Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Salomon van Ruisdael sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Salomon van Ruisdael: tilastot lyhyesti
After the Rain on Salomon van Ruisdaelin katsotuin teos: 1 000 katselukertaa kahdenneksitoista kuukaudessa, mikä on 36% kaikista katseluista. Myös usein katsottua: A Landscape with a Carriage and Horsemen at a Pool ja Still-Life with a Turkey. Yhteensä katselukertoja: 3 600 (1 200 artistin sivu, 2 400 teosta). Huippukuukausi: Hei 2026 (2 500 käyntiä). Laitteiden jakautuminen: tietokoneet (81%) ja puhelimet (19%) Havainto mieltymyksestä: Pehmeä varjo (Valoisuus), 64% käynneistä 26% luettelosta.
Salomon van Ruisdael -teokset katselujen perusteella (top 10)
Sijoitus perustuu WikiOO.org-kohteiden katselukertoimiin kahdennentoista kuukauden ajalta, ei luettelon pistemääriin. Sija 1 on Salomon van Ruisdael:n katsotuin teos.
-
1
After the Rain, 1631
1 000 käyntiä · 35,7%
-
2
A Landscape with a Carriage and Horsemen at a Pool, 1659
200 käyntiä · 7,1%
-
3
Still-Life with a Turkey, 1661
200 käyntiä · 7,1%
-
4
A Waterfall by a Cottage in a Hilly Landscape
200 käyntiä · 7,1%
-
5
A River Landscape with Fishermen
200 käyntiä · 7,1%
-
6
River scene with ferry boat, 1650
100 käyntiä · 3,6%
-
7
Seascape with Sailing Boat on the Left
100 käyntiä · 3,6%
-
8
River View with a Ferry and a Bastion, 1664
100 käyntiä · 3,6%
-
9
Sailing Vessels on an Inland Body of Water, Salomon van Ruysdael, c. 1640 - c. 1645, 1645
100 käyntiä · 3,6%
-
10
A Country Road, 1648
100 käyntiä · 3,6%
Mikä on Salomon van Ruisdael-tietueen kuukausittainen lukijamäärä?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 100 | 200 |
| Hei 2026 | 1 000 | 1 500 |
| Elo 2026 | 100 | 300 |
| Syy 2026 | 0 | 400 |
Mikä on Salomon van Ruisdael -taiteilijan teosten kuukausittainen lukijamäärä?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä Salomon van Ruisdael -teosten kategorioita lukijat valitsevat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä taustalla olevat tiedot
| Tunteen sävy | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Rauhallinen | 42,9% | 72,2% |
| Seesteinen | 42,9% | 11,1% |
| Pohtiva | 14,3% | 11,1% |
| Nostalginen | 0,0% | 5,6% |
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 0,0% | 0,0% |
| Pehmeä varjo | 26,0% | 64,3% |
| Pehmeä valoisuus | 46,0% | 25,0% |
| Kirkas tasapaino | 24,0% | 10,7% |
| Valoisa | 4,0% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 60,0% | 35,7% |
| Hienovaraiset värit | 28,0% | 57,1% |
| Tasapainoisen pehmeä | 12,0% | 7,1% |
| Selkeä värikylläisyys | 0,0% | 0,0% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Maanläheinen | 48,4% | 80,0% |
| Neutraalit sävyt | 48,4% | 20,0% |
| Monokromaattinen | 3,2% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 48,0% | 67,9% |
| Tasapainoinen | 52,0% | 32,1% |
| Voimakas | 0,0% | 0,0% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 4,0% | 3,6% |
| Pehmeä | 6,0% | 0,0% |
| Tasapainoinen | 6,0% | 0,0% |
| Voimakas | 34,0% | 25,0% |
| Lausunto | 50,0% | 71,4% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 12,0% | 17,9% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 10,0% | 3,6% |
| Tasapainoinen harmonia | 12,0% | 0,0% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 32,0% | 64,3% |
| Yhtenäinen väripaletti | 34,0% | 14,3% |
Miten Salomon van Ruisdael -taiteilijan katsotuimmat teokset jakautuvat vuoden aikana?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| A Country Road | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Still-Life with a Turkey | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| Marine | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Drawing the Eel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| River View with a Ferry and… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Ferry near Gorinchem (detai… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ferry near Gorinchem | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| River scene with ferry boat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| River Landscape at Arnheim | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Ferryboat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Käytetäänkö Salomon van Ruisdael puhelimilla vai tietokoneilla?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Laite | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| tietokoneet | 2 900 | 80,6% |
| puhelimet | 700 | 19,4% |
Mikä on Salomon van Ruisdael lukijoiden kielellinen jakauma?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Mikä on Salomon van Ruisdael päivittäinen lukijamäärä ennusteineen?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| su 27 Syy | 200 |
| ma 28 Syy | 0 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 200 |
| to 8 Lok | 200 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 300 |
| ti 13 Lok | 0 |
| ke 14 Lok | 0 |
| to 15 Lok | 0 |
| pe 16 Lok | 0 |
| la 17 Lok | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 100 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 100 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 100 |
| to 22 Lok (ennuste) | 100 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 0 |
| la 24 Lok (ennuste) | 0 |
| su 25 Lok (ennuste) | 100 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 100 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 100 |
| to 29 Lok (ennuste) | 100 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 0 |
| la 31 Lok (ennuste) | 0 |
| su 1 Mar (ennuste) | 100 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 100 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 100 |
| to 5 Mar (ennuste) | 100 |
| pe 6 Mar (ennuste) | 0 |
| la 7 Mar (ennuste) | 0 |
Salomon van Ruisdael: usein kysytyt kysymykset
Mikä on Salomon van Ruisdaelin useimmin katsottu teos?
- After the Rain: 1 000 vierailua, 36% kyselyistä. Lista ulottuu sijoitukseen 10.
Mikä on Salomon van Ruisdael lukijakunta?
- 3 600 käyntiä kahdessaToistuvassa vuodessa (1 200 artistin sivu, 2 400 teosta).
Konsultoidaanko Salomon van Ruisdael useammin puhelimella vai tietokoneella?
- Konsultaatiot jakautuvat tietokoneet (81%) ja puhelimet (19%); kärjessä on tietokoneet osuudella 81%.
Suosivatko lukijat tiettyä Salomon van Ruisdael -teosten kategoriaa?
- Kyllä, Pehmeä varjo (Valoisuus): 64% vierailuista vastaa 26% osuutta luettelosta.