Giorgio De Chirico Statistici vizite

1888 – 1978

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Giorgio De Chirico de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

Giorgio De Chirico: statistici pe scurt

Fiul Pierdut este cea mai consultată operă a lui Giorgio De Chirico: 2.400 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 4% din total. De asemenea, consultate frecvent: Il cervello del bambino și Cântecul iubirii. Total vizualizări: 45.400 (17.900 pagini de artist, 27.500 lucrări). Scădere de 17% între Aug 2026 și Sep 2026. Vârf: Iul 2026 (29.800 vizualizări). Limbi: Engleză (38%), Franceză (20%) și Suedeză (7%). Distribuția pe dispozitive: dispozitive de navigare (74%), telefoane mobile (22%) și tablete (4%). Preferință observată: Umbră difuză (Luminanță), 50% din vizitele pentru 20% din catalog.

Top 10 operele lui Giorgio De Chirico după numărul de consultări

Clasamentul numără vizualizările pentru WikiOO.org pe parcursul a douăsprezece luni, nu scorurile catalogului. Locul 1 reprezintă cea mai vizualizată operă a lui Giorgio De Chirico.

  1. Fiul Pierdut 1 Fiul Pierdut, 1922 2.400 vizualizări · 4,5%
  2. Il cervello del bambino 2 Il cervello del bambino, 1917 2.200 vizualizări · 4,2%
  3. Cântecul iubirii 3 Cântecul iubirii, 1914 2.200 vizualizări · 4,2%
  4. Hector și Andromeda 4 Hector și Andromeda, 1917 1.500 vizualizări · 2,8%
  5. Il grande metafisico 5 Il grande metafisico, 1917 1.400 vizualizări · 2,7%
  6. Incertitudinea Poetului 6 Incertitudinea Poetului, 1913 1.300 vizualizări · 2,5%
  7. Interior metafizic măreț 7 Interior metafizic măreț, 1917 1.300 vizualizări · 2,5%
  8. The Uncertainty of the Poet 8 The Uncertainty of the Poet 1.000 vizualizări · 1,9%
  9. Dorul de casă al unui inginer 9 Dorul de casă al unui inginer 1.000 vizualizări · 1,9%
  10. The Enigma of the Arrival and the Afternoon 10 The Enigma of the Arrival and the Afternoon, 1912 1.000 vizualizări · 1,9%

Care este numărul de cititori mensuali ai înregistrării Giorgio De Chirico?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Afișează datele de bază
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 2026100300
Iul 20266.70023.100
Aug 20265.4002.900
Sep 20265.7001.200

Care este numărul de cititori mensual ai lucrărilor lui Giorgio De Chirico?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Cum sunt distribuite cele mai consultate opere ale lui Giorgio De Chirico pe parcursul anului?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Afișează datele de bază
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
Il cervello del bambino0000000005001000
Fiul Pierdut0000000001.200100100
Cântecul iubirii00000000040000
Hector și Andromeda0000000004001000
Il grande metafisico0000000007000100
Incertitudinea Poetului000000001004001000
Interior metafizic măreț00000000030000
Îngerul Evreic00000000010000
Dorul de casă al unui ingin…00000000030000
Enigma sosirii serii0000000004002000

Giorgio De Chirico este consultat de pe telefoane sau de pe computere?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Afișează datele de bază
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare33.70074,2%
telefoane mobile9.80021,6%
tablete1.9004,2%

Care este distribuția cititorilor lui Giorgio De Chirico pe limbi?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Afișează datele de bază
LimbăViziteDistribuie
Engleză3.40038,2%
Franceză1.80020,2%
Suedeză6006,7%
Italiană5005,6%
Koreană4004,5%
Rusă4004,5%
Germană3003,4%
Spaniolă3003,4%
Olandeză3003,4%
Portugheză2002,2%

Care este numărul de cititori zilnic pentru Giorgio De Chirico, inclusiv prognoza?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Afișează datele de bază
ZiuaVizite
Mie 23 Sep1.900
Joi 24 Sep1.000
Vin 25 Sep1.000
Sâm 26 Sep1.300
Dum 27 Sep1.500
Lun 28 Sep2.200
Mar 29 Sep1.300
Mie 30 Sep1.200
Joi 1 Oct1.500
Vin 2 Oct800
Sâm 3 Oct1.200
Dum 4 Oct2.000
Lun 5 Oct2.000
Mar 6 Oct1.900
Mie 7 Oct3.200
Joi 8 Oct1.700
Vin 9 Oct600
Sâm 10 Oct600
Dum 11 Oct2.700
Lun 12 Oct2.100
Mar 13 Oct2.300
Mie 14 Oct (previzualizare)2.700
Joi 15 Oct (previzualizare)1.800
Vin 16 Oct (previzualizare)1.000
Sâm 17 Oct (previzualizare)1.300
Dum 18 Oct (previzualizare)2.600
Lun 19 Oct (previzualizare)2.700
Mar 20 Oct (previzualizare)2.300
Mie 21 Oct (previzualizare)2.900
Joi 22 Oct (previzualizare)1.900
Vin 23 Oct (previzualizare)1.100
Sâm 24 Oct (previzualizare)1.400
Dum 25 Oct (previzualizare)2.800
Lun 26 Oct (previzualizare)2.900
Mar 27 Oct (previzualizare)2.500
Mie 28 Oct (previzualizare)3.100
Joi 29 Oct (previzualizare)2.000
Vin 30 Oct (previzualizare)1.200
Sâm 31 Oct (previzualizare)1.500
Dum 1 Noi (previzualizare)3.000
Lun 2 Noi (previzualizare)3.100
Mar 3 Noi (previzualizare)2.700

Giorgio De Chirico: întrebări frecvente

Care este cea mai consultată operă a lui Giorgio De Chirico?

Fiul Pierdut: 2.400 vizualizări, 4% din totalul consultărilor. Lista continuă până la locul 10.

Care este audiența lui Giorgio De Chirico?

45.400 vizite în ultimele douăsprezece luni (17.900 vizite pe pagina artistului, 27.500 vizite la opere).

Giorgio De Chirico este consultat mai mult de pe telefoane sau de pe computere?

Consultările se împart în dispozitive de navigare (74%), telefoane mobile (22%) și tablete (4%); dispozitive de navigare conduc cu 74%.

Ce limbi sunt utilizate pentru a consulta profilul lui Giorgio De Chirico?

Engleză (38%), Franceză (20%) și Suedeză (7%); Engleză conduce cu 38%.

Cititorii preferă o anumită categorie de lucrări ale lui Giorgio De Chirico?

Da, Umbră difuză (Luminanță): 50% din vizitele pentru 20% din catalog.