Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui John Constable de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
John Constable: statistici pe scurt
Carul cu fân (detaliu) este cea mai consultată operă a lui John Constable: 31.400 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 16% din total. De asemenea, consultate frecvent: "The Hay Wain" translates to "Pârâul de iască" in Romanian. și Cenotaf în memoria lui Sir Joshua Reynolds. Total vizualizări: 194.900 (28.500 pagini de artist, 166.400 lucrări). Creștere de 195% între Sep 2026 și Oct 2026. Vârf: Iul 2026 (75.600 vizualizări). Limbi: Engleză (28%), Italiană (14%) și Spaniolă (8%). Țări: Italia (14%), Statele Unite ale Americii (14%) și Regatul Unit (9%). Distribuția pe dispozitive: dispozitive de navigare (62%), telefoane mobile (33%) și tablete (5%). Preferință observată: Umbră difuză (Luminanță), 56% din vizitele pentru 32% din catalog.
Top 10 operele lui John Constable după numărul de consultări
Clasamentul numără vizualizările pentru WikiOO.org pe parcursul a douăsprezece luni, nu scorurile catalogului. Locul 1 reprezintă cea mai vizualizată operă a lui John Constable.
Care este numărul de cititori mensuali ai înregistrării John Constable?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează datele de bază
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
200
2.800
Iul 2026
7.500
68.100
Aug 2026
5.500
10.800
Sep 2026
5.500
19.800
Oct 2026
9.800
64.900
Care este numărul de cititori mensual ai lucrărilor lui John Constable?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce categorii de lucrări ale lui John Constable sunt selectate de către cititori?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează datele de bază
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Romantic
53,2%
54,0%
Serenitate
19,1%
19,4%
Nostalgic
6,4%
17,1%
Liniște
6,4%
5,0%
Dramatic
12,8%
2,5%
Terțoase
2,1%
1,0%
Elegant
0,0%
0,7%
Eteric
0,0%
0,3%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Tranchil
19,1%
32,3%
Liniștit
21,3%
16,9%
Romantic
2,1%
17,4%
Melancolic
14,9%
11,5%
Nostalgic
23,4%
10,8%
Contemplativă
6,4%
7,5%
Dramatic
10,6%
0,8%
Speranță și lumină
0,0%
0,9%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
6,0%
13,2%
Umbră difuză
32,0%
56,3%
Lumină moderată
46,0%
24,2%
Echilibru luminos
10,0%
4,9%
Luminos
6,0%
1,4%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
44,0%
30,8%
Culori discrete
42,0%
55,7%
Nuanțe echilibrate și lineare
12,0%
11,0%
Culori clar saturate
2,0%
2,5%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
68,4%
84,8%
Culori neutre
18,4%
8,0%
Nuanțe închise
2,6%
4,3%
Monocrom
7,9%
2,2%
Natură
0,0%
0,8%
Culori pastelate
2,6%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
44,0%
56,8%
Echilibrat
54,0%
40,2%
Vibrant
2,0%
3,0%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
22,0%
12,6%
Nuanțe blânde
12,0%
7,8%
Echilibrat
2,0%
5,7%
Contrast accentuat
24,0%
11,6%
Contrast maxim
40,0%
62,3%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
6,0%
7,3%
Paletă de culori delicate mixate
18,0%
8,2%
Armonie echilibrată
18,0%
21,7%
Unitate cromatică puternică
42,0%
45,3%
Paletă unitară
16,0%
17,4%
Cum sunt distribuite cele mai consultate opere ale lui John Constable pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează datele de bază
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
"The Hay Wain" translates t…
0
0
0
0
0
0
0
100
5.000
2.600
3.900
10.700
Vederea Catedralei Salisbur…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
200
Salisbury cathedral
0
0
0
0
0
0
0
0
1.100
100
900
1.200
Carul cu fân (detaliu)
0
0
0
0
0
0
0
0
1.800
700
400
26.900
Flatford Mill (Scene on a N…
0
0
0
0
0
0
0
100
400
0
200
300
Calul care sare
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
400
200
Cenotaf în memoria lui Sir…
0
0
0
0
0
0
0
0
1.200
100
3.600
900
O privire pe râul Stour lân…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
400
Eclusa Flatford
0
0
0
0
0
0
0
200
400
200
300
600
Salisbury Cathedral din gră…
0
0
0
0
0
0
0
100
1.400
300
0
400
John Constable este consultat de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează datele de bază
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
120.900
62,0%
telefoane mobile
63.600
32,6%
tablete
10.400
5,3%
Care este distribuția cititorilor lui John Constable pe limbi?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează datele de bază
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
2.700
28,4%
Italiană
1.300
13,7%
Spaniolă
800
8,4%
Koreană
700
7,4%
Ungară
500
5,3%
Portugheză
500
5,3%
Franceză
400
4,2%
Japoneză
400
4,2%
Georgiană
400
4,2%
Rusă
400
4,2%
Care este numărul de cititori zilnic pentru John Constable, inclusiv prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează datele de bază
Ziua
Vizite
Dum 11 Oct
1.200
Lun 12 Oct
3.800
Mar 13 Oct
1.300
Mie 14 Oct
2.200
Joi 15 Oct
1.100
Vin 16 Oct
4.700
Sâm 17 Oct
2.400
Dum 18 Oct
2.800
Lun 19 Oct
3.300
Mar 20 Oct
5.400
Mie 21 Oct
15.800
Joi 22 Oct
5.800
Vin 23 Oct
7.400
Sâm 24 Oct
2.500
Dum 25 Oct
4.500
Lun 26 Oct
2.900
Mar 27 Oct
3.800
Mie 28 Oct
4.000
Joi 29 Oct
3.800
Vin 30 Oct
2.300
Sâm 31 Oct
2.200
Dum 1 Noi (previzualizare)
2.700
Lun 2 Noi (previzualizare)
3.200
Mar 3 Noi (previzualizare)
3.300
Mie 4 Noi (previzualizare)
7.000
Joi 5 Noi (previzualizare)
3.400
Vin 6 Noi (previzualizare)
4.600
Sâm 7 Noi (previzualizare)
2.300
Dum 8 Noi (previzualizare)
2.900
Lun 9 Noi (previzualizare)
3.500
Mar 10 Noi (previzualizare)
3.600
Mie 11 Noi (previzualizare)
7.600
Joi 12 Noi (previzualizare)
3.700
Vin 13 Noi (previzualizare)
5.000
Sâm 14 Noi (previzualizare)
2.500
Dum 15 Noi (previzualizare)
3.200
Lun 16 Noi (previzualizare)
3.700
Mar 17 Noi (previzualizare)
3.900
Mie 18 Noi (previzualizare)
8.200
Joi 19 Noi (previzualizare)
4.000
Vin 20 Noi (previzualizare)
5.400
Sâm 21 Noi (previzualizare)
2.600
John Constable: întrebări frecvente
Care este cea mai consultată operă a lui John Constable?
Carul cu fân (detaliu): 31.400 vizualizări, 16% din totalul consultărilor. Lista continuă până la locul 10.
Care este audiența lui John Constable?
194.900 vizite în ultimele douăsprezece luni (28.500 vizite pe pagina artistului, 166.400 vizite la opere).
John Constable este consultat mai mult de pe telefoane sau de pe computere?
Consultările se împart în dispozitive de navigare (62%), telefoane mobile (33%) și tablete (5%); dispozitive de navigare conduc cu 62%.
Ce limbi sunt utilizate pentru a consulta profilul lui John Constable?
Engleză (28%), Italiană (14%) și Spaniolă (8%); Engleză conduce cu 28%.
Cititorii preferă o anumită categorie de lucrări ale lui John Constable?
Da, Umbră difuză (Luminanță): 56% din vizitele pentru 32% din catalog.