Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Utashige sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Utashige: mitä konsultoinnit osoittavat
Teosta Utashige on katsottu eniten: Station 31, Maisaka, Imagiri Ferry, jolla on ollut 200 käyntikertaa kahdenneksitoista kuukaudessa, mikä vastaa 29% kaikista katseluista. Sijoitusta seuraavat Fifty-three parallel views of the Tōkaidō, station 11 ja Fifty-three parallel views of the Tōkaidō, station 55. Taiteilijan sivu avattiin 100 kertaa ja teosten sivut 400 kertaa, yhteensä 500 kertaa. Hei 2026 on kuukausi, jolloin yhteydenottoja on tehty eniten: 500. Lukijat valitsevat Lausunto (Kontrasti) 71% prosentissa käynneistä, vaikka se edustaa vain 54% osa koko luettelosta.
Utashige: 6 katsotuimmat teosta
Jokainen merkintä näyttää Utashige teoksen ja sen sijoituksen WikiOO.org katselukertojen perusteella viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
-
1
Station 31, Maisaka, Imagiri Ferry, 1841
200 käyntiä · 28,6%
-
2
Fifty-three parallel views of the Tōkaidō, station 11, 1845
100 käyntiä · 14,3%
-
3
Fifty-three parallel views of the Tōkaidō, station 55, 1845
100 käyntiä · 14,3%
-
4
Station 30, Hamamatsu, 1841
100 käyntiä · 14,3%
-
5
Arai, watashi-bune no zu (Ferryboat), 1833
100 käyntiä · 14,3%
-
6
Mannen Bridge, Fukagawa (Fukagawa Mannenbashi), No. 56 from One Hundred Famous Views of Edo
100 käyntiä · 14,3%
Milloin Utashige -tietoja on katsottu?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Taulukon luvut
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 0 |
| Hei 2026 | 100 | 400 |
| Elo 2026 | 0 | 0 |
| Syy 2026 | 0 | 0 |
Milloin Utashige -taiteilijan teoksia katsellaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä lukijat valitsevat Utashige teoksista?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Taulukon luvut
| Tunteen sävy | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 62,5% | 66,7% |
| Rauhallinen | 12,5% | 16,7% |
| Melankolinen | 12,5% | 16,7% |
| Energisoiva | 12,5% | 0,0% |
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 0,0% | 0,0% |
| Pehmeä varjo | 0,0% | 0,0% |
| Pehmeä valoisuus | 41,7% | 42,9% |
| Kirkas tasapaino | 50,0% | 57,1% |
| Valoisa | 8,3% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 33,3% | 28,6% |
| Hienovaraiset värit | 45,8% | 57,1% |
| Tasapainoisen pehmeä | 20,8% | 14,3% |
| Selkeä värikylläisyys | 0,0% | 0,0% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Neutraalit sävyt | 87,0% | 85,7% |
| Maanläheinen | 8,7% | 14,3% |
| Luonnonläheinen | 4,3% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 8,3% | 0,0% |
| Tasapainoinen | 79,2% | 85,7% |
| Voimakas | 12,5% | 14,3% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 4,2% | 0,0% |
| Pehmeä | 0,0% | 0,0% |
| Tasapainoinen | 20,8% | 28,6% |
| Voimakas | 20,8% | 0,0% |
| Lausunto | 54,2% | 71,4% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 33,3% | 14,3% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 29,2% | 42,9% |
| Tasapainoinen harmonia | 16,7% | 28,6% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 20,8% | 14,3% |
| Yhtenäinen väripaletti | 0,0% | 0,0% |
Mitkä ovat Utashige teoksista eniten katsotut kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Taulukon luvut
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Station 30, Hamamatsu | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fifty-three parallel views… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Station 31, Maisaka, Imagir… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Fifty-three parallel views… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Vertical Tōkaidō, station 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Vertical Tōkaidō, station 30 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Arai, watashi-bune no zu (F… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Fujieda - Changing Porters… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kusatsu | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kyoto: Sanjō Bridge | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Millä kielillä Utashige on konsultoituna?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Kuinka monta konsultointia päivässä Utashige, ja seuraavan kolmen viikon aikana?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Taulukon luvut
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| to 24 Syy | 0 |
| pe 25 Syy | 0 |
| la 26 Syy | 0 |
| su 27 Syy | 0 |
| ma 28 Syy | 100 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 100 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok | 0 |
| ke 14 Lok | 0 |
| to 15 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 16 Lok (ennuste) | 0 |
| la 17 Lok (ennuste) | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 0 |
| la 24 Lok (ennuste) | 0 |
| su 25 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 0 |
| la 31 Lok (ennuste) | 0 |
| su 1 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 0 |
Tietoa Utashige -taiteilijan lukijakunnasta
Mitä Utashige -teosta katsotaan useimmin?
- Ennenkäytössä Station 31, Maisaka, Imagiri Ferry 200 vierailulla ja 29% kyselyosuudella. Yläpuolella on 6 sijoitusta.
Kuinka suuri on Utashige lukijakunta WikiOO.org-palvelussa?
- 500 käyntiä kahdessaToistuvassa vuodessa: 100 taiteilijan sivulla, 400 teoksissa.
Mitkä Utashige teokset vastaavat lukijoiden valintoja?
- Lausunto (Kontrasti) -kuvauksilla varustetut teokset saavat 71% käynneistä, vaikka ne muodostavat vain 54% luettelosta.