Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Cornelis Springer de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Cornelis Springer: ce indică consultările
Cea mai consultată operă a lui Cornelis Springer este Enkhuizen south havendijk, cu 400 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 6% din totalul consultărilor. Urmat în clasament de Many figures in the streets of Haarlem și Weeshuis in Enkhuizen. Pagina artistului a fost deschisă de 600 ori, iar paginile lucrărilor de 6.200 ori, în total 6.800 vizite. Între Sep 2026 și Oct 2026, numărul de vizualizări a crescut cu 725%. Oct 2026 este luna cu cele mai multe consultări: 3.300. Cititorii consultă înregistrările pe dispozitive de navigare (49%), tablete (49%) și telefoane mobile (3%). Cititorii selectează Echilibrat (Intensitatea culorii) în 75% din vizite, unde acesta reprezintă 60% din catalog.
Cornelis Springer: cele 10 lucrări consultate cel mai des
Fiecare înregistrare prezintă o operă a lui Cornelis Springer și clasamentul acesteia în funcție de vizualizări pe WikiOO.org în ultimele douăsprezece luni.
-
1
Enkhuizen south havendijk
400 vizualizări · 5,9%
-
2
Many figures in the streets of Haarlem, 1870
300 vizualizări · 4,4%
-
3
Weeshuis in Enkhuizen
300 vizualizări · 4,4%
-
4
A view in a street, Culemborg, with a blacksmith at work
300 vizualizări · 4,4%
-
5
Street scene
200 vizualizări · 2,9%
-
6
Cityview wiith marketstall
200 vizualizări · 2,9%
-
7
Village view
200 vizualizări · 2,9%
-
8
Marketview with cityhall Woerden
200 vizualizări · 2,9%
-
9
The Jewish quarter in Amsterdam
200 vizualizări · 2,9%
-
10
Cityhall in Lbeck
200 vizualizări · 2,9%
Când a fost consultat dosarul lui Cornelis Springer?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Cifrele într-un tabel
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 100 | 0 |
| Iul 2026 | 300 | 2.100 |
| Aug 2026 | 0 | 600 |
| Sep 2026 | 0 | 400 |
| Oct 2026 | 200 | 3.100 |
Când sunt consultate operele lui Cornelis Springer?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cititorii dintre operele lui Cornelis Springer?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Cifrele într-un tabel
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 4,0% | 1,5% |
| Umbră difuză | 18,0% | 17,6% |
| Lumină moderată | 40,0% | 41,2% |
| Echilibru luminos | 36,0% | 39,7% |
| Luminos | 2,0% | 0,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 34,0% | 14,7% |
| Culori discrete | 46,0% | 55,9% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 20,0% | 29,4% |
| Culori clar saturate | 0,0% | 0,0% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Culori neutre | 48,9% | 63,1% |
| Nuanțe pământii | 48,9% | 35,4% |
| Nuanțe închise | 2,2% | 1,5% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 36,0% | 22,1% |
| Echilibrat | 60,0% | 75,0% |
| Vibrant | 4,0% | 2,9% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Nuanțe blânde | 4,0% | 5,9% |
| Echilibrat | 10,0% | 2,9% |
| Contrast accentuat | 8,0% | 7,3% |
| Contrast maxim | 78,0% | 83,8% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 4,0% | 1,5% |
| Paletă de culori delicate mixate | 6,0% | 4,4% |
| Armonie echilibrată | 30,0% | 35,3% |
| Unitate cromatică puternică | 34,0% | 39,7% |
| Paletă unitară | 26,0% | 19,1% |
Care sunt cele mai consultate opere ale lui Cornelis Springer, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Cifrele într-un tabel
| Lucrare de artă | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Oct 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Janskerk (Gouda) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| View on the Herengracht Alo… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Interior of a Gothic Church | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Street in the village of Br… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Principal Market in Munster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Town Hall and Market at… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| "Der Schöne Brunnen" in Neu… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Town Hall in Lübeck | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| View in Makkum | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A View of Franeker with the… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Care este distribuția vizualizărilor pentru Cornelis Springer pe dispozitive?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Cifrele într-un tabel
| Dispozitiv | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| dispozitive de navigare | 3.300 | 48,5% |
| tablete | 3.300 | 48,5% |
| telefoane mobile | 200 | 2,9% |
În ce limbi este consultat Cornelis Springer?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Cifrele într-un tabel
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Germană | 100 | 50,0% |
| Engleză | 100 | 50,0% |
Câte consultări pe zi are Cornelis Springer, și în următoarele trei săptămâni?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Cifrele într-un tabel
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Vin 16 Oct | 100 |
| Sâm 17 Oct | 0 |
| Dum 18 Oct | 0 |
| Lun 19 Oct | 100 |
| Mar 20 Oct | 100 |
| Mie 21 Oct | 0 |
| Joi 22 Oct | 100 |
| Vin 23 Oct | 0 |
| Sâm 24 Oct | 0 |
| Dum 25 Oct | 3.000 |
| Lun 26 Oct | 300 |
| Mar 27 Oct | 0 |
| Mie 28 Oct | 0 |
| Joi 29 Oct | 0 |
| Vin 30 Oct | 0 |
| Sâm 31 Oct | 0 |
| Dum 1 Noi | 0 |
| Lun 2 Noi | 0 |
| Mar 3 Noi | 0 |
| Mie 4 Noi | 0 |
| Joi 5 Noi | 0 |
| Vin 6 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 7 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 8 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 9 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 10 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 11 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 12 Noi (previzualizare) | 0 |
| Vin 13 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 14 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 15 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 16 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 17 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 18 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 19 Noi (previzualizare) | 0 |
| Vin 20 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 21 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 22 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 23 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 24 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 25 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 26 Noi (previzualizare) | 0 |
Despre publicul lui Cornelis Springer
Care este lucrarea Cornelis Springer consultată cel mai des?
- Enkhuizen south havendijk în primul loc, cu 400 vizualizări și 6% din consultări. 10 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Cornelis Springer pe WikiOO.org?
- 6.800 vizite în ultimele douăsprezece luni: 600 la pagina artistului, 6.200 la opere.
Ce dispozitive folosesc cititorii lui Cornelis Springer?
- Aceștia folosesc dispozitive de navigare (49%), tablete (49%) și telefoane mobile (3%); dispozitive de navigare reprezintă 49% din consultări.
Ce opere ale lui Cornelis Springer se potrivesc cu selecția cititorilor?
- Lucrurile descrise ca Echilibrat (Intensitatea culorii) primesc 75% din vizitele pentru 60% din catalog.