Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui James Bentley de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
James Bentley: rezumat audiență
În ultimele douăsprezece luni, cea mai consultată operă a lui James Bentley din baza de date WikiOO.org a fost The Derelict Knowle Hill Brickworks, Buckley, Pre 1939: 300 vizualizări, reprezentând 17% din totalul consultărilor pentru artist. Urmează Buckley Jubilee, 1994 și Tramway or Rail Exchange Sidings, Knowle Hill. Pagina lui James Bentley a fost consultată de 1.700 ori: 300 de ori pe profilul artistului și 1.400 de ori pe paginile lucrărilor individuale. Luna cu cel mai mare număr de vizualizări a fost Iul 2026, cu 1.300 vizite. Cititorii consultă Armonie echilibrată (Armonie cromatică) mai mult decât sugerează ponderea sa în catalog: 33% din vizite față de 16% din lucrări.
Cele 10 cele mai consultate opere ale lui James Bentley
Lucrările lui James Bentley clasificate după numărul de vizualizări pe WikiOO.org în ultimele douăsprezece luni, cele mai vizualizate fiind pe prima poziție.
-
1
The Derelict Knowle Hill Brickworks, Buckley, Pre 1939
300 vizualizări · 16,7%
-
2
Buckley Jubilee, 1994, 1994
200 vizualizări · 11,1%
-
3
Tramway or Rail Exchange Sidings, Knowle Hill
200 vizualizări · 11,1%
-
4
Buckley Pot Seller
200 vizualizări · 11,1%
-
5
Little Mountain – Ewloe Collieries, 1871, 1995
100 vizualizări · 5,6%
-
6
Nineteenth Century Traffic Hazards on Lane End, Buckley, c.1890–1900
100 vizualizări · 5,6%
-
7
Toc H, Buckley, Spring 1992
100 vizualizări · 5,6%
-
8
J. B. Gregory's Colliery, c.1910
100 vizualizări · 5,6%
-
9
Buckley Junction
100 vizualizări · 5,6%
-
10
The Night Lodger, Trap Brickworks
100 vizualizări · 5,6%
De câte ori este consultat profilul lui James Bentley în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Tabel de date
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 100 | 100 |
| Iul 2026 | 200 | 1.100 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 100 |
| Oct 2026 | 0 | 100 |
Cât de des sunt consultate operele lui James Bentley?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de lucrări ale lui James Bentley consultă cititorii?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Tabel de date
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 0,0% | 0,0% |
| Umbră difuză | 6,1% | 11,1% |
| Lumină moderată | 32,6% | 33,3% |
| Echilibru luminos | 42,9% | 55,6% |
| Luminos | 18,4% | 0,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 4,1% | 5,6% |
| Culori discrete | 34,7% | 38,9% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 28,6% | 38,9% |
| Culori clar saturate | 30,6% | 16,7% |
| Culoare intensă | 2,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Culori neutre | 51,1% | 38,9% |
| Nuanțe pământii | 29,8% | 44,4% |
| Culori pastelate | 10,6% | 16,7% |
| Nuanțe închise | 8,5% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 4,1% | 5,6% |
| Echilibrat | 42,9% | 50,0% |
| Vibrant | 53,1% | 44,4% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 8,2% | 5,6% |
| Nuanțe blânde | 44,9% | 38,9% |
| Echilibrat | 20,4% | 27,8% |
| Contrast accentuat | 16,3% | 16,7% |
| Contrast maxim | 10,2% | 11,1% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 16,3% | 5,6% |
| Paletă de culori delicate mixate | 18,4% | 22,2% |
| Armonie echilibrată | 16,3% | 33,3% |
| Unitate cromatică puternică | 42,9% | 33,3% |
| Paletă unitară | 6,1% | 5,6% |
Care sunt cele mai consultate opere ale lui James Bentley, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Tabel de date
| Lucrare de artă | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Oct 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Buckley Jubilee, 1994 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Snow in Late April, 1999, M… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Buckley Pot Seller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 100 | 0 |
| And Now for the Tea Party (… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Choosin' a Name | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Castle Brickworks, Elm Bran… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 'Rollants Where are we ' | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Sealing a Bargain | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Shiny Gold Piece | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Knowle Hill Exchange Siding… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
În ce limbi este consultat James Bentley?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Câte vizualizări are James Bentley pe zi și care este nivelul estimat?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Tabel de date
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Vin 16 Oct | 0 |
| Sâm 17 Oct | 0 |
| Dum 18 Oct | 0 |
| Lun 19 Oct | 100 |
| Mar 20 Oct | 0 |
| Mie 21 Oct | 0 |
| Joi 22 Oct | 0 |
| Vin 23 Oct | 0 |
| Sâm 24 Oct | 0 |
| Dum 25 Oct | 0 |
| Lun 26 Oct | 0 |
| Mar 27 Oct | 300 |
| Mie 28 Oct | 0 |
| Joi 29 Oct | 0 |
| Vin 30 Oct | 0 |
| Sâm 31 Oct | 0 |
| Dum 1 Noi | 100 |
| Lun 2 Noi | 0 |
| Mar 3 Noi | 0 |
| Mie 4 Noi | 0 |
| Joi 5 Noi | 0 |
| Vin 6 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 7 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 8 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 9 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 10 Noi (previzualizare) | 100 |
| Mie 11 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 12 Noi (previzualizare) | 0 |
| Vin 13 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 14 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 15 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 16 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 17 Noi (previzualizare) | 100 |
| Mie 18 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 19 Noi (previzualizare) | 0 |
| Vin 20 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 21 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 22 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 23 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 24 Noi (previzualizare) | 100 |
| Mie 25 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 26 Noi (previzualizare) | 0 |
Întrebări privind audiența lui James Bentley
Care sunt cele mai consultate opere ale lui James Bentley?
- The Derelict Knowle Hill Brickworks, Buckley, Pre 1939, cu 300 vizualizări (17% din totalul consultărilor pentru James Bentley). Clasamentul de mai sus include 10 lucrări.
De câte ori este consultat James Bentley pe WikiOO.org?
- 1.700 de ori în ultimele douăsprezece luni: 300 pe pagina artistului și 1.400 pe paginile lucrărilor.
Ce fel de lucrări ale lui James Bentley preferă cititorii?
- Armonie echilibrată (Armonie cromatică): 33% din vizite, față de 16% din catalog.