Franz MarcCine consultă arhivele și care sunt lucrările
1880
–
1916
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Franz Marc de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Franz Marc: ce indică consultările
Cea mai consultată operă a lui Franz Marc este Caii Mari Albastru, cu 8.700 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 7% din totalul consultărilor. Urmat în clasament de Flock of Sheep II și Căprioare păzitoare IV (Caii Roșii). Pagina artistului a fost deschisă de 15.900 ori, iar paginile lucrărilor de 109.000 ori, în total 124.900 vizite. Între Aug 2026 și Sep 2026, numărul de vizualizări a crescut cu 68%. Iul 2026 este luna cu cele mai multe consultări: 78.800. Limbi de consultare: Engleză (31%), Spaniolă (15%) și Rusă (7%). Cititorii consultă înregistrările pe dispozitive de navigare (76%), telefoane mobile (21%) și tablete (3%). Cititorii selectează Vibrant (Intensitatea culorii) în 65% din vizite, unde acesta reprezintă 44% din catalog.
Franz Marc: cele 10 lucrări consultate cel mai des
Fiecare înregistrare prezintă o operă a lui Franz Marc și clasamentul acesteia în funcție de vizualizări pe WikiOO.org în ultimele douăsprezece luni.
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Cifrele într-un tabel
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
300
2.900
Iul 2026
5.600
73.200
Aug 2026
3.800
12.200
Sep 2026
6.200
20.700
Când sunt consultate operele lui Franz Marc?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cititorii dintre operele lui Franz Marc?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Cifrele într-un tabel
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Serenitate
33,3%
28,7%
Liniște
35,6%
22,8%
Mistic
4,4%
19,2%
Dramatic
15,6%
14,5%
Terțoase
4,4%
9,1%
Impactant
0,0%
2,0%
Eteric
4,4%
1,4%
Elegant
0,0%
0,9%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Sacru
34,0%
49,4%
Tranchil
25,5%
14,8%
Liniștit
14,9%
8,5%
Melancolic
4,3%
6,3%
Contemplativă
8,5%
4,0%
Energic
0,0%
4,2%
Impunător
4,3%
2,9%
Plin de bucurie
4,3%
2,8%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
4,0%
7,1%
Umbră difuză
34,0%
34,7%
Lumină moderată
28,0%
26,7%
Echilibru luminos
26,0%
24,3%
Luminos
8,0%
7,2%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
12,0%
5,1%
Culori discrete
10,0%
9,3%
Nuanțe echilibrate și lineare
34,0%
24,1%
Culori clar saturate
42,0%
55,9%
Culoare intensă
2,0%
5,7%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe închise
34,1%
52,4%
Nuanțe pământii
36,4%
23,2%
Culori neutre
29,5%
19,5%
Culori pastelate
0,0%
3,1%
Culori metalice
0,0%
0,9%
Natură
0,0%
0,5%
Vibrant și intens
0,0%
0,4%
Călduroase
0,0%
0,1%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
8,0%
4,0%
Echilibrat
48,0%
30,9%
Vibrant
44,0%
65,1%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
6,0%
3,6%
Nuanțe blânde
18,0%
13,3%
Echilibrat
4,0%
7,9%
Contrast accentuat
16,0%
19,9%
Contrast maxim
56,0%
55,4%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
38,0%
31,9%
Paletă de culori delicate mixate
22,0%
25,0%
Armonie echilibrată
16,0%
16,4%
Unitate cromatică puternică
12,0%
19,6%
Paletă unitară
12,0%
7,1%
Care sunt cele mai consultate opere ale lui Franz Marc, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Cifrele într-un tabel
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Caii Mari Albastru
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2.100
2.500
3.000
Tirol
0
0
0
0
0
0
0
0
0
700
400
1.200
Căprioare păzitoare IV (Cai…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.400
500
900
Tiger
0
0
0
0
0
0
0
0
0
800
500
1.000
Lunca cu veveriță (cunoscut…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
200
Horse in a Landscape
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
100
200
Gazele
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
The First Animals
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
100
Mandrilul
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
Fabulous Beast II (also kno…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
600
0
100
Care este distribuția vizualizărilor pentru Franz Marc pe dispozitive?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Cifrele într-un tabel
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
95.000
76,1%
telefoane mobile
25.900
20,7%
tablete
4.000
3,2%
În ce limbi este consultat Franz Marc?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Cifrele într-un tabel
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
2.100
30,9%
Spaniolă
1.000
14,7%
Rusă
500
7,4%
Franceză
400
5,9%
Bulgară
300
4,4%
Olandeză
300
4,4%
Suedeză
300
4,4%
Ucraineană
300
4,4%
Germană
200
2,9%
Estonă
200
2,9%
Câte consultări pe zi are Franz Marc, și în următoarele trei săptămâni?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Cifrele într-un tabel
Ziua
Vizite
Mie 23 Sep
1.900
Joi 24 Sep
1.600
Vin 25 Sep
1.700
Sâm 26 Sep
2.600
Dum 27 Sep
500
Lun 28 Sep
3.400
Mar 29 Sep
1.600
Mie 30 Sep
1.400
Joi 1 Oct
1.900
Vin 2 Oct
1.400
Sâm 3 Oct
1.000
Dum 4 Oct
1.100
Lun 5 Oct
2.200
Mar 6 Oct
400
Mie 7 Oct
2.300
Joi 8 Oct
1.300
Vin 9 Oct
1.100
Sâm 10 Oct
1.200
Dum 11 Oct
2.100
Lun 12 Oct
1.400
Mar 13 Oct
2.500
Mie 14 Oct (previzualizare)
1.800
Joi 15 Oct (previzualizare)
1.600
Vin 16 Oct (previzualizare)
1.400
Sâm 17 Oct (previzualizare)
1.600
Dum 18 Oct (previzualizare)
1.200
Lun 19 Oct (previzualizare)
2.300
Mar 20 Oct (previzualizare)
1.500
Mie 21 Oct (previzualizare)
1.700
Joi 22 Oct (previzualizare)
1.500
Vin 23 Oct (previzualizare)
1.300
Sâm 24 Oct (previzualizare)
1.500
Dum 25 Oct (previzualizare)
1.200
Lun 26 Oct (previzualizare)
2.200
Mar 27 Oct (previzualizare)
1.400
Mie 28 Oct (previzualizare)
1.700
Joi 29 Oct (previzualizare)
1.400
Vin 30 Oct (previzualizare)
1.300
Sâm 31 Oct (previzualizare)
1.400
Dum 1 Noi (previzualizare)
1.100
Lun 2 Noi (previzualizare)
2.100
Mar 3 Noi (previzualizare)
1.300
Despre publicul lui Franz Marc
Care este lucrarea Franz Marc consultată cel mai des?
Caii Mari Albastru în primul loc, cu 8.700 vizualizări și 7% din consultări. 10 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Franz Marc pe WikiOO.org?
124.900 vizite în ultimele douăsprezece luni: 15.900 la pagina artistului, 109.000 la opere.
Ce dispozitive folosesc cititorii lui Franz Marc?
Aceștia folosesc dispozitive de navigare (76%), telefoane mobile (21%) și tablete (3%); dispozitive de navigare reprezintă 76% din consultări.
Ce limbi folosesc cititorii lui Franz Marc?
Engleză (31%), Spaniolă (15%) și Rusă (7%); Engleză acoperă 31%.
Ce opere ale lui Franz Marc se potrivesc cu selecția cititorilor?
Lucrurile descrise ca Vibrant (Intensitatea culorii) primesc 65% din vizitele pentru 44% din catalog.