Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui James Ensor de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
James Ensor: statistici pe scurt
Schelete care se încălzesc este cea mai consultată operă a lui James Ensor: 3.800 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 5% din total. De asemenea, consultate frecvent: Death and the Masks și Autoportret cu măști. Total vizualizări: 86.100 (21.400 pagini de artist, 64.700 lucrări). Creștere de 53% între Sep 2026 și Oct 2026. Vârf: Iul 2026 (40.500 vizualizări). Limbi: Engleză (36%), Franceză (11%) și Olandeză (10%). Țări: Statele Unite ale Americii (15%), Belgia (10%) și Franţa (8%). Distribuția pe dispozitive: dispozitive de navigare (74%), telefoane mobile (22%) și tablete (4%). Preferință observată: Echilibrat (Intensitatea culorii), 67% din vizitele pentru 52% din catalog.
Top 10 operele lui James Ensor după numărul de consultări
Clasamentul numără vizualizările pentru WikiOO.org pe parcursul a douăsprezece luni, nu scorurile catalogului. Locul 1 reprezintă cea mai vizualizată operă a lui James Ensor.
Care este numărul de cititori mensuali ai înregistrării James Ensor?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează datele de bază
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
200
1.800
Iul 2026
5.800
34.700
Aug 2026
4.800
7.400
Sep 2026
4.000
8.400
Oct 2026
6.600
12.400
Care este numărul de cititori mensual ai lucrărilor lui James Ensor?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce categorii de lucrări ale lui James Ensor sunt selectate de către cititori?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează datele de bază
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
80,0%
86,0%
Mistic
4,0%
4,5%
Liniște
0,0%
3,2%
Elegant
4,0%
2,1%
Nostalgic
4,0%
1,9%
Serenitate
4,0%
1,7%
Romantic
2,0%
0,2%
Eteric
0,0%
0,2%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Melancolic
46,0%
46,7%
Misterios
16,0%
18,2%
Dramatic
10,0%
10,8%
Tensiune și neliniște
10,0%
10,3%
Contemplativă
0,0%
7,3%
Sobru
12,0%
4,0%
Plin de bucurie
2,0%
0,7%
Liniștit
2,0%
0,6%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
22,0%
10,9%
Umbră difuză
16,0%
21,9%
Lumină moderată
28,0%
29,6%
Echilibru luminos
32,0%
35,5%
Luminos
2,0%
2,1%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
12,0%
14,9%
Culori discrete
38,0%
29,0%
Nuanțe echilibrate și lineare
32,0%
42,7%
Culori clar saturate
18,0%
13,5%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
52,6%
48,0%
Nuanțe pământii
28,9%
39,2%
Nuanțe închise
15,8%
11,5%
Monocrom
0,0%
1,3%
Culori pastelate
2,6%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
24,0%
15,5%
Echilibrat
52,0%
66,7%
Vibrant
24,0%
17,8%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
20,0%
8,8%
Nuanțe blânde
28,0%
26,1%
Echilibrat
16,0%
17,3%
Contrast accentuat
20,0%
21,1%
Contrast maxim
16,0%
26,7%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
14,0%
17,9%
Paletă de culori delicate mixate
16,0%
25,0%
Armonie echilibrată
10,0%
15,0%
Unitate cromatică puternică
38,0%
30,3%
Paletă unitară
22,0%
11,8%
Cum sunt distribuite cele mai consultate opere ale lui James Ensor pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează datele de bază
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Intrarea lui Cristin în Bru…
0
0
0
0
0
0
0
200
600
200
600
800
Autoportret cu măști
0
0
0
0
0
0
0
0
500
300
500
900
Baile de la Ostend
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
100
Schelete care se încălzesc
0
0
0
0
0
0
0
0
900
500
300
1.100
Doamna în suferință
0
0
0
0
0
0
0
0
600
100
100
200
The Bad Doctors
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
800
0
The Intrigue
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
400
700
The Frightful Musicians
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
400
400
The Wise Judges
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
300
0
Ecce Homo (Christ and the C…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
100
James Ensor este consultat de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează datele de bază
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
63.300
73,5%
telefoane mobile
19.200
22,3%
tablete
3.600
4,2%
Care este distribuția cititorilor lui James Ensor pe limbi?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează datele de bază
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
2.200
36,1%
Franceză
700
11,5%
Olandeză
600
9,8%
Rusă
400
6,6%
Chinese
400
6,6%
Germană
300
4,9%
Spaniolă
300
4,9%
Italiană
300
4,9%
Portugheză
300
4,9%
Ucraineană
200
3,3%
Care este numărul de cititori zilnic pentru James Ensor, inclusiv prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează datele de bază
Ziua
Vizite
Joi 15 Oct
700
Vin 16 Oct
400
Sâm 17 Oct
800
Dum 18 Oct
400
Lun 19 Oct
1.300
Mar 20 Oct
1.300
Mie 21 Oct
400
Joi 22 Oct
1.400
Vin 23 Oct
1.200
Sâm 24 Oct
1.800
Dum 25 Oct
2.000
Lun 26 Oct
1.300
Mar 27 Oct
1.000
Mie 28 Oct
500
Joi 29 Oct
900
Vin 30 Oct
1.000
Sâm 31 Oct
500
Dum 1 Noi
600
Lun 2 Noi
800
Mar 3 Noi
800
Mie 4 Noi
1.000
Joi 5 Noi (previzualizare)
900
Vin 6 Noi (previzualizare)
700
Sâm 7 Noi (previzualizare)
900
Dum 8 Noi (previzualizare)
900
Lun 9 Noi (previzualizare)
1.000
Mar 10 Noi (previzualizare)
900
Mie 11 Noi (previzualizare)
500
Joi 12 Noi (previzualizare)
900
Vin 13 Noi (previzualizare)
800
Sâm 14 Noi (previzualizare)
900
Dum 15 Noi (previzualizare)
900
Lun 16 Noi (previzualizare)
1.000
Mar 17 Noi (previzualizare)
900
Mie 18 Noi (previzualizare)
600
Joi 19 Noi (previzualizare)
900
Vin 20 Noi (previzualizare)
800
Sâm 21 Noi (previzualizare)
900
Dum 22 Noi (previzualizare)
900
Lun 23 Noi (previzualizare)
1.000
Mar 24 Noi (previzualizare)
900
Mie 25 Noi (previzualizare)
600
James Ensor: întrebări frecvente
Care este cea mai consultată operă a lui James Ensor?
Schelete care se încălzesc: 3.800 vizualizări, 5% din totalul consultărilor. Lista continuă până la locul 10.
Care este audiența lui James Ensor?
86.100 vizite în ultimele douăsprezece luni (21.400 vizite pe pagina artistului, 64.700 vizite la opere).
James Ensor este consultat mai mult de pe telefoane sau de pe computere?
Consultările se împart în dispozitive de navigare (74%), telefoane mobile (22%) și tablete (4%); dispozitive de navigare conduc cu 74%.
Ce limbi sunt utilizate pentru a consulta profilul lui James Ensor?
Engleză (36%), Franceză (11%) și Olandeză (10%); Engleză conduce cu 36%.
Cititorii preferă o anumită categorie de lucrări ale lui James Ensor?
Da, Echilibrat (Intensitatea culorii): 67% din vizitele pentru 52% din catalog.