Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Mikuláš Galanda de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Mikuláš Galanda: ce indică consultările
Cea mai consultată operă a lui Mikuláš Galanda este Pastorale, cu 200 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 18% din totalul consultărilor. Urmat în clasament de Pink Clown. Head of the Little Clown și Lumberjacks. Pagina artistului a fost deschisă de 600 ori, iar paginile lucrărilor de 700 ori, în total 1.300 vizite. Între Aug 2026 și Sep 2026, numărul de vizualizări a crescut cu 100%. Iul 2026 este luna cu cele mai multe consultări: 1.000. Cititorii selectează Culori neutre (Paletă de culori) în 71% din vizite, unde acesta reprezintă 41% din catalog.
Mikuláš Galanda: cele 9 lucrări consultate cel mai des
Fiecare înregistrare prezintă o operă a lui Mikuláš Galanda și clasamentul acesteia în funcție de vizualizări pe WikiOO.org în ultimele douăsprezece luni.
-
1
Pastorale
200 vizualizări · 18,2%
-
2
Pink Clown. Head of the Little Clown
200 vizualizări · 18,2%
-
3
Lumberjacks
100 vizualizări · 9,1%
-
4
Mother with her Child at a Poppy Head
100 vizualizări · 9,1%
-
5
Act
100 vizualizări · 9,1%
-
6
Roses in the Pitcher
100 vizualizări · 9,1%
-
7
Metaphysical Still Life
100 vizualizări · 9,1%
-
8
Painter
100 vizualizări · 9,1%
-
9
Mother With a Scarf And the Baby
100 vizualizări · 9,1%
Când a fost consultat dosarul lui Mikuláš Galanda?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Cifrele într-un tabel
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 0 |
| Iul 2026 | 400 | 600 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sep 2026 | 200 | 0 |
Când sunt consultate operele lui Mikuláš Galanda?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cititorii dintre operele lui Mikuláš Galanda?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Cifrele într-un tabel
| Atmosferă | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Terțoase | 50,0% | 50,0% |
| Jucăuș | 25,0% | 50,0% |
| Nostalgic | 25,0% | 0,0% |
| Ton emoțional | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Tranchil | 50,0% | 50,0% |
| Jucăuș | 25,0% | 50,0% |
| Sobru | 25,0% | 0,0% |
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 6,4% | 0,0% |
| Umbră difuză | 19,1% | 9,1% |
| Lumină moderată | 25,5% | 54,5% |
| Echilibru luminos | 19,1% | 18,2% |
| Luminos | 29,8% | 18,2% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 40,4% | 27,3% |
| Culori discrete | 34,0% | 36,4% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 19,1% | 36,4% |
| Culori clar saturate | 6,4% | 0,0% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Culori neutre | 41,0% | 71,4% |
| Nuanțe pământii | 30,8% | 0,0% |
| Monocrom | 23,1% | 28,6% |
| Nuanțe închise | 5,1% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 14,9% | 9,1% |
| Echilibrat | 68,1% | 72,7% |
| Vibrant | 17,0% | 18,2% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 53,2% | 54,5% |
| Nuanțe blânde | 25,5% | 36,4% |
| Echilibrat | 14,9% | 9,1% |
| Contrast accentuat | 4,3% | 0,0% |
| Contrast maxim | 2,1% | 0,0% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 19,1% | 27,3% |
| Paletă de culori delicate mixate | 8,5% | 0,0% |
| Armonie echilibrată | 8,5% | 0,0% |
| Unitate cromatică puternică | 27,7% | 27,3% |
| Paletă unitară | 36,2% | 45,5% |
Care sunt cele mai consultate opere ale lui Mikuláš Galanda, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Cifrele într-un tabel
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lumberjacks | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Magician | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Drinker | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self-portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Poet | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bandits | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mother with her Child on th… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bandits | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Awakening | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rose | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
În ce limbi este consultat Mikuláš Galanda?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Cifrele într-un tabel
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Engleză | 200 | 66,7% |
| Italiană | 100 | 33,3% |
Câte consultări pe zi are Mikuláš Galanda, și în următoarele trei săptămâni?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Cifrele într-un tabel
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Mar 22 Sep | 0 |
| Mie 23 Sep | 0 |
| Joi 24 Sep | 0 |
| Vin 25 Sep | 0 |
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 200 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 0 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 0 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 100 |
| Dum 11 Oct | 0 |
| Lun 12 Oct | 0 |
| Mar 13 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mie 14 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 15 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 100 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 100 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 0 |
Despre publicul lui Mikuláš Galanda
Care este lucrarea Mikuláš Galanda consultată cel mai des?
- Pastorale în primul loc, cu 200 vizualizări și 18% din consultări. 9 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Mikuláš Galanda pe WikiOO.org?
- 1.300 vizite în ultimele douăsprezece luni: 600 la pagina artistului, 700 la opere.
Ce opere ale lui Mikuláš Galanda se potrivesc cu selecția cititorilor?
- Lucrurile descrise ca Culori neutre (Paletă de culori) primesc 71% din vizitele pentru 41% din catalog.