Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Fra Angelico de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Fra Angelico: statistici pe scurt
Anunțarea este cea mai consultată operă a lui Fra Angelico: 10.400 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 6% din total. De asemenea, consultate frecvent: Coronarea Maicii Domnului și Cristos Glorificat în Sfântul Locuință. Total vizualizări: 198.100 (23.800 pagini de artist, 174.300 lucrări). Scădere de 4% între Aug 2026 și Sep 2026. Vârf: Iul 2026 (142.700 vizualizări). Limbi: Engleză (47%), Portugheză (14%) și Greacă (9%). Țări: Grecia (23%), Statele Unite ale Americii (17%) și Belgia (11%). Distribuția pe dispozitive: dispozitive de navigare (78%), telefoane mobile (20%) și tablete (3%). Preferință observată: Serenitate (Atmosferă), 61% din vizitele pentru 41% din catalog.
Top 10 operele lui Fra Angelico după numărul de consultări
Clasamentul numără vizualizările pentru WikiOO.org pe parcursul a douăsprezece luni, nu scorurile catalogului. Locul 1 reprezintă cea mai vizualizată operă a lui Fra Angelico.
Care este numărul de cititori mensuali ai înregistrării Fra Angelico?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează datele de bază
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
300
6.800
Iul 2026
8.600
134.100
Aug 2026
6.000
18.700
Sep 2026
8.900
14.700
Care este numărul de cititori mensual ai lucrărilor lui Fra Angelico?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce categorii de lucrări ale lui Fra Angelico sunt selectate de către cititori?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează datele de bază
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Serenitate
40,8%
61,3%
Eteric
46,9%
27,0%
Liniște
8,2%
6,3%
Dramatic
4,1%
3,4%
Mistic
0,0%
1,1%
Elegant
0,0%
0,9%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Sacru
93,9%
85,4%
Melancolic
6,1%
5,5%
Tranchil
0,0%
5,3%
Liniștit
0,0%
1,9%
Sobru
0,0%
1,0%
Contemplativă
0,0%
0,6%
Eteric
0,0%
0,2%
Nostalgic
0,0%
0,1%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
6,0%
6,4%
Umbră difuză
40,0%
43,3%
Lumină moderată
38,0%
39,6%
Echilibru luminos
12,0%
9,2%
Luminos
4,0%
1,5%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
4,0%
1,5%
Culori discrete
14,0%
30,4%
Nuanțe echilibrate și lineare
42,0%
38,1%
Culori clar saturate
40,0%
29,9%
Culoare intensă
0,0%
0,1%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
52,1%
58,3%
Nuanțe închise
31,2%
30,8%
Culori neutre
12,5%
8,8%
Culori pastelate
4,2%
2,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
4,0%
3,5%
Echilibrat
50,0%
59,7%
Vibrant
46,0%
36,9%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
0,0%
0,7%
Nuanțe blânde
12,0%
7,6%
Echilibrat
10,0%
8,3%
Contrast accentuat
30,0%
31,5%
Contrast maxim
48,0%
51,9%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
2,0%
2,9%
Paletă de culori delicate mixate
8,0%
8,6%
Armonie echilibrată
22,0%
23,6%
Unitate cromatică puternică
54,0%
54,2%
Paletă unitară
14,0%
10,6%
Cum sunt distribuite cele mai consultate opere ale lui Fra Angelico pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează datele de bază
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Anunțarea
0
0
0
0
0
0
0
0
0
8.400
600
0
Adorația Magilor
0
0
0
0
0
0
0
0
0
700
300
500
Cristos Glorificat în Sfânt…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2.500
500
700
Judecata de Apoi (detaliu)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.100
100
0
Crucifixion cu St Dominic
0
0
0
0
0
0
0
0
0
600
300
200
Perugia Altarpiece (in mode…
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
200
Coronarea Maicii Domnului
0
0
0
0
0
0
0
0
100
1.800
1.000
200
Coronarea Virginiei
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.600
100
700
Anunțarea Divină
0
0
0
0
0
0
0
0
200
1.700
500
400
Scenes from the Lives of th…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Fra Angelico este consultat de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează datele de bază
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
153.700
77,6%
telefoane mobile
39.100
19,7%
tablete
5.300
2,7%
Care este distribuția cititorilor lui Fra Angelico pe limbi?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează datele de bază
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
5.500
46,6%
Portugheză
1.700
14,4%
Greacă
1.100
9,3%
Franceză
900
7,6%
Rusă
500
4,2%
Spaniolă
400
3,4%
Koreană
400
3,4%
Suedeză
300
2,5%
Germană
200
1,7%
Bulgară
100
0,8%
Care este numărul de cititori zilnic pentru Fra Angelico, inclusiv prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează datele de bază
Ziua
Vizite
Mar 22 Sep
1.600
Mie 23 Sep
1.800
Joi 24 Sep
1.700
Vin 25 Sep
2.100
Sâm 26 Sep
1.500
Dum 27 Sep
2.200
Lun 28 Sep
1.200
Mar 29 Sep
1.300
Mie 30 Sep
1.400
Joi 1 Oct
1.200
Vin 2 Oct
1.000
Sâm 3 Oct
800
Dum 4 Oct
1.000
Lun 5 Oct
1.800
Mar 6 Oct
2.700
Mie 7 Oct
1.400
Joi 8 Oct
2.800
Vin 9 Oct
1.500
Sâm 10 Oct
1.700
Dum 11 Oct
3.400
Lun 12 Oct
3.600
Mar 13 Oct (previzualizare)
2.900
Mie 14 Oct (previzualizare)
2.300
Joi 15 Oct (previzualizare)
2.900
Vin 16 Oct (previzualizare)
2.300
Sâm 17 Oct (previzualizare)
2.000
Dum 18 Oct (previzualizare)
3.400
Lun 19 Oct (previzualizare)
3.400
Mar 20 Oct (previzualizare)
3.100
Mie 21 Oct (previzualizare)
2.600
Joi 22 Oct (previzualizare)
3.200
Vin 23 Oct (previzualizare)
2.600
Sâm 24 Oct (previzualizare)
2.200
Dum 25 Oct (previzualizare)
3.700
Lun 26 Oct (previzualizare)
3.700
Mar 27 Oct (previzualizare)
3.400
Mie 28 Oct (previzualizare)
2.800
Joi 29 Oct (previzualizare)
3.400
Vin 30 Oct (previzualizare)
2.800
Sâm 31 Oct (previzualizare)
2.400
Dum 1 Noi (previzualizare)
4.000
Lun 2 Noi (previzualizare)
4.000
Fra Angelico: întrebări frecvente
Care este cea mai consultată operă a lui Fra Angelico?
Anunțarea: 10.400 vizualizări, 6% din totalul consultărilor. Lista continuă până la locul 10.
Care este audiența lui Fra Angelico?
198.100 vizite în ultimele douăsprezece luni (23.800 vizite pe pagina artistului, 174.300 vizite la opere).
Fra Angelico este consultat mai mult de pe telefoane sau de pe computere?
Consultările se împart în dispozitive de navigare (78%), telefoane mobile (20%) și tablete (3%); dispozitive de navigare conduc cu 78%.
Ce limbi sunt utilizate pentru a consulta profilul lui Fra Angelico?
Engleză (47%), Portugheză (14%) și Greacă (9%); Engleză conduce cu 47%.
Cititorii preferă o anumită categorie de lucrări ale lui Fra Angelico?
Da, Serenitate (Atmosferă): 61% din vizitele pentru 41% din catalog.