Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Maurice Utrillo de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Maurice Utrillo: rezumat audiență
În ultimele douăsprezece luni, cea mai consultată operă a lui Maurice Utrillo din baza de date WikiOO.org a fost Pontoise, Rue De L'éperon et Rue De La Coutellerie: 700 vizualizări, reprezentând 2% din totalul consultărilor pentru artist. Urmează The pink house in Montmartre și Sacre-Coeur. Pagina lui Maurice Utrillo a fost consultată de 30.800 ori: 4.800 de ori pe profilul artistului și 26.000 de ori pe paginile lucrărilor individuale. Numărul de consultări a crescut cu 52% de la Aug 2026 la Sep 2026. Luna cu cel mai mare număr de vizualizări a fost Iul 2026, cu 23.700 vizite. Consultarea se realizează pe dispozitive de navigare (83%), telefoane mobile (15%) și tablete (2%). Cititorii consultă Nuanțe echilibrate și lineare (Saturație culoare) mai mult decât sugerează ponderea sa în catalog: 20% din vizite față de 12% din lucrări.
Cele 10 cele mai consultate opere ale lui Maurice Utrillo
Lucrările lui Maurice Utrillo clasificate după numărul de vizualizări pe WikiOO.org în ultimele douăsprezece luni, cele mai vizualizate fiind pe prima poziție.
-
1
Pontoise, Rue De L'éperon et Rue De La Coutellerie
700 vizualizări · 2,5%
-
2
The pink house in Montmartre
600 vizualizări · 2,1%
-
3
Sacre-Coeur
500 vizualizări · 1,8%
-
4
The Lapin Agile [Le Lapin Agile], 1913
400 vizualizări · 1,4%
-
5
Windmills of Montmartre
400 vizualizări · 1,4%
-
6
A Street in a Suburb of Paris, 1912
400 vizualizări · 1,4%
-
7
montmartre, 1930
400 vizualizări · 1,4%
-
8
le Maquis de Montmartre Sous la Neige
400 vizualizări · 1,4%
-
9
Rue du Chevalier de la Barre, Les coupoles du Sacré-Cœur et le clocher de Saint-Pierre de Montmartre
400 vizualizări · 1,4%
-
10
The House of Mimi Pinson in Montmartre
300 vizualizări · 1,1%
De câte ori este consultat profilul lui Maurice Utrillo în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Tabel de date
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 200 | 1.100 |
| Iul 2026 | 3.000 | 20.700 |
| Aug 2026 | 500 | 1.800 |
| Sep 2026 | 1.100 | 2.400 |
Cât de des sunt consultate operele lui Maurice Utrillo?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de lucrări ale lui Maurice Utrillo consultă cititorii?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Tabel de date
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 10,0% | 8,2% |
| Umbră difuză | 18,0% | 18,6% |
| Lumină moderată | 38,0% | 36,4% |
| Echilibru luminos | 32,0% | 30,4% |
| Luminos | 2,0% | 6,4% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 34,0% | 38,9% |
| Culori discrete | 48,0% | 36,4% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 12,0% | 19,6% |
| Culori clar saturate | 6,0% | 5,0% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Culori neutre | 63,3% | 60,4% |
| Nuanțe pământii | 30,0% | 35,3% |
| Natură | 0,0% | 2,1% |
| Nuanțe închise | 3,3% | 1,1% |
| Culori pastelate | 3,3% | 1,1% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 32,0% | 30,0% |
| Echilibrat | 60,0% | 56,1% |
| Vibrant | 8,0% | 13,9% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 2,0% | 3,2% |
| Nuanțe blânde | 22,0% | 17,9% |
| Echilibrat | 8,0% | 13,6% |
| Contrast accentuat | 28,0% | 32,9% |
| Contrast maxim | 40,0% | 32,5% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 22,0% | 26,1% |
| Paletă de culori delicate mixate | 14,0% | 11,4% |
| Armonie echilibrată | 22,0% | 15,4% |
| Unitate cromatică puternică | 32,0% | 38,9% |
| Paletă unitară | 10,0% | 8,2% |
Care sunt cele mai consultate opere ale lui Maurice Utrillo, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Tabel de date
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Lapin Agile [Le Lapin A… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 100 | 0 |
| La Butte Pinson | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| place pigalle | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Windmills of Montmartre | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 200 | 0 |
| Custine street near Montmar… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 |
| The Bridges of Toulouse | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 100 |
| Montmartre (Le Moulin De La… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Rue du Chevalier de la Barr… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 |
| Near Montmagny | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Pontoise, Rue De L'éperon e… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 | 200 | 0 |
Ce dispozitive sunt utilizate pentru a consulta profilul lui Maurice Utrillo?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Tabel de date
| Dispozitiv | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| dispozitive de navigare | 25.500 | 82,8% |
| telefoane mobile | 4.600 | 14,9% |
| tablete | 700 | 2,3% |
În ce limbi este consultat Maurice Utrillo?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Tabel de date
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Germană | 400 | 20,0% |
| Bulgară | 300 | 15,0% |
| Franceză | 300 | 15,0% |
| Georgiană | 200 | 10,0% |
| Rusă | 200 | 10,0% |
| Ucraineană | 200 | 10,0% |
| Italiană | 100 | 5,0% |
| Portugheză | 100 | 5,0% |
| Sârbă | 100 | 5,0% |
| Suedeză | 100 | 5,0% |
Câte vizualizări are Maurice Utrillo pe zi și care este nivelul estimat?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Tabel de date
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Lun 21 Sep | 300 |
| Mar 22 Sep | 0 |
| Mie 23 Sep | 100 |
| Joi 24 Sep | 300 |
| Vin 25 Sep | 400 |
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 300 |
| Lun 28 Sep | 100 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 400 |
| Sâm 3 Oct | 100 |
| Dum 4 Oct | 300 |
| Lun 5 Oct | 100 |
| Mar 6 Oct | 700 |
| Mie 7 Oct | 300 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 200 |
| Sâm 10 Oct | 600 |
| Dum 11 Oct | 300 |
| Lun 12 Oct (previzualizare) | 300 |
| Mar 13 Oct (previzualizare) | 400 |
| Mie 14 Oct (previzualizare) | 200 |
| Joi 15 Oct (previzualizare) | 200 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 600 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 400 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 500 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 300 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 400 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 300 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 200 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 600 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 400 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 600 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 300 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 500 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 300 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 200 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 700 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 500 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 600 |
Întrebări privind audiența lui Maurice Utrillo
Care sunt cele mai consultate opere ale lui Maurice Utrillo?
- Pontoise, Rue De L'éperon et Rue De La Coutellerie, cu 700 vizualizări (2% din totalul consultărilor pentru Maurice Utrillo). Clasamentul de mai sus include 10 lucrări.
De câte ori este consultat Maurice Utrillo pe WikiOO.org?
- 30.800 de ori în ultimele douăsprezece luni: 4.800 pe pagina artistului și 26.000 pe paginile lucrărilor.
Pe ce dispozitive este consultat Maurice Utrillo?
- Maurice Utrillo este vizualizat de pe dispozitive de navigare (83%), telefoane mobile (15%) și tablete (2%); dispozitive de navigare reprezintă 83% din vizualizări.
Ce fel de lucrări ale lui Maurice Utrillo preferă cititorii?
- Nuanțe echilibrate și lineare (Saturație culoare): 20% din vizite, față de 12% din catalog.