Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Thomas Danby sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Thomas Danby: tilastot lyhyesti
River Scene with Weir and Mill on Thomas Danbyin katsotuin teos: 200 katselukertaa kahdenneksitoista kuukaudessa, mikä on 17% kaikista katseluista. Myös usein katsottua: The Escape of Mary, Queen of Scots from Loch Leven Castle, 2 May 1568 ja A Deserted Home. Yhteensä katselukertoja: 1 100 (200 artistin sivu, 900 teosta). Huippukuukausi: Hei 2026 (1 100 käyntiä). Havainto mieltymyksestä: Tumma (Väripaletti), 22% käynneistä 5% luettelosta.
Thomas Danby -teokset katselujen perusteella (top 10)
Sijoitus perustuu WikiOO.org-kohteiden katselukertoimiin kahdennentoista kuukauden ajalta, ei luettelon pistemääriin. Sija 1 on Thomas Danby:n katsotuin teos.
-
1
River Scene with Weir and Mill, 1823
200 käyntiä · 16,7%
-
2
The Escape of Mary, Queen of Scots from Loch Leven Castle, 2 May 1568, 1864
200 käyntiä · 16,7%
-
3
A Deserted Home, 1881
100 käyntiä · 8,3%
-
4
A New Bride for the Sea, 1865
100 käyntiä · 8,3%
-
5
Mountain Scene
100 käyntiä · 8,3%
-
6
Lake Scene with a Fishing Boat
100 käyntiä · 8,3%
-
7
Llyn Cynwch, Dolgellau, 1853
100 käyntiä · 8,3%
-
8
The Lake of Lucerne, 1856
100 käyntiä · 8,3%
-
9
Moel Siabod, Welsh Landscape
100 käyntiä · 8,3%
-
10
Lake and Mountain Scene with a Boy Fishing
100 käyntiä · 8,3%
Mikä on Thomas Danby-tietueen kuukausittainen lukijamäärä?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 0 |
| Hei 2026 | 200 | 900 |
| Elo 2026 | 0 | 0 |
| Syy 2026 | 0 | 0 |
| Lok 2026 | 0 | 0 |
Mikä on Thomas Danby -taiteilijan teosten kuukausittainen lukijamäärä?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä Thomas Danby -teosten kategorioita lukijat valitsevat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä taustalla olevat tiedot
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 8,0% | 25,0% |
| Pehmeä varjo | 4,0% | 8,3% |
| Pehmeä valoisuus | 24,0% | 25,0% |
| Kirkas tasapaino | 64,0% | 41,7% |
| Valoisa | 0,0% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 20,0% | 16,7% |
| Hienovaraiset värit | 48,0% | 41,7% |
| Tasapainoisen pehmeä | 20,0% | 25,0% |
| Selkeä värikylläisyys | 12,0% | 16,7% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Neutraalit sävyt | 71,4% | 55,6% |
| Maanläheinen | 19,1% | 22,2% |
| Tumma | 4,8% | 22,2% |
| Luonnonläheinen | 4,8% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 12,0% | 25,0% |
| Tasapainoinen | 72,0% | 58,3% |
| Voimakas | 16,0% | 16,7% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 4,0% | 8,3% |
| Pehmeä | 4,0% | 16,7% |
| Tasapainoinen | 0,0% | 0,0% |
| Voimakas | 4,0% | 8,3% |
| Lausunto | 88,0% | 66,7% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 8,0% | 8,3% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 8,0% | 8,3% |
| Tasapainoinen harmonia | 20,0% | 16,7% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 36,0% | 25,0% |
| Yhtenäinen väripaletti | 28,0% | 41,7% |
Miten Thomas Danby -taiteilijan katsotuimmat teokset jakautuvat vuoden aikana?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Teos | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 | Lok 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Llyn Cynwch, Dolgellau | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| River Scene with Weir and M… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| Llyn Cynwch, Dolgellau | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Lake of Lucerne | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Water Scene | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Lake of Lucerne | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Escape of Mary, Queen o… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Escape of Mary, Queen o… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Evening | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mikä on Thomas Danby lukijoiden kielellinen jakauma?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Mikä on Thomas Danby päivittäinen lukijamäärä ennusteineen?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| to 15 Lok | 0 |
| pe 16 Lok | 0 |
| la 17 Lok | 0 |
| su 18 Lok | 0 |
| ma 19 Lok | 0 |
| ti 20 Lok | 0 |
| ke 21 Lok | 0 |
| to 22 Lok | 0 |
| pe 23 Lok | 0 |
| la 24 Lok | 0 |
| su 25 Lok | 0 |
| ma 26 Lok | 0 |
| ti 27 Lok | 0 |
| ke 28 Lok | 0 |
| to 29 Lok | 0 |
| pe 30 Lok | 0 |
| la 31 Lok | 0 |
| su 1 Mar | 0 |
| ma 2 Mar | 0 |
| ti 3 Mar | 0 |
| ke 4 Mar | 0 |
| to 5 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 6 Mar (ennuste) | 0 |
| la 7 Mar (ennuste) | 0 |
| su 8 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 9 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 10 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 11 Mar (ennuste) | 0 |
| to 12 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 13 Mar (ennuste) | 0 |
| la 14 Mar (ennuste) | 0 |
| su 15 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 16 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 17 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 18 Mar (ennuste) | 0 |
| to 19 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 20 Mar (ennuste) | 0 |
| la 21 Mar (ennuste) | 0 |
| su 22 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 23 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 24 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 25 Mar (ennuste) | 0 |
Thomas Danby: usein kysytyt kysymykset
Mikä on Thomas Danbyin useimmin katsottu teos?
- River Scene with Weir and Mill: 200 vierailua, 17% kyselyistä. Lista ulottuu sijoitukseen 10.
Mikä on Thomas Danby lukijakunta?
- 1 100 käyntiä kahdessaToistuvassa vuodessa (200 artistin sivu, 900 teosta).
Suosivatko lukijat tiettyä Thomas Danby -teosten kategoriaa?
- Kyllä, Tumma (Väripaletti): 22% vierailuista vastaa 5% osuutta luettelosta.