Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Samuel Bough sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Samuel Bough: tilastot lyhyesti
Children In The Stream - on Samuel Boughin katsotuin teos: 200 katselukertaa kahdenneksitoista kuukaudessa, mikä on 14% kaikista katseluista. Myös usein katsottua: Pittenweem, Fife ja Snowballing Outside Edinburgh University. Yhteensä katselukertoja: 3 300 (1 900 artistin sivu, 1 400 teosta). Nousu 25% välillä Elo 2026 ja Syy 2026. Huippukuukausi: Hei 2026 (2 300 käyntiä). Laitteiden jakautuminen: tietokoneet (82%) ja puhelimet (18%) Havainto mieltymyksestä: Pehmeä (Kontrasti), 29% käynneistä 16% luettelosta.
Samuel Bough -teokset katselujen perusteella (top 10)
Sijoitus perustuu WikiOO.org-kohteiden katselukertoimiin kahdennentoista kuukauden ajalta, ei luettelon pistemääriin. Sija 1 on Samuel Bough:n katsotuin teos.
-
1
Children In The Stream -
200 käyntiä · 14,3%
-
2
Pittenweem, Fife
200 käyntiä · 14,3%
-
3
Snowballing Outside Edinburgh University, 1853
100 käyntiä · 7,1%
-
4
Dumbarton Rock from above Port Glasgow Looking North, 1878
100 käyntiä · 7,1%
-
5
East Lothian Landscape, 1874
100 käyntiä · 7,1%
-
6
A Gaggle of Geese, 1856
100 käyntiä · 7,1%
-
7
The Hayfield, Coming Storm
100 käyntiä · 7,1%
-
8
Cadzow Burn
100 käyntiä · 7,1%
-
9
The mail coach
100 käyntiä · 7,1%
-
10
Wetheral - View Of The River Eden Showing Wetheral
100 käyntiä · 7,1%
Mikä on Samuel Bough-tietueen kuukausittainen lukijamäärä?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 100 | 0 |
| Hei 2026 | 1 000 | 1 300 |
| Elo 2026 | 300 | 100 |
| Syy 2026 | 500 | 0 |
Mikä on Samuel Bough -taiteilijan teosten kuukausittainen lukijamäärä?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä Samuel Bough -teosten kategorioita lukijat valitsevat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä taustalla olevat tiedot
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 8,0% | 14,3% |
| Pehmeä varjo | 24,0% | 14,3% |
| Pehmeä valoisuus | 42,0% | 50,0% |
| Kirkas tasapaino | 24,0% | 21,4% |
| Valoisa | 2,0% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 26,0% | 28,6% |
| Hienovaraiset värit | 52,0% | 42,9% |
| Tasapainoisen pehmeä | 14,0% | 21,4% |
| Selkeä värikylläisyys | 8,0% | 7,1% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Maanläheinen | 46,9% | 50,0% |
| Neutraalit sävyt | 50,0% | 40,0% |
| Tumma | 3,1% | 10,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 26,0% | 35,7% |
| Tasapainoinen | 64,0% | 57,1% |
| Voimakas | 10,0% | 7,1% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 2,0% | 0,0% |
| Pehmeä | 16,0% | 28,6% |
| Tasapainoinen | 8,0% | 14,3% |
| Voimakas | 30,0% | 7,1% |
| Lausunto | 44,0% | 50,0% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 6,0% | 14,3% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 6,0% | 7,1% |
| Tasapainoinen harmonia | 8,0% | 0,0% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 46,0% | 42,9% |
| Yhtenäinen väripaletti | 34,0% | 35,7% |
Miten Samuel Bough -taiteilijan katsotuimmat teokset jakautuvat vuoden aikana?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Edinburgh from Leith Roads | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Snowballing Outside Edinbur… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Off St Andrews | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Berwick-on-Tweed | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Dumbarton Rock from above P… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Unloading the Catch, Newhav… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Edinburgh Castle from Princ… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Royal Volunteer Review, 7 A… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Castle Ruins on a Cliff Edge | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self-Portrait with his Dog,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Käytetäänkö Samuel Bough puhelimilla vai tietokoneilla?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Laite | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| tietokoneet | 2 700 | 81,8% |
| puhelimet | 600 | 18,2% |
Mikä on Samuel Bough lukijoiden kielellinen jakauma?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Kieli | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| englanti | 400 | 66,7% |
| ranska | 200 | 33,3% |
Mikä on Samuel Bough päivittäinen lukijamäärä ennusteineen?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| pe 25 Syy | 0 |
| la 26 Syy | 0 |
| su 27 Syy | 0 |
| ma 28 Syy | 0 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 100 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok | 0 |
| ke 14 Lok | 0 |
| to 15 Lok | 0 |
| pe 16 Lok (ennuste) | 0 |
| la 17 Lok (ennuste) | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 100 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 0 |
| la 24 Lok (ennuste) | 0 |
| su 25 Lok (ennuste) | 200 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 0 |
| la 31 Lok (ennuste) | 0 |
| su 1 Mar (ennuste) | 200 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 0 |
| to 5 Mar (ennuste) | 0 |
Samuel Bough: usein kysytyt kysymykset
Mikä on Samuel Boughin useimmin katsottu teos?
- Children In The Stream -: 200 vierailua, 14% kyselyistä. Lista ulottuu sijoitukseen 10.
Mikä on Samuel Bough lukijakunta?
- 3 300 käyntiä kahdessaToistuvassa vuodessa (1 900 artistin sivu, 1 400 teosta).
Konsultoidaanko Samuel Bough useammin puhelimella vai tietokoneella?
- Konsultaatiot jakautuvat tietokoneet (82%) ja puhelimet (18%); kärjessä on tietokoneet osuudella 82%.
Suosivatko lukijat tiettyä Samuel Bough -teosten kategoriaa?
- Kyllä, Pehmeä (Kontrasti): 29% vierailuista vastaa 16% osuutta luettelosta.