Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Jan Wijnants de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Jan Wijnants: statistici pe scurt
Parable of the Good Samaritan este cea mai consultată operă a lui Jan Wijnants: 400 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 15% din total. De asemenea, consultate frecvent: Landscape with a Hunter and Figures și A Landscape with a Woman driving Sheep through a Ruined Archway. Total vizualizări: 2.800 (400 pagini de artist, 2.400 lucrări). Scădere de 88% între Aug 2026 și Sep 2026. Vârf: Iul 2026 (1.900 vizualizări). Preferință observată: Contrast accentuat (Contrast), 63% din vizitele pentru 22% din catalog.
Top 10 operele lui Jan Wijnants după numărul de consultări
Clasamentul numără vizualizările pentru WikiOO.org pe parcursul a douăsprezece luni, nu scorurile catalogului. Locul 1 reprezintă cea mai vizualizată operă a lui Jan Wijnants.
-
1
Parable of the Good Samaritan, 1670
400 vizualizări · 14,8%
-
2
Landscape with a Hunter and Figures, 1670
400 vizualizări · 14,8%
-
3
A Landscape with a Woman driving Sheep through a Ruined Archway, 1667
300 vizualizări · 11,1%
-
4
Landscape with a Woman and a Dog
300 vizualizări · 11,1%
-
5
A Landscape with a High Dune and Peasants on a Road
100 vizualizări · 3,7%
-
6
Landscape in Dunes with a Married Couple, 1684
100 vizualizări · 3,7%
-
7
Landscape with a Man and a Dog
100 vizualizări · 3,7%
-
8
Landscape with a Pedlar and a Woman Resting, 1669
100 vizualizări · 3,7%
-
9
Extensive Wooded Landscape with Herdsmen and Cattle on a Road, 1666
100 vizualizări · 3,7%
-
10
A Hilly Landscape with a Hawking Party, 1665
100 vizualizări · 3,7%
Care este numărul de cititori mensuali ai înregistrării Jan Wijnants?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează datele de bază
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 0 |
| Iul 2026 | 300 | 1.600 |
| Aug 2026 | 100 | 700 |
| Sep 2026 | 0 | 100 |
Care este numărul de cititori mensual ai lucrărilor lui Jan Wijnants?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce categorii de lucrări ale lui Jan Wijnants sunt selectate de către cititori?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează datele de bază
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 14,0% | 7,4% |
| Umbră difuză | 42,0% | 59,3% |
| Lumină moderată | 32,0% | 33,3% |
| Echilibru luminos | 8,0% | 0,0% |
| Luminos | 4,0% | 0,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 26,0% | 22,2% |
| Culori discrete | 44,0% | 59,3% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 28,0% | 14,8% |
| Culori clar saturate | 2,0% | 3,7% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Nuanțe pământii | 73,5% | 81,2% |
| Culori neutre | 17,6% | 12,5% |
| Nuanțe închise | 5,9% | 6,2% |
| Culori pastelate | 2,9% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 46,0% | 55,6% |
| Echilibrat | 48,0% | 44,4% |
| Vibrant | 6,0% | 0,0% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Nuanțe blânde | 20,0% | 11,1% |
| Echilibrat | 16,0% | 7,4% |
| Contrast accentuat | 22,0% | 63,0% |
| Contrast maxim | 42,0% | 18,5% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 8,0% | 11,1% |
| Paletă de culori delicate mixate | 4,0% | 0,0% |
| Armonie echilibrată | 8,0% | 0,0% |
| Unitate cromatică puternică | 34,0% | 63,0% |
| Paletă unitară | 46,0% | 25,9% |
Cum sunt distribuite cele mai consultate opere ale lui Jan Wijnants pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează datele de bază
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parable of the Good Samarit… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 0 |
| Landscape with Figures | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Evening Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape with a Hunter and… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 100 |
| Forest Entrance | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Dune Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A peasant cottage | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape with Cattle on a… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Track by a Dune, with Pea… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape with a Rider Wate… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Care este distribuția cititorilor lui Jan Wijnants pe limbi?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Care este numărul de cititori zilnic pentru Jan Wijnants, inclusiv prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează datele de bază
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 0 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 100 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 0 |
| Lun 12 Oct | 0 |
| Mar 13 Oct | 0 |
| Mie 14 Oct | 0 |
| Joi 15 Oct | 0 |
| Vin 16 Oct | 0 |
| Sâm 17 Oct | 0 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 5 Noi (previzualizare) | 0 |
| Vin 6 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 7 Noi (previzualizare) | 0 |
Jan Wijnants: întrebări frecvente
Care este cea mai consultată operă a lui Jan Wijnants?
- Parable of the Good Samaritan: 400 vizualizări, 15% din totalul consultărilor. Lista continuă până la locul 10.
Care este audiența lui Jan Wijnants?
- 2.800 vizite în ultimele douăsprezece luni (400 vizite pe pagina artistului, 2.400 vizite la opere).
Cititorii preferă o anumită categorie de lucrări ale lui Jan Wijnants?
- Da, Contrast accentuat (Contrast): 63% din vizitele pentru 22% din catalog.