Jacopo Pontormo Statistici privind audiența și consultările

1494 – 1557

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Jacopo Pontormo de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

Jacopo Pontormo: rezumat audiență

În ultimele douăsprezece luni, cea mai consultată operă a lui Jacopo Pontormo din baza de date WikiOO.org a fost Vizitarea: 2.700 vizualizări, reprezentând 16% din totalul consultărilor pentru artist. Urmează Halberdier și Portrait of Two Friends. Pagina lui Jacopo Pontormo a fost consultată de 19.200 ori: 4.200 de ori pe profilul artistului și 15.000 de ori pe paginile lucrărilor individuale. Numărul de consultări a crescut cu 75% de la Aug 2026 la Sep 2026. Luna cu cel mai mare număr de vizualizări a fost Iul 2026, cu 14.300 vizite. Intrările sunt citite în Italiană (48%), Olandeză (17%) și Poloneză (10%). Consultarea se realizează pe dispozitive de navigare (82%), telefoane mobile (14%) și tablete (4%). Cititorii consultă Serenitate (Atmosferă) mai mult decât sugerează ponderea sa în catalog: 44% din vizite față de 0% din lucrări.

Cele 10 cele mai consultate opere ale lui Jacopo Pontormo

Lucrările lui Jacopo Pontormo clasificate după numărul de vizualizări pe WikiOO.org în ultimele douăsprezece luni, cele mai vizualizate fiind pe prima poziție.

  1. Vizitarea 1 Vizitarea, 1528 2.700 vizualizări · 16,3%
  2. Halberdier 2 Halberdier, 1520 1.100 vizualizări · 6,6%
  3. Portrait of Two Friends 3 Portrait of Two Friends 400 vizualizări · 2,4%
  4. St. Sebastian 4 St. Sebastian, 1515 400 vizualizări · 2,4%
  5. Christ seated, as a nude figure 5 Christ seated, as a nude figure 400 vizualizări · 2,4%
  6. Supper at Emmaus 6 Supper at Emmaus 400 vizualizări · 2,4%
  7. Madonna and Child with St. Anne and the Saints, Sebastian, Peter, Benedict 7 Madonna and Child with St. Anne and the Saints, Sebastian, Peter, Benedict 300 vizualizări · 1,8%
  8. Visitation 1 8 Visitation 1 300 vizualizări · 1,8%
  9. Group of the Dead 9 Group of the Dead 300 vizualizări · 1,8%
  10. two nudes compared 10 two nudes compared 300 vizualizări · 1,8%

De câte ori este consultat profilul lui Jacopo Pontormo în fiecare lună?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Tabel de date
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 2026400100
Iul 20261.50012.800
Aug 20262001.400
Sep 20262.100700

Cât de des sunt consultate operele lui Jacopo Pontormo?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Care sunt cele mai consultate opere ale lui Jacopo Pontormo, lună de lună?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Tabel de date
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
Vizitarea000000000900300200
Halberdier000000000400500200
Ten thousand martyrs00000000020000
Nașterea lui Ioan Botezistu0000000002000100
St. Sebastian00000000040000
Scene of a Sacrifice000000000000
Cosimo I de' Medici0000000001001000
Madonna with St. Francis an…00000000020000
St. Anthony Abbot00000000030000
Adoration of the Magi00000000010000

Ce dispozitive sunt utilizate pentru a consulta profilul lui Jacopo Pontormo?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Tabel de date
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare15.80082,3%
telefoane mobile2.70014,1%
tablete7003,6%

În ce limbi este consultat Jacopo Pontormo?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Tabel de date
LimbăViziteDistribuie
Italiană2.30047,9%
Olandeză80016,7%
Poloneză50010,4%
Engleză3006,2%
Spaniolă3006,2%
Ungară2004,2%
Cehă1002,1%
Germană1002,1%
Japoneză1002,1%
Slovenă1002,1%

Câte vizualizări are Jacopo Pontormo pe zi și care este nivelul estimat?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Tabel de date
ZiuaVizite
Mie 23 Sep100
Joi 24 Sep100
Vin 25 Sep100
Sâm 26 Sep100
Dum 27 Sep100
Lun 28 Sep0
Mar 29 Sep400
Mie 30 Sep100
Joi 1 Oct200
Vin 2 Oct400
Sâm 3 Oct300
Dum 4 Oct100
Lun 5 Oct300
Mar 6 Oct100
Mie 7 Oct200
Joi 8 Oct400
Vin 9 Oct500
Sâm 10 Oct300
Dum 11 Oct500
Lun 12 Oct100
Mar 13 Oct300
Mie 14 Oct (previzualizare)200
Joi 15 Oct (previzualizare)400
Vin 16 Oct (previzualizare)600
Sâm 17 Oct (previzualizare)400
Dum 18 Oct (previzualizare)400
Lun 19 Oct (previzualizare)200
Mar 20 Oct (previzualizare)500
Mie 21 Oct (previzualizare)300
Joi 22 Oct (previzualizare)500
Vin 23 Oct (previzualizare)700
Sâm 24 Oct (previzualizare)500
Dum 25 Oct (previzualizare)500
Lun 26 Oct (previzualizare)300
Mar 27 Oct (previzualizare)600
Mie 28 Oct (previzualizare)300
Joi 29 Oct (previzualizare)600
Vin 30 Oct (previzualizare)800
Sâm 31 Oct (previzualizare)600
Dum 1 Noi (previzualizare)600
Lun 2 Noi (previzualizare)300
Mar 3 Noi (previzualizare)700

Întrebări privind audiența lui Jacopo Pontormo

Care sunt cele mai consultate opere ale lui Jacopo Pontormo?

Vizitarea, cu 2.700 vizualizări (16% din totalul consultărilor pentru Jacopo Pontormo). Clasamentul de mai sus include 10 lucrări.

De câte ori este consultat Jacopo Pontormo pe WikiOO.org?

19.200 de ori în ultimele douăsprezece luni: 4.200 pe pagina artistului și 15.000 pe paginile lucrărilor.

Pe ce dispozitive este consultat Jacopo Pontormo?

Jacopo Pontormo este vizualizat de pe dispozitive de navigare (82%), telefoane mobile (14%) și tablete (4%); dispozitive de navigare reprezintă 82% din vizualizări.

În ce limbi este consultat Jacopo Pontormo?

În Italiană (48%), Olandeză (17%) și Poloneză (10%). Italiană este prima cu 48%.

Ce fel de lucrări ale lui Jacopo Pontormo preferă cititorii?

Serenitate (Atmosferă): 44% din vizite, față de 0% din catalog.