Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Alexandre Cabanel de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Alexandre Cabanel: statistici pe scurt
Îngerul căzut este cea mai consultată operă a lui Alexandre Cabanel: 38.400 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 72% din total. De asemenea, consultate frecvent: The Evening Angel și Paradise Lost (also known as The Expulsion of Adam and Eve from the Garden of Paradise). Total vizualizări: 51.500 (7.800 pagini de artist, 43.700 lucrări). Creștere de 29% între Aug 2026 și Sep 2026. Vârf: Iul 2026 (19.100 vizualizări). Limbi: Portugheză (19%), Engleză (15%) și Japoneză (14%). Distribuția pe dispozitive: dispozitive de navigare (50%), telefoane mobile (45%) și tablete (5%). Preferință observată: Culori neutre (Paletă de culori), 80% din vizitele pentru 5% din catalog.
Top 10 operele lui Alexandre Cabanel după numărul de consultări
Clasamentul numără vizualizările pentru WikiOO.org pe parcursul a douăsprezece luni, nu scorurile catalogului. Locul 1 reprezintă cea mai vizualizată operă a lui Alexandre Cabanel.
Care este numărul de cititori mensuali ai înregistrării Alexandre Cabanel?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează datele de bază
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
200
200
Iul 2026
1.900
17.200
Aug 2026
1.600
12.400
Sep 2026
4.100
13.900
Care este numărul de cititori mensual ai lucrărilor lui Alexandre Cabanel?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce categorii de lucrări ale lui Alexandre Cabanel sunt selectate de către cititori?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează datele de bază
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
22,2%
83,0%
Romantic
22,2%
7,3%
Elegant
44,4%
5,8%
Eteric
5,6%
3,1%
Liniște
5,6%
0,8%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Melancolic
22,2%
82,5%
Dramatic
22,2%
8,3%
Romantic
22,2%
6,6%
Contemplativă
16,7%
1,4%
Plin de bucurie
0,0%
0,6%
Nostalgic
5,6%
0,4%
Tranchil
0,0%
0,4%
Liniștit
5,6%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
32,0%
10,3%
Umbră difuză
32,0%
5,0%
Lumină moderată
28,0%
83,8%
Echilibru luminos
4,0%
0,6%
Luminos
4,0%
0,4%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
30,0%
5,6%
Culori discrete
38,0%
83,2%
Nuanțe echilibrate și lineare
26,0%
11,2%
Culori clar saturate
6,0%
0,0%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
5,3%
79,8%
Nuanțe pământii
81,6%
19,8%
Nuanțe închise
7,9%
0,0%
Monocrom
2,6%
0,4%
Culori pastelate
2,6%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
42,0%
9,3%
Echilibrat
52,0%
88,8%
Vibrant
6,0%
1,9%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
2,0%
0,4%
Nuanțe blânde
10,0%
7,6%
Echilibrat
6,0%
0,8%
Contrast accentuat
14,0%
2,1%
Contrast maxim
68,0%
89,2%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
10,0%
3,4%
Paletă de culori delicate mixate
30,0%
7,1%
Armonie echilibrată
18,0%
75,0%
Unitate cromatică puternică
26,0%
12,9%
Paletă unitară
16,0%
1,7%
Cum sunt distribuite cele mai consultate opere ale lui Alexandre Cabanel pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează datele de bază
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Îngerul căzut
0
0
0
0
0
0
0
0
0
9.700
10.100
11.300
Fanny Clapp
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
Portrait of Victor Massé
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Death of Francesca da Rimin…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
500
0
0
The Death of Francesca da R…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
200
Madame Carette
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
Envoys of the Senate Offer…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Triomphe de Flore
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
100
John the Baptist
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
La Chiaruccia
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Alexandre Cabanel este consultat de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează datele de bază
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
25.700
49,9%
telefoane mobile
23.400
45,4%
tablete
2.400
4,7%
Care este distribuția cititorilor lui Alexandre Cabanel pe limbi?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează datele de bază
Limbă
Vizite
Distribuie
Portugheză
1.400
19,2%
Engleză
1.100
15,1%
Japoneză
1.000
13,7%
Spaniolă
800
11,0%
Italiană
500
6,8%
Suedeză
500
6,8%
Germană
300
4,1%
Greacă
300
4,1%
Franceză
300
4,1%
Koreană
300
4,1%
Care este numărul de cititori zilnic pentru Alexandre Cabanel, inclusiv prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează datele de bază
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
600
Dum 27 Sep
1.300
Lun 28 Sep
3.200
Mar 29 Sep
900
Mie 30 Sep
1.100
Joi 1 Oct
1.700
Vin 2 Oct
1.500
Sâm 3 Oct
1.400
Dum 4 Oct
400
Lun 5 Oct
1.900
Mar 6 Oct
1.100
Mie 7 Oct
600
Joi 8 Oct
1.800
Vin 9 Oct
500
Sâm 10 Oct
2.400
Dum 11 Oct
2.000
Lun 12 Oct
1.100
Mar 13 Oct
1.700
Mie 14 Oct
1.200
Joi 15 Oct
1.000
Vin 16 Oct
200
Sâm 17 Oct (previzualizare)
1.500
Dum 18 Oct (previzualizare)
1.200
Lun 19 Oct (previzualizare)
2.100
Mar 20 Oct (previzualizare)
1.200
Mie 21 Oct (previzualizare)
1.000
Joi 22 Oct (previzualizare)
1.500
Vin 23 Oct (previzualizare)
700
Sâm 24 Oct (previzualizare)
1.400
Dum 25 Oct (previzualizare)
1.200
Lun 26 Oct (previzualizare)
2.000
Mar 27 Oct (previzualizare)
1.200
Mie 28 Oct (previzualizare)
1.000
Joi 29 Oct (previzualizare)
1.500
Vin 30 Oct (previzualizare)
700
Sâm 31 Oct (previzualizare)
1.400
Dum 1 Noi (previzualizare)
1.200
Lun 2 Noi (previzualizare)
2.000
Mar 3 Noi (previzualizare)
1.200
Mie 4 Noi (previzualizare)
900
Joi 5 Noi (previzualizare)
1.400
Vin 6 Noi (previzualizare)
700
Alexandre Cabanel: întrebări frecvente
Care este cea mai consultată operă a lui Alexandre Cabanel?
Îngerul căzut: 38.400 vizualizări, 72% din totalul consultărilor. Lista continuă până la locul 10.
Care este audiența lui Alexandre Cabanel?
51.500 vizite în ultimele douăsprezece luni (7.800 vizite pe pagina artistului, 43.700 vizite la opere).
Alexandre Cabanel este consultat mai mult de pe telefoane sau de pe computere?
Consultările se împart în dispozitive de navigare (50%), telefoane mobile (45%) și tablete (5%); dispozitive de navigare conduc cu 50%.
Ce limbi sunt utilizate pentru a consulta profilul lui Alexandre Cabanel?
Portugheză (19%), Engleză (15%) și Japoneză (14%); Portugheză conduce cu 19%.
Cititorii preferă o anumită categorie de lucrări ale lui Alexandre Cabanel?
Da, Culori neutre (Paletă de culori): 80% din vizitele pentru 5% din catalog.