Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Annibale Carracci de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Annibale Carracci: statistici pe scurt
Hercules la cruce este cea mai consultată operă a lui Annibale Carracci: 3.100 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 12% din total. De asemenea, consultate frecvent: The Galleria Farnese și Peisaj cu Râu. Total vizualizări: 26.000 (3.500 pagini de artist, 22.500 lucrări). Creștere de 50% între Aug 2026 și Sep 2026. Vârf: Iul 2026 (19.300 vizualizări). Distribuția pe dispozitive: dispozitive de navigare (88%), telefoane mobile (10%) și tablete (2%). Preferință observată: Culori discrete (Saturație culoare), 60% din vizitele pentru 34% din catalog.
Top 10 operele lui Annibale Carracci după numărul de consultări
Clasamentul numără vizualizările pentru WikiOO.org pe parcursul a douăsprezece luni, nu scorurile catalogului. Locul 1 reprezintă cea mai vizualizată operă a lui Annibale Carracci.
Care este numărul de cititori mensuali ai înregistrării Annibale Carracci?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează datele de bază
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
1.700
Iul 2026
1.900
17.400
Aug 2026
400
1.600
Sep 2026
1.200
1.800
Care este numărul de cititori mensual ai lucrărilor lui Annibale Carracci?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce categorii de lucrări ale lui Annibale Carracci sunt selectate de către cititori?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează datele de bază
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
47,4%
50,5%
Elegant
10,5%
15,3%
Serenitate
10,5%
11,7%
Liniște
21,1%
8,2%
Romantic
5,3%
9,7%
Clasic
0,0%
2,5%
Eteric
5,3%
1,0%
Terțoase
0,0%
0,5%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Dramatic
15,8%
23,5%
Melancolic
10,5%
19,4%
Contemplativă
26,3%
12,8%
Tranchil
10,5%
10,2%
Romantic
5,3%
9,7%
Sacru
5,3%
5,6%
Misterios
5,3%
5,1%
Plin de bucurie
0,0%
3,6%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
54,0%
39,9%
Umbră difuză
22,0%
27,8%
Lumină moderată
16,0%
22,2%
Echilibru luminos
6,0%
8,3%
Luminos
2,0%
1,9%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
40,0%
15,4%
Culori discrete
34,0%
59,8%
Nuanțe echilibrate și lineare
24,0%
24,1%
Culori clar saturate
0,0%
0,8%
Culoare intensă
2,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
86,7%
77,9%
Culori neutre
8,9%
12,8%
Monocrom
2,2%
5,8%
Culori pastelate
2,2%
3,1%
Nuanțe închise
0,0%
0,4%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
54,0%
40,6%
Echilibrat
40,0%
54,5%
Vibrant
6,0%
4,9%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
22,0%
16,2%
Nuanțe blânde
26,0%
12,0%
Echilibrat
8,0%
5,6%
Contrast accentuat
18,0%
29,3%
Contrast maxim
26,0%
36,8%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
14,0%
7,5%
Paletă de culori delicate mixate
16,0%
9,4%
Armonie echilibrată
6,0%
15,0%
Unitate cromatică puternică
48,0%
51,9%
Paletă unitară
16,0%
16,2%
Cum sunt distribuite cele mai consultate opere ale lui Annibale Carracci pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează datele de bază
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Hercules la cruce
0
0
0
0
0
0
0
0
400
2.100
200
100
Peisaj cu Râu
0
0
0
0
0
0
0
0
0
500
200
100
Înhumarea lui Cristos
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
100
Pietà with St Francis and M…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mocking of Christ
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
100
Pieta
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
300
Venus with a Satyr and Cupi…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
500
100
0
Pietà
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Self-Portrait
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Lamentation of Christ
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
100
Annibale Carracci este consultat de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează datele de bază
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
22.900
88,1%
telefoane mobile
2.700
10,4%
tablete
400
1,5%
Care este distribuția cititorilor lui Annibale Carracci pe limbi?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează datele de bază
Limbă
Vizite
Distribuie
Chinese
300
25,0%
Croată
200
16,7%
Germană
100
8,3%
Spaniolă
100
8,3%
Franceză
100
8,3%
Japoneză
100
8,3%
Koreană
100
8,3%
Portugheză
100
8,3%
Ucraineană
100
8,3%
Care este numărul de cititori zilnic pentru Annibale Carracci, inclusiv prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează datele de bază
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
100
Dum 27 Sep
200
Lun 28 Sep
400
Mar 29 Sep
1.000
Mie 30 Sep
900
Joi 1 Oct
1.000
Vin 2 Oct
300
Sâm 3 Oct
400
Dum 4 Oct
300
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
300
Mie 7 Oct
300
Joi 8 Oct
600
Vin 9 Oct
0
Sâm 10 Oct
100
Dum 11 Oct
300
Lun 12 Oct
400
Mar 13 Oct
500
Mie 14 Oct
400
Joi 15 Oct
500
Vin 16 Oct
400
Sâm 17 Oct (previzualizare)
100
Dum 18 Oct (previzualizare)
200
Lun 19 Oct (previzualizare)
200
Mar 20 Oct (previzualizare)
400
Mie 21 Oct (previzualizare)
400
Joi 22 Oct (previzualizare)
500
Vin 23 Oct (previzualizare)
200
Sâm 24 Oct (previzualizare)
100
Dum 25 Oct (previzualizare)
200
Lun 26 Oct (previzualizare)
200
Mar 27 Oct (previzualizare)
300
Mie 28 Oct (previzualizare)
300
Joi 29 Oct (previzualizare)
400
Vin 30 Oct (previzualizare)
100
Sâm 31 Oct (previzualizare)
100
Dum 1 Noi (previzualizare)
100
Lun 2 Noi (previzualizare)
100
Mar 3 Noi (previzualizare)
300
Mie 4 Noi (previzualizare)
200
Joi 5 Noi (previzualizare)
300
Vin 6 Noi (previzualizare)
100
Annibale Carracci: întrebări frecvente
Care este cea mai consultată operă a lui Annibale Carracci?
Hercules la cruce: 3.100 vizualizări, 12% din totalul consultărilor. Lista continuă până la locul 10.
Care este audiența lui Annibale Carracci?
26.000 vizite în ultimele douăsprezece luni (3.500 vizite pe pagina artistului, 22.500 vizite la opere).
Annibale Carracci este consultat mai mult de pe telefoane sau de pe computere?
Consultările se împart în dispozitive de navigare (88%), telefoane mobile (10%) și tablete (2%); dispozitive de navigare conduc cu 88%.
Cititorii preferă o anumită categorie de lucrări ale lui Annibale Carracci?
Da, Culori discrete (Saturație culoare): 60% din vizitele pentru 34% din catalog.