulla, 7 500 teoksissa.
Mitä laitteita Paul Manship -taiteilijan lukijat käyttävät?
- He käyttävät laitteita tietokoneet (98%) ja puhelimet (2%); tietokoneet muodostaa 98% yhteyksistä.
Mitkä Paul Manship teokset vastaavat lukijoiden valintoja?
- Tumma (Valoisuus) -kuvauksilla varustetut teokset saavat 40% käynneistä, vaikka ne muodostavat vain 30% luettelosta.