Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Godfried Schalcken de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Godfried Schalcken: ce indică consultările
Cea mai consultată operă a lui Godfried Schalcken este Lovers Lit by a Candle, cu 300 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 25% din totalul consultărilor. Urmat în clasament de Artist and Model Looking at an Ancient Statue by Lamplight și Girl Eating an Apple. Pagina artistului a fost deschisă de 1.000 ori, iar paginile lucrărilor de 1.100 ori, în total 2.100 vizite. Între Aug 2026 și Sep 2026, numărul de vizualizări a scăzut cu 67%. Iul 2026 este luna cu cele mai multe consultări: 1.700. Cititorii selectează Armonie echilibrată (Armonie cromatică) în 42% din vizite, unde acesta reprezintă 14% din catalog.
Godfried Schalcken: cele 9 lucrări consultate cel mai des
Fiecare înregistrare prezintă o operă a lui Godfried Schalcken și clasamentul acesteia în funcție de vizualizări pe WikiOO.org în ultimele douăsprezece luni.
-
1
Lovers Lit by a Candle, 1665
300 vizualizări · 25,0%
-
2
Artist and Model Looking at an Ancient Statue by Lamplight, 1675
200 vizualizări · 16,7%
-
3
Girl Eating an Apple, 1675
100 vizualizări · 8,3%
-
4
A Man Offering Gold and Coins to a Girl
100 vizualizări · 8,3%
-
5
Portrait of Françoise van Diemen, 1679
100 vizualizări · 8,3%
-
6
Allegory of Virtue and Riches
100 vizualizări · 8,3%
-
7
Portrait of Josnia Parduyn (1642-1718), second wife of Aernout van Citters, Godfried Schalcken, 1705, 1705
100 vizualizări · 8,3%
-
8
"Every one his fancy", Godfried Schalcken, 1670 - 1675, 1675
100 vizualizări · 8,3%
-
9
Young Woman with Lemon, Godfried Schalcken, 1685 - 1690, 1690
100 vizualizări · 8,3%
Când a fost consultat dosarul lui Godfried Schalcken?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Cifrele într-un tabel
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 0 |
| Iul 2026 | 900 | 800 |
| Aug 2026 | 0 | 300 |
| Sep 2026 | 100 | 0 |
Când sunt consultate operele lui Godfried Schalcken?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cititorii dintre operele lui Godfried Schalcken?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Cifrele într-un tabel
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 92,9% | 100,0% |
| Umbră difuză | 3,6% | 0,0% |
| Lumină moderată | 0,0% | 0,0% |
| Echilibru luminos | 3,6% | 0,0% |
| Luminos | 0,0% | 0,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 64,3% | 66,7% |
| Culori discrete | 35,7% | 33,3% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 0,0% | 0,0% |
| Culori clar saturate | 0,0% | 0,0% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Nuanțe pământii | 86,4% | 100,0% |
| Monocrom | 9,1% | 0,0% |
| Culori neutre | 4,5% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 100,0% | 100,0% |
| Echilibrat | 0,0% | 0,0% |
| Vibrant | 0,0% | 0,0% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 50,0% | 41,7% |
| Nuanțe blânde | 28,6% | 25,0% |
| Echilibrat | 7,1% | 0,0% |
| Contrast accentuat | 7,1% | 25,0% |
| Contrast maxim | 7,1% | 8,3% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 17,9% | 25,0% |
| Paletă de culori delicate mixate | 17,9% | 0,0% |
| Armonie echilibrată | 14,3% | 41,7% |
| Unitate cromatică puternică | 35,7% | 25,0% |
| Paletă unitară | 14,3% | 8,3% |
Care sunt cele mai consultate opere ale lui Godfried Schalcken, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Cifrele într-un tabel
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cephalus and Procris | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cephalus and Procris | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lovers Lit by a Candle | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 |
| Parable of the Lost Piece o… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Man Offering Gold and Coi… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Girl Eating an Apple | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Self-Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of William III (16… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Josina Clara va… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Woman Selling Herrings, God… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
În ce limbi este consultat Godfried Schalcken?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Cifrele într-un tabel
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Italiană | 100 | 100,0% |
Câte consultări pe zi are Godfried Schalcken, și în următoarele trei săptămâni?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Cifrele într-un tabel
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Mie 23 Sep | 0 |
| Joi 24 Sep | 0 |
| Vin 25 Sep | 0 |
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 0 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 0 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 0 |
| Lun 12 Oct | 0 |
| Mar 13 Oct | 0 |
| Mie 14 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 15 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 0 |
Despre publicul lui Godfried Schalcken
Care este lucrarea Godfried Schalcken consultată cel mai des?
- Lovers Lit by a Candle în primul loc, cu 300 vizualizări și 25% din consultări. 9 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Godfried Schalcken pe WikiOO.org?
- 2.100 vizite în ultimele douăsprezece luni: 1.000 la pagina artistului, 1.100 la opere.
Ce opere ale lui Godfried Schalcken se potrivesc cu selecția cititorilor?
- Lucrurile descrise ca Armonie echilibrată (Armonie cromatică) primesc 42% din vizitele pentru 14% din catalog.