Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Gilbert Gaul de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Gilbert Gaul: statistici pe scurt
Leaving Home este cea mai consultată operă a lui Gilbert Gaul: 300 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 27% din total. De asemenea, consultate frecvent: Rainy Day in the Garret și Peace Conference. Total vizualizări: 1.100 (300 pagini de artist, 800 lucrări). Creștere de 100% între Aug 2026 și Sep 2026. Vârf: Iul 2026 (800 vizualizări). Preferință observată: Unitate cromatică puternică (Armonie cromatică), 55% din vizitele pentru 32% din catalog.
Top 9 operele lui Gilbert Gaul după numărul de consultări
Clasamentul numără vizualizările pentru WikiOO.org pe parcursul a douăsprezece luni, nu scorurile catalogului. Locul 1 reprezintă cea mai vizualizată operă a lui Gilbert Gaul.
-
1
Leaving Home, 1907
300 vizualizări · 27,3%
-
2
Rainy Day in the Garret, 1878
100 vizualizări · 9,1%
-
3
Peace Conference
100 vizualizări · 9,1%
-
4
The Indian Prisoner, 1899
100 vizualizări · 9,1%
-
5
Take One, 1881
100 vizualizări · 9,1%
-
6
The Infantryman, 1905
100 vizualizări · 9,1%
-
7
Indian Meditation
100 vizualizări · 9,1%
-
8
Smoking in the Calumet
100 vizualizări · 9,1%
-
9
Indian Encampment, Montana
100 vizualizări · 9,1%
Care este numărul de cititori mensuali ai înregistrării Gilbert Gaul?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează datele de bază
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 0 |
| Iul 2026 | 200 | 600 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sep 2026 | 100 | 100 |
Care este numărul de cititori mensual ai lucrărilor lui Gilbert Gaul?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce categorii de lucrări ale lui Gilbert Gaul sunt selectate de către cititori?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează datele de bază
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 31,6% | 45,5% |
| Umbră difuză | 36,8% | 27,3% |
| Lumină moderată | 26,3% | 18,2% |
| Echilibru luminos | 5,3% | 9,1% |
| Luminos | 0,0% | 0,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 10,5% | 0,0% |
| Culori discrete | 21,1% | 9,1% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 52,6% | 72,7% |
| Culori clar saturate | 15,8% | 18,2% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 15,8% | 9,1% |
| Echilibrat | 68,4% | 81,8% |
| Vibrant | 15,8% | 9,1% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Nuanțe blânde | 5,3% | 0,0% |
| Echilibrat | 36,8% | 54,5% |
| Contrast accentuat | 15,8% | 9,1% |
| Contrast maxim | 42,1% | 36,4% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 21,1% | 9,1% |
| Paletă de culori delicate mixate | 21,1% | 9,1% |
| Armonie echilibrată | 21,1% | 18,2% |
| Unitate cromatică puternică | 31,6% | 54,5% |
| Paletă unitară | 5,3% | 9,1% |
Cum sunt distribuite cele mai consultate opere ale lui Gilbert Gaul pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează datele de bază
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Leaving Home | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Rainy Day in the Garret | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Indian Encampment, Montana | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Take One | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Man Carrying Sticks at Dusk | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Young Hunter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Indian by the Campfire | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Indian Meditation | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Picking Cotton | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Care este distribuția cititorilor lui Gilbert Gaul pe limbi?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează datele de bază
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Engleză | 100 | 100,0% |
Care este numărul de cititori zilnic pentru Gilbert Gaul, inclusiv prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează datele de bază
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Mie 23 Sep | 0 |
| Joi 24 Sep | 0 |
| Vin 25 Sep | 300 |
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 0 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 0 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 0 |
| Lun 12 Oct | 0 |
| Mar 13 Oct | 0 |
| Mie 14 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 15 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 0 |
Gilbert Gaul: întrebări frecvente
Care este cea mai consultată operă a lui Gilbert Gaul?
- Leaving Home: 300 vizualizări, 27% din totalul consultărilor. Lista continuă până la locul 9.
Care este audiența lui Gilbert Gaul?
- 1.100 vizite în ultimele douăsprezece luni (300 vizite pe pagina artistului, 800 vizite la opere).
Cititorii preferă o anumită categorie de lucrări ale lui Gilbert Gaul?
- Da, Unitate cromatică puternică (Armonie cromatică): 55% din vizitele pentru 32% din catalog.