Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Marc Chagall de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Marc Chagall: statistici pe scurt
Eu și Satul este cea mai consultată operă a lui Marc Chagall: 38.300 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 10% din total. De asemenea, consultate frecvent: Ziua de Nastere și În peste oraș. Total vizualizări: 278.700 (126.900 pagini de artist, 151.800 lucrări). Creștere de 22% între Sep 2026 și Oct 2026. Vârf: Iul 2026 (137.100 vizualizări). Limbi: Engleză (14%), Koreană (12%) și Franceză (10%). Țări: Coreea de Sud (11%), Franţa (9%) și Italia (7%). Distribuția pe dispozitive: dispozitive de navigare (59%), telefoane mobile (37%) și tablete (4%). Preferință observată: Lumină moderată (Luminanță), 47% din vizitele pentru 26% din catalog.
Top 10 operele lui Marc Chagall după numărul de consultări
Clasamentul numără vizualizările pentru WikiOO.org pe parcursul a douăsprezece luni, nu scorurile catalogului. Locul 1 reprezintă cea mai vizualizată operă a lui Marc Chagall.
Care este numărul de cititori mensuali ai înregistrării Marc Chagall?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează datele de bază
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
200
2.000
Iul 2026
20.500
116.600
Aug 2026
15.900
16.900
Sep 2026
41.900
6.200
Oct 2026
48.400
10.100
Care este numărul de cititori mensual ai lucrărilor lui Marc Chagall?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce categorii de lucrări ale lui Marc Chagall sunt selectate de către cititori?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează datele de bază
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Romantic
37,0%
36,4%
Mistic
6,5%
16,0%
Nostalgic
6,5%
15,8%
Eteric
17,4%
12,5%
Serenitate
4,3%
7,0%
Dramatic
21,7%
6,1%
Fantezist și jucăuș
2,2%
2,8%
Liniște
2,2%
2,5%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Melancolic
45,6%
20,6%
Plin de bucurie
2,2%
19,1%
Misterios
15,2%
17,5%
Nostalgic
6,5%
16,0%
Sacru
6,5%
9,7%
Romantic
6,5%
4,2%
Speranță și lumină
2,2%
3,2%
Eteric
2,2%
2,7%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
4,0%
10,4%
Umbră difuză
22,0%
19,8%
Lumină moderată
26,0%
47,0%
Echilibru luminos
24,0%
9,7%
Luminos
24,0%
13,2%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
46,0%
23,8%
Culori discrete
24,0%
37,3%
Nuanțe echilibrate și lineare
16,0%
21,8%
Culori clar saturate
10,0%
14,3%
Culoare intensă
4,0%
2,7%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
34,2%
39,4%
Culori neutre
51,2%
35,7%
Nuanțe închise
7,3%
21,2%
Culori pastelate
4,9%
2,6%
Monocrom
2,4%
0,7%
Călduroase
0,0%
0,4%
Natură
0,0%
0,0%
Vibrant și intens
0,0%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
40,0%
25,4%
Echilibrat
46,0%
60,6%
Vibrant
14,0%
14,0%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
8,0%
5,8%
Nuanțe blânde
20,0%
13,1%
Echilibrat
8,0%
10,7%
Contrast accentuat
28,0%
24,1%
Contrast maxim
36,0%
46,3%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
26,0%
42,6%
Paletă de culori delicate mixate
12,0%
12,4%
Armonie echilibrată
4,0%
18,0%
Unitate cromatică puternică
26,0%
17,5%
Paletă unitară
32,0%
9,5%
Cum sunt distribuite cele mai consultate opere ale lui Marc Chagall pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează datele de bază
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Eu și Satul
0
0
0
0
0
0
0
0
9.000
2.900
700
200
Crucifixiunea Albă
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ziua de Nastere
0
0
0
0
0
0
0
0
7.700
3.100
0
200
În peste oraș
0
0
0
0
0
0
0
0
4.700
600
200
600
"The Green Violinist" - În…
0
0
0
0
0
0
0
300
4.700
300
100
100
Sfârșitul Angeților
0
0
0
0
0
0
0
0
700
300
0
0
Bereatul Soldatului
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
0
Abraham și trei îngeri
0
0
0
0
0
0
0
0
600
600
100
600
Adam și EvaExpulsați din Pa…
0
0
0
0
0
0
0
0
1.700
0
100
0
Liberare
0
0
0
0
0
0
0
0
1.700
0
0
0
Marc Chagall este consultat de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează datele de bază
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
165.100
59,2%
telefoane mobile
103.800
37,2%
tablete
9.800
3,5%
Care este distribuția cititorilor lui Marc Chagall pe limbi?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează datele de bază
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
6.700
13,8%
Koreană
5.700
11,7%
Franceză
5.100
10,5%
Italiană
3.800
7,8%
Germană
3.400
7,0%
Spaniolă
3.400
7,0%
Olandeză
3.300
6,8%
Japoneză
2.900
6,0%
Sârbă
2.000
4,1%
Rusă
1.500
3,1%
Care este numărul de cititori zilnic pentru Marc Chagall, inclusiv prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează datele de bază
Ziua
Vizite
Vin 16 Oct
6.300
Sâm 17 Oct
5.000
Dum 18 Oct
5.500
Lun 19 Oct
6.700
Mar 20 Oct
7.300
Mie 21 Oct
7.200
Joi 22 Oct
8.200
Vin 23 Oct
9.300
Sâm 24 Oct
7.100
Dum 25 Oct
6.100
Lun 26 Oct
8.000
Mar 27 Oct
7.400
Mie 28 Oct
8.800
Joi 29 Oct
7.900
Vin 30 Oct
8.200
Sâm 31 Oct
6.100
Dum 1 Noi
6.500
Lun 2 Noi
11.200
Mar 3 Noi
7.700
Mie 4 Noi
7.600
Joi 5 Noi
6.400
Vin 6 Noi (previzualizare)
8.800
Sâm 7 Noi (previzualizare)
6.700
Dum 8 Noi (previzualizare)
6.700
Lun 9 Noi (previzualizare)
9.500
Mar 10 Noi (previzualizare)
8.200
Mie 11 Noi (previzualizare)
8.700
Joi 12 Noi (previzualizare)
8.300
Vin 13 Noi (previzualizare)
9.200
Sâm 14 Noi (previzualizare)
7.000
Dum 15 Noi (previzualizare)
7.000
Lun 16 Noi (previzualizare)
10.000
Mar 17 Noi (previzualizare)
8.600
Mie 18 Noi (previzualizare)
9.100
Joi 19 Noi (previzualizare)
8.700
Vin 20 Noi (previzualizare)
9.500
Sâm 21 Noi (previzualizare)
7.300
Dum 22 Noi (previzualizare)
7.300
Lun 23 Noi (previzualizare)
10.400
Mar 24 Noi (previzualizare)
9.000
Mie 25 Noi (previzualizare)
9.500
Joi 26 Noi (previzualizare)
9.000
Marc Chagall: întrebări frecvente
Care este cea mai consultată operă a lui Marc Chagall?
Eu și Satul: 38.300 vizualizări, 10% din totalul consultărilor. Lista continuă până la locul 10.
Care este audiența lui Marc Chagall?
278.700 vizite în ultimele douăsprezece luni (126.900 vizite pe pagina artistului, 151.800 vizite la opere).
Marc Chagall este consultat mai mult de pe telefoane sau de pe computere?
Consultările se împart în dispozitive de navigare (59%), telefoane mobile (37%) și tablete (4%); dispozitive de navigare conduc cu 59%.
Ce limbi sunt utilizate pentru a consulta profilul lui Marc Chagall?
Engleză (14%), Koreană (12%) și Franceză (10%); Engleză conduce cu 14%.
Cititorii preferă o anumită categorie de lucrări ale lui Marc Chagall?
Da, Lumină moderată (Luminanță): 47% din vizitele pentru 26% din catalog.