André DerainStatistici privind audiența și consultările
1880
–
1954
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui André Derain de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
André Derain: rezumat audiență
În ultimele douăsprezece luni, cea mai consultată operă a lui André Derain din baza de date WikiOO.org a fost Podul Charing Cross, Londra: 9.100 vizualizări, reprezentând 15% din totalul consultărilor pentru artist. Urmează Landscape at Collioure (also known as Mountains at Collioure) și Woman in a Chemise. Pagina lui André Derain a fost consultată de 68.700 ori: 20.800 de ori pe profilul artistului și 47.900 de ori pe paginile lucrărilor individuale. Numărul de consultări a crescut cu 117% de la Sep 2026 la Oct 2026. Luna cu cel mai mare număr de vizualizări a fost Oct 2026, cu 28.600 vizite. Intrările sunt citite în Engleză (29%), Franceză (19%) și Spaniolă (10%). Publicul este situat în principal în Franţa (17%), Statele Unite ale Americii (13%) și Regatul Unit (6%). Consultarea se realizează pe dispozitive de navigare (61%), telefoane mobile (35%) și tablete (4%). Cititorii consultă Vibrant (Intensitatea culorii) mai mult decât sugerează ponderea sa în catalog: 78% din vizite față de 36% din lucrări.
Cele 10 cele mai consultate opere ale lui André Derain
Lucrările lui André Derain clasificate după numărul de vizualizări pe WikiOO.org în ultimele douăsprezece luni, cele mai vizualizate fiind pe prima poziție.
De câte ori este consultat profilul lui André Derain în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Tabel de date
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
800
Iul 2026
1.500
17.700
Aug 2026
1.400
5.500
Sep 2026
4.800
8.400
Oct 2026
13.100
15.500
Cât de des sunt consultate operele lui André Derain?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de lucrări ale lui André Derain consultă cititorii?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Tabel de date
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Impactant
30,8%
50,8%
Serenitate
23,1%
14,4%
Liniște
7,7%
14,0%
Terțoase
0,0%
10,7%
Dramatic
15,4%
2,7%
Elegant
15,4%
2,7%
Romantic
0,0%
2,7%
Clasic
7,7%
0,8%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Energic
23,1%
46,2%
Contemplativă
30,8%
15,7%
Tranchil
23,1%
10,0%
Nostalgic
0,0%
10,0%
Liniștit
0,0%
7,9%
Melancolic
0,0%
4,3%
Plin de bucurie
7,7%
3,5%
Dramatic
0,0%
0,8%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
20,0%
7,3%
Umbră difuză
28,0%
20,5%
Lumină moderată
24,0%
45,6%
Echilibru luminos
12,0%
24,7%
Luminos
16,0%
1,9%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
34,0%
4,0%
Culori discrete
14,0%
7,3%
Nuanțe echilibrate și lineare
22,0%
19,8%
Culori clar saturate
26,0%
48,2%
Culoare intensă
4,0%
20,6%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe închise
28,2%
50,6%
Nuanțe pământii
41,0%
28,9%
Culori neutre
17,9%
10,0%
Natură
2,6%
4,7%
Culori pastelate
7,7%
2,9%
Călduroase
0,0%
2,4%
Monocrom
2,6%
0,6%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
30,0%
5,3%
Echilibrat
34,0%
16,4%
Vibrant
36,0%
78,2%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
12,0%
2,3%
Nuanțe blânde
16,0%
14,2%
Echilibrat
10,0%
8,7%
Contrast accentuat
30,0%
26,1%
Contrast maxim
32,0%
48,7%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
30,0%
60,7%
Paletă de culori delicate mixate
18,0%
14,7%
Armonie echilibrată
10,0%
12,9%
Unitate cromatică puternică
20,0%
7,9%
Paletă unitară
22,0%
3,9%
Care sunt cele mai consultate opere ale lui André Derain, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Tabel de date
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
bathers
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
800
London Bridge
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
300
Charing Cross from sw
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
300
200
Landscape at L'Estaque
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
Hyde Park
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
0
100
The Turning Road, L'Estaque…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
100
100
Cypresses
0
0
0
0
0
0
0
0
100
400
400
0
Portrait of Madame Paul Gui…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Drying the Sails
0
0
0
0
0
0
0
0
400
300
300
500
Mountains at Collioure
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
0
600
Ce dispozitive sunt utilizate pentru a consulta profilul lui André Derain?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Tabel de date
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
41.600
60,6%
telefoane mobile
24.300
35,4%
tablete
2.800
4,1%
În ce limbi este consultat André Derain?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Tabel de date
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
3.700
28,7%
Franceză
2.500
19,4%
Spaniolă
1.300
10,1%
Olandeză
1.100
8,5%
Rusă
900
7,0%
Portugheză
600
4,7%
Slovacă
500
3,9%
Italiană
400
3,1%
Română
400
3,1%
Daneză
300
2,3%
Câte vizualizări are André Derain pe zi și care este nivelul estimat?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Tabel de date
Ziua
Vizite
Joi 15 Oct
800
Vin 16 Oct
1.300
Sâm 17 Oct
900
Dum 18 Oct
1.200
Lun 19 Oct
1.400
Mar 20 Oct
2.500
Mie 21 Oct
2.500
Joi 22 Oct
700
Vin 23 Oct
1.100
Sâm 24 Oct
1.300
Dum 25 Oct
1.100
Lun 26 Oct
1.800
Mar 27 Oct
1.900
Mie 28 Oct
1.100
Joi 29 Oct
900
Vin 30 Oct
900
Sâm 31 Oct
1.500
Dum 1 Noi
1.800
Lun 2 Noi
1.300
Mar 3 Noi
1.600
Mie 4 Noi
3.900
Joi 5 Noi (previzualizare)
900
Vin 6 Noi (previzualizare)
1.300
Sâm 7 Noi (previzualizare)
1.500
Dum 8 Noi (previzualizare)
1.600
Lun 9 Noi (previzualizare)
1.800
Mar 10 Noi (previzualizare)
2.400
Mie 11 Noi (previzualizare)
3.000
Joi 12 Noi (previzualizare)
1.000
Vin 13 Noi (previzualizare)
1.400
Sâm 14 Noi (previzualizare)
1.500
Dum 15 Noi (previzualizare)
1.700
Lun 16 Noi (previzualizare)
1.800
Mar 17 Noi (previzualizare)
2.500
Mie 18 Noi (previzualizare)
3.100
Joi 19 Noi (previzualizare)
1.000
Vin 20 Noi (previzualizare)
1.400
Sâm 21 Noi (previzualizare)
1.600
Dum 22 Noi (previzualizare)
1.700
Lun 23 Noi (previzualizare)
1.900
Mar 24 Noi (previzualizare)
2.500
Mie 25 Noi (previzualizare)
3.200
Întrebări privind audiența lui André Derain
Care sunt cele mai consultate opere ale lui André Derain?
Podul Charing Cross, Londra, cu 9.100 vizualizări (15% din totalul consultărilor pentru André Derain). Clasamentul de mai sus include 10 lucrări.
De câte ori este consultat André Derain pe WikiOO.org?
68.700 de ori în ultimele douăsprezece luni: 20.800 pe pagina artistului și 47.900 pe paginile lucrărilor.
Pe ce dispozitive este consultat André Derain?
André Derain este vizualizat de pe dispozitive de navigare (61%), telefoane mobile (35%) și tablete (4%); dispozitive de navigare reprezintă 61% din vizualizări.
În ce limbi este consultat André Derain?
În Engleză (29%), Franceză (19%) și Spaniolă (10%). Engleză este prima cu 29%.
Ce fel de lucrări ale lui André Derain preferă cititorii?
Vibrant (Intensitatea culorii): 78% din vizite, față de 36% din catalog.