Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Paul Delaroche de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Paul Delaroche: statistici pe scurt
Tânără Martiră Creștină este cea mai consultată operă a lui Paul Delaroche: 4.600 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 40% din total. De asemenea, consultate frecvent: The Death of Elizabeth I, Queen of England și Young Christian Martyr. Total vizualizări: 11.200 (2.200 pagini de artist, 9.000 lucrări). Creștere de 85% între Aug 2026 și Sep 2026. Vârf: Iul 2026 (7.000 vizualizări). Distribuția pe dispozitive: dispozitive de navigare (72%), telefoane mobile (26%) și tablete (2%). Preferință observată: Mistic (Atmosferă), 52% din vizitele pentru 0% din catalog.
Top 10 operele lui Paul Delaroche după numărul de consultări
Clasamentul numără vizualizările pentru WikiOO.org pe parcursul a douăsprezece luni, nu scorurile catalogului. Locul 1 reprezintă cea mai vizualizată operă a lui Paul Delaroche.
Care este numărul de cititori mensuali ai înregistrării Paul Delaroche?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează datele de bază
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
500
Iul 2026
1.700
5.300
Aug 2026
300
1.000
Sep 2026
200
2.200
Care este numărul de cititori mensual ai lucrărilor lui Paul Delaroche?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce categorii de lucrări ale lui Paul Delaroche sunt selectate de către cititori?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează datele de bază
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Mistic
0,0%
52,3%
Dramatic
57,1%
30,7%
Romantic
14,3%
17,1%
Clasic
14,3%
0,0%
Elegant
14,3%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Melancolic
28,6%
72,7%
Sobru
28,6%
13,6%
Dramatic
28,6%
6,8%
Impunător
0,0%
4,5%
Romantic
14,3%
2,3%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
48,0%
83,5%
Umbră difuză
36,0%
7,8%
Lumină moderată
8,0%
4,3%
Echilibru luminos
4,0%
2,6%
Luminos
4,0%
1,7%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
40,0%
18,3%
Culori discrete
18,0%
64,3%
Nuanțe echilibrate și lineare
24,0%
13,9%
Culori clar saturate
18,0%
2,6%
Culoare intensă
0,0%
0,9%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
60,5%
87,3%
Nuanțe închise
26,3%
5,5%
Culori neutre
5,3%
7,3%
Monocrom
5,3%
0,0%
Culori pastelate
2,6%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
46,0%
67,0%
Echilibrat
42,0%
29,6%
Vibrant
12,0%
3,5%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
14,0%
1,7%
Nuanțe blânde
22,0%
12,2%
Echilibrat
4,0%
43,5%
Contrast accentuat
16,0%
13,9%
Contrast maxim
44,0%
28,7%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
12,0%
12,2%
Paletă de culori delicate mixate
10,0%
2,6%
Armonie echilibrată
20,0%
7,0%
Unitate cromatică puternică
34,0%
73,9%
Paletă unitară
24,0%
4,3%
Cum sunt distribuite cele mai consultate opere ale lui Paul Delaroche pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează datele de bază
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Tânără Martiră Creștină
0
0
0
0
0
0
0
0
100
1.900
500
1.100
Young Christian Martyr
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
100
The Death of Elizabeth I, Q…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
500
0
0
The Death of the Sons of Ki…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Bonaparte Crossing the Alps
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
The Execution of Lady Jane…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Napoléon at Fontainebleau,…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
Young Christian Martyr
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
300
Napoleon Crossing the Alps
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
Napoléon Bonaparte abdicate…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
Paul Delaroche este consultat de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează datele de bază
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
8.100
72,3%
telefoane mobile
2.900
25,9%
tablete
200
1,8%
Care este distribuția cititorilor lui Paul Delaroche pe limbi?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează datele de bază
Limbă
Vizite
Distribuie
Chinese
300
37,5%
Germană
200
25,0%
Italiană
100
12,5%
Japoneză
100
12,5%
Chinese
100
12,5%
Care este numărul de cititori zilnic pentru Paul Delaroche, inclusiv prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează datele de bază
Ziua
Vizite
Vin 25 Sep
300
Sâm 26 Sep
200
Dum 27 Sep
400
Lun 28 Sep
800
Mar 29 Sep
700
Mie 30 Sep
100
Joi 1 Oct
400
Vin 2 Oct
200
Sâm 3 Oct
700
Dum 4 Oct
0
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
200
Mie 7 Oct
0
Joi 8 Oct
200
Vin 9 Oct
400
Sâm 10 Oct
100
Dum 11 Oct
400
Lun 12 Oct
300
Mar 13 Oct
700
Mie 14 Oct
200
Joi 15 Oct
0
Vin 16 Oct (previzualizare)
300
Sâm 17 Oct (previzualizare)
300
Dum 18 Oct (previzualizare)
200
Lun 19 Oct (previzualizare)
300
Mar 20 Oct (previzualizare)
400
Mie 21 Oct (previzualizare)
100
Joi 22 Oct (previzualizare)
200
Vin 23 Oct (previzualizare)
200
Sâm 24 Oct (previzualizare)
200
Dum 25 Oct (previzualizare)
200
Lun 26 Oct (previzualizare)
300
Mar 27 Oct (previzualizare)
400
Mie 28 Oct (previzualizare)
100
Joi 29 Oct (previzualizare)
100
Vin 30 Oct (previzualizare)
200
Sâm 31 Oct (previzualizare)
200
Dum 1 Noi (previzualizare)
200
Lun 2 Noi (previzualizare)
200
Mar 3 Noi (previzualizare)
300
Mie 4 Noi (previzualizare)
100
Joi 5 Noi (previzualizare)
100
Paul Delaroche: întrebări frecvente
Care este cea mai consultată operă a lui Paul Delaroche?
Tânără Martiră Creștină: 4.600 vizualizări, 40% din totalul consultărilor. Lista continuă până la locul 10.
Care este audiența lui Paul Delaroche?
11.200 vizite în ultimele douăsprezece luni (2.200 vizite pe pagina artistului, 9.000 vizite la opere).
Paul Delaroche este consultat mai mult de pe telefoane sau de pe computere?
Consultările se împart în dispozitive de navigare (72%), telefoane mobile (26%) și tablete (2%); dispozitive de navigare conduc cu 72%.
Cititorii preferă o anumită categorie de lucrări ale lui Paul Delaroche?
Da, Mistic (Atmosferă): 52% din vizitele pentru 0% din catalog.