Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui John Atkinson Grimshaw de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
John Atkinson Grimshaw: statistici pe scurt
Liverpool din Wapping este cea mai consultată operă a lui John Atkinson Grimshaw: 2.500 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 7% din total. De asemenea, consultate frecvent: Park Row, Leeds și Canny Glasgow. Total vizualizări: 33.300 (7.200 pagini de artist, 26.100 lucrări). Creștere de 236% între Aug 2026 și Sep 2026. Vârf: Sep 2026 (14.100 vizualizări). Limbi: Engleză (36%), Germană (14%) și Italiană (11%). Distribuția pe dispozitive: dispozitive de navigare (64%), telefoane mobile (34%) și tablete (2%). Preferință observată: Nostalgic (Atmosferă), 39% din vizitele pentru 0% din catalog.
Top 10 operele lui John Atkinson Grimshaw după numărul de consultări
Clasamentul numără vizualizările pentru WikiOO.org pe parcursul a douăsprezece luni, nu scorurile catalogului. Locul 1 reprezintă cea mai vizualizată operă a lui John Atkinson Grimshaw.
Care este numărul de cititori mensuali ai înregistrării John Atkinson Grimshaw?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează datele de bază
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
900
Iul 2026
1.000
13.000
Aug 2026
700
3.500
Sep 2026
5.400
8.700
Care este numărul de cititori mensual ai lucrărilor lui John Atkinson Grimshaw?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce categorii de lucrări ale lui John Atkinson Grimshaw sunt selectate de către cititori?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează datele de bază
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Nostalgic
0,0%
38,7%
Romantic
57,1%
29,9%
Serenitate
14,3%
11,7%
Dramatic
28,6%
8,8%
Eteric
0,0%
5,1%
Liniște
0,0%
2,9%
Mistic
0,0%
2,9%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Melancolic
42,9%
46,0%
Contemplativă
0,0%
21,9%
Misterios
14,3%
8,8%
Liniștit
0,0%
7,3%
Nostalgic
14,3%
5,1%
Romantic
14,3%
4,4%
Sacru
0,0%
2,9%
Tranchil
14,3%
2,2%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
30,0%
31,6%
Umbră difuză
34,0%
38,3%
Lumină moderată
28,0%
23,1%
Echilibru luminos
8,0%
6,5%
Luminos
0,0%
0,6%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
18,0%
14,6%
Culori discrete
26,0%
36,1%
Nuanțe echilibrate și lineare
40,0%
27,0%
Culori clar saturate
14,0%
20,6%
Culoare intensă
2,0%
1,7%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
48,3%
44,6%
Nuanțe închise
31,0%
40,0%
Culori neutre
10,3%
12,1%
Monocrom
6,9%
2,8%
Natură
3,5%
0,5%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
20,0%
22,5%
Echilibrat
60,0%
48,7%
Vibrant
20,0%
28,7%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
28,0%
25,6%
Nuanțe blânde
16,0%
13,5%
Echilibrat
6,0%
11,0%
Contrast accentuat
24,0%
24,2%
Contrast maxim
26,0%
25,6%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
6,0%
11,6%
Paletă de culori delicate mixate
8,0%
2,2%
Armonie echilibrată
12,0%
12,1%
Unitate cromatică puternică
36,0%
45,6%
Paletă unitară
38,0%
28,4%
Cum sunt distribuite cele mai consultate opere ale lui John Atkinson Grimshaw pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează datele de bază
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Liverpool din Wapping
0
0
0
0
0
0
0
0
0
600
100
1.300
Endymion pe Muntele Latmus
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
200
Canny Glasgow
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
800
The Custom House, Liverpool…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
Spirit of the Night
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
London, View of Heath Stree…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
300
Humber Docks, Hull
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
400
Blackman Street, London
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Park Row, Leeds
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
400
400
Scarborough by Moonlight
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
0
John Atkinson Grimshaw este consultat de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează datele de bază
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
21.400
64,3%
telefoane mobile
11.300
33,9%
tablete
600
1,8%
Care este distribuția cititorilor lui John Atkinson Grimshaw pe limbi?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează datele de bază
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
2.900
36,2%
Germană
1.100
13,8%
Italiană
900
11,2%
Daneză
400
5,0%
Franceză
400
5,0%
Rusă
400
5,0%
Arabă
300
3,8%
Portugheză
300
3,8%
Ungară
200
2,5%
Poloneză
200
2,5%
Care este numărul de cititori zilnic pentru John Atkinson Grimshaw, inclusiv prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează datele de bază
Ziua
Vizite
Joi 24 Sep
300
Vin 25 Sep
1.100
Sâm 26 Sep
1.200
Dum 27 Sep
500
Lun 28 Sep
800
Mar 29 Sep
300
Mie 30 Sep
800
Joi 1 Oct
300
Vin 2 Oct
800
Sâm 3 Oct
800
Dum 4 Oct
1.300
Lun 5 Oct
700
Mar 6 Oct
1.400
Mie 7 Oct
1.500
Joi 8 Oct
900
Vin 9 Oct
300
Sâm 10 Oct
1.000
Dum 11 Oct
700
Lun 12 Oct
200
Mar 13 Oct
300
Mie 14 Oct
700
Joi 15 Oct (previzualizare)
400
Vin 16 Oct (previzualizare)
500
Sâm 17 Oct (previzualizare)
700
Dum 18 Oct (previzualizare)
600
Lun 19 Oct (previzualizare)
400
Mar 20 Oct (previzualizare)
500
Mie 21 Oct (previzualizare)
700
Joi 22 Oct (previzualizare)
300
Vin 23 Oct (previzualizare)
500
Sâm 24 Oct (previzualizare)
600
Dum 25 Oct (previzualizare)
500
Lun 26 Oct (previzualizare)
400
Mar 27 Oct (previzualizare)
400
Mie 28 Oct (previzualizare)
600
Joi 29 Oct (previzualizare)
300
Vin 30 Oct (previzualizare)
400
Sâm 31 Oct (previzualizare)
600
Dum 1 Noi (previzualizare)
500
Lun 2 Noi (previzualizare)
300
Mar 3 Noi (previzualizare)
400
Mie 4 Noi (previzualizare)
600
John Atkinson Grimshaw: întrebări frecvente
Care este cea mai consultată operă a lui John Atkinson Grimshaw?
Liverpool din Wapping: 2.500 vizualizări, 7% din totalul consultărilor. Lista continuă până la locul 10.
Care este audiența lui John Atkinson Grimshaw?
33.300 vizite în ultimele douăsprezece luni (7.200 vizite pe pagina artistului, 26.100 vizite la opere).
John Atkinson Grimshaw este consultat mai mult de pe telefoane sau de pe computere?
Consultările se împart în dispozitive de navigare (64%), telefoane mobile (34%) și tablete (2%); dispozitive de navigare conduc cu 64%.
Ce limbi sunt utilizate pentru a consulta profilul lui John Atkinson Grimshaw?
Engleză (36%), Germană (14%) și Italiană (11%); Engleză conduce cu 36%.
Cititorii preferă o anumită categorie de lucrări ale lui John Atkinson Grimshaw?
Da, Nostalgic (Atmosferă): 39% din vizitele pentru 0% din catalog.