Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Jacek Malczewski de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Jacek Malczewski: statistici pe scurt
Hadrian`s Gate in Antalya este cea mai consultată operă a lui Jacek Malczewski: 700 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 5% din total. De asemenea, consultate frecvent: Polonia și Chimera 1. Total vizualizări: 15.100 (1.900 pagini de artist, 13.200 lucrări). Creștere de 18% între Aug 2026 și Sep 2026. Vârf: Iul 2026 (12.000 vizualizări). Distribuția pe dispozitive: dispozitive de navigare (84%), telefoane mobile (11%) și tablete (5%). Preferință observată: Paletă unitară (Armonie cromatică), 25% din vizitele pentru 8% din catalog.
Top 10 operele lui Jacek Malczewski după numărul de consultări
Clasamentul numără vizualizările pentru WikiOO.org pe parcursul a douăsprezece luni, nu scorurile catalogului. Locul 1 reprezintă cea mai vizualizată operă a lui Jacek Malczewski.
-
1
Hadrian`s Gate in Antalya, 1884
700 vizualizări · 4,9%
-
2
Polonia
600 vizualizări · 4,2%
-
3
Chimera 1
500 vizualizări · 3,5%
-
4
Nude Male Study
500 vizualizări · 3,5%
-
5
Returning from the Fields
400 vizualizări · 2,8%
-
6
poisoned well
400 vizualizări · 2,8%
-
7
Polish Hamlet – Portrait of Aleksander Wielopolski
300 vizualizări · 2,1%
-
8
Inspiration of the Painter, 1897
300 vizualizări · 2,1%
-
9
Death of Ellenai
300 vizualizări · 2,1%
-
10
Vicious Circle
300 vizualizări · 2,1%
Care este numărul de cititori mensuali ai înregistrării Jacek Malczewski?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează datele de bază
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 700 |
| Iul 2026 | 1.200 | 10.800 |
| Aug 2026 | 100 | 1.000 |
| Sep 2026 | 600 | 700 |
Care este numărul de cititori mensual ai lucrărilor lui Jacek Malczewski?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce categorii de lucrări ale lui Jacek Malczewski sunt selectate de către cititori?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează datele de bază
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 16,0% | 14,1% |
| Umbră difuză | 28,0% | 26,8% |
| Lumină moderată | 36,0% | 36,6% |
| Echilibru luminos | 20,0% | 21,1% |
| Luminos | 0,0% | 1,4% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 14,0% | 12,0% |
| Culori discrete | 40,0% | 30,3% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 36,0% | 45,1% |
| Culori clar saturate | 10,0% | 12,7% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Nuanțe pământii | 58,5% | 62,4% |
| Culori neutre | 31,7% | 28,0% |
| Nuanțe închise | 7,3% | 8,0% |
| Monocrom | 2,4% | 0,0% |
| Natură | 0,0% | 0,8% |
| Culori pastelate | 0,0% | 0,8% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 18,0% | 16,2% |
| Echilibrat | 64,0% | 62,0% |
| Vibrant | 18,0% | 21,8% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 14,0% | 13,4% |
| Nuanțe blânde | 22,0% | 32,4% |
| Echilibrat | 14,0% | 16,9% |
| Contrast accentuat | 20,0% | 17,6% |
| Contrast maxim | 30,0% | 19,7% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 18,0% | 16,9% |
| Paletă de culori delicate mixate | 10,0% | 14,1% |
| Armonie echilibrată | 16,0% | 11,3% |
| Unitate cromatică puternică | 48,0% | 33,1% |
| Paletă unitară | 8,0% | 24,6% |
Cum sunt distribuite cele mai consultate opere ale lui Jacek Malczewski pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează datele de bază
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Polish Hamlet – Portrait of… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 |
| Self-portrait with the Vist… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Inspiration of the Painter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Portrait of Michał Gorstkin… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Władysław Żeleń… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Melancholia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Girl at a water well | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self-Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Old man at a water well | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Julia, the arti… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Jacek Malczewski este consultat de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează datele de bază
| Dispozitiv | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| dispozitive de navigare | 12.700 | 84,1% |
| telefoane mobile | 1.700 | 11,3% |
| tablete | 700 | 4,6% |
Care este distribuția cititorilor lui Jacek Malczewski pe limbi?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează datele de bază
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Poloneză | 300 | 33,3% |
| Ucraineană | 200 | 22,2% |
| Bulgară | 100 | 11,1% |
| Spaniolă | 100 | 11,1% |
| Italiană | 100 | 11,1% |
| Rusă | 100 | 11,1% |
Care este numărul de cititori zilnic pentru Jacek Malczewski, inclusiv prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează datele de bază
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 100 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 300 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 300 |
| Mie 7 Oct | 0 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 100 |
| Sâm 10 Oct | 200 |
| Dum 11 Oct | 400 |
| Lun 12 Oct | 100 |
| Mar 13 Oct | 300 |
| Mie 14 Oct | 200 |
| Joi 15 Oct | 400 |
| Vin 16 Oct | 0 |
| Sâm 17 Oct | 100 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 600 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 600 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 200 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 300 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 100 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 300 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 700 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 700 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 200 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 400 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 100 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 300 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 800 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 100 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 800 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 200 |
| Joi 5 Noi (previzualizare) | 500 |
| Vin 6 Noi (previzualizare) | 100 |
| Sâm 7 Noi (previzualizare) | 400 |
Jacek Malczewski: întrebări frecvente
Care este cea mai consultată operă a lui Jacek Malczewski?
- Hadrian`s Gate in Antalya: 700 vizualizări, 5% din totalul consultărilor. Lista continuă până la locul 10.
Care este audiența lui Jacek Malczewski?
- 15.100 vizite în ultimele douăsprezece luni (1.900 vizite pe pagina artistului, 13.200 vizite la opere).
Jacek Malczewski este consultat mai mult de pe telefoane sau de pe computere?
- Consultările se împart în dispozitive de navigare (84%), telefoane mobile (11%) și tablete (5%); dispozitive de navigare conduc cu 84%.
Cititorii preferă o anumită categorie de lucrări ale lui Jacek Malczewski?
- Da, Paletă unitară (Armonie cromatică): 25% din vizitele pentru 8% din catalog.