Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Otto Dix de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Otto Dix: ce indică consultările
Cea mai consultată operă a lui Otto Dix este Portretul jurnalistei Sylvia Von Harden, cu 5.000 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 17% din totalul consultărilor. Urmat în clasament de Flandra și The Skat Players. Pagina artistului a fost deschisă de 10.700 ori, iar paginile lucrărilor de 18.700 ori, în total 29.400 vizite. Între Aug 2026 și Sep 2026, numărul de vizualizări a crescut cu 74%. Iul 2026 este luna cu cele mai multe consultări: 18.700. Limbi de consultare: Italiană (15%), Poloneză (12%) și Engleză (10%). Cititorii consultă înregistrările pe dispozitive de navigare (60%), telefoane mobile (35%) și tablete (5%). Cititorii selectează Contrast accentuat (Contrast) în 38% din vizite, unde acesta reprezintă 12% din catalog.
Otto Dix: cele 10 lucrări consultate cel mai des
Fiecare înregistrare prezintă o operă a lui Otto Dix și clasamentul acesteia în funcție de vizualizări pe WikiOO.org în ultimele douăsprezece luni.
-
1
Portretul jurnalistei Sylvia Von Harden, 1926
5.000 vizualizări · 16,9%
-
2
Flandra
2.200 vizualizări · 7,4%
-
3
The Skat Players, 1920
1.700 vizualizări · 5,7%
-
4
Cele Trei Prostituite pe Strada, 1925
900 vizualizări · 3,0%
-
5
To Beauty, 1922
700 vizualizări · 2,4%
-
6
Portrait of Dr Heinrich Stadelmann, 1922
700 vizualizări · 2,4%
-
7
Triptychon Der Krieg (War Triptych)
700 vizualizări · 2,4%
-
8
The Seven Cardinal Sins
600 vizualizări · 2,0%
-
9
Der Triumph des Todes, Triumph of death
500 vizualizări · 1,7%
-
10
Prager Straße (Prague Street)
500 vizualizări · 1,7%
Când a fost consultat dosarul lui Otto Dix?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Cifrele într-un tabel
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 300 |
| Iul 2026 | 3.800 | 14.900 |
| Aug 2026 | 1.200 | 2.600 |
| Sep 2026 | 5.700 | 900 |
Când sunt consultate operele lui Otto Dix?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cititorii dintre operele lui Otto Dix?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Cifrele într-un tabel
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 16,0% | 14,5% |
| Umbră difuză | 26,0% | 29,7% |
| Lumină moderată | 34,0% | 44,9% |
| Echilibru luminos | 18,0% | 8,5% |
| Luminos | 6,0% | 2,4% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 38,0% | 22,3% |
| Culori discrete | 28,0% | 35,8% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 24,0% | 13,2% |
| Culori clar saturate | 10,0% | 28,7% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Nuanțe pământii | 50,0% | 48,1% |
| Nuanțe închise | 15,8% | 36,5% |
| Culori neutre | 31,6% | 13,3% |
| Culori pastelate | 2,6% | 0,9% |
| Monocrom | 0,0% | 0,9% |
| Natură | 0,0% | 0,4% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 34,0% | 27,0% |
| Echilibrat | 52,0% | 43,2% |
| Vibrant | 14,0% | 29,7% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 6,0% | 2,0% |
| Nuanțe blânde | 20,0% | 9,5% |
| Echilibrat | 4,0% | 9,1% |
| Contrast accentuat | 12,0% | 37,5% |
| Contrast maxim | 58,0% | 41,9% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 36,0% | 37,8% |
| Paletă de culori delicate mixate | 6,0% | 5,1% |
| Armonie echilibrată | 10,0% | 11,2% |
| Unitate cromatică puternică | 34,0% | 18,9% |
| Paletă unitară | 14,0% | 27,0% |
Care sunt cele mai consultate opere ale lui Otto Dix, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Cifrele într-un tabel
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Portretul jurnalistei Sylvi… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1.600 | 700 | 500 |
| Flandra | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1.000 | 300 | 0 |
| The Skat Players | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 900 | 0 | 0 |
| Nelly among Flowers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Shock Troops Advance under… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 |
| Portrait of Mrs. Martha Dix | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cele Trei Prostituite pe St… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 700 | 0 | 0 |
| To Beauty | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 | 200 | 0 |
| Triumph of Death | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Cosi fan tutte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Care este distribuția vizualizărilor pentru Otto Dix pe dispozitive?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Cifrele într-un tabel
| Dispozitiv | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| dispozitive de navigare | 17.700 | 60,2% |
| telefoane mobile | 10.200 | 34,7% |
| tablete | 1.500 | 5,1% |
În ce limbi este consultat Otto Dix?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Cifrele într-un tabel
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Italiană | 700 | 14,6% |
| Poloneză | 600 | 12,5% |
| Engleză | 500 | 10,4% |
| Spaniolă | 500 | 10,4% |
| Franceză | 500 | 10,4% |
| Japoneză | 500 | 10,4% |
| Germană | 300 | 6,2% |
| Portugheză | 200 | 4,2% |
| Suedeză | 200 | 4,2% |
| Greacă | 100 | 2,1% |
Câte consultări pe zi are Otto Dix, și în următoarele trei săptămâni?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Cifrele într-un tabel
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Joi 24 Sep | 1.000 |
| Vin 25 Sep | 1.200 |
| Sâm 26 Sep | 500 |
| Dum 27 Sep | 800 |
| Lun 28 Sep | 300 |
| Mar 29 Sep | 600 |
| Mie 30 Sep | 700 |
| Joi 1 Oct | 700 |
| Vin 2 Oct | 100 |
| Sâm 3 Oct | 1.400 |
| Dum 4 Oct | 900 |
| Lun 5 Oct | 800 |
| Mar 6 Oct | 1.300 |
| Mie 7 Oct | 900 |
| Joi 8 Oct | 1.000 |
| Vin 9 Oct | 500 |
| Sâm 10 Oct | 200 |
| Dum 11 Oct | 1.200 |
| Lun 12 Oct | 1.000 |
| Mar 13 Oct | 700 |
| Mie 14 Oct | 1.200 |
| Joi 15 Oct (previzualizare) | 1.000 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 600 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 800 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 1.000 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 800 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 900 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 1.000 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 1.000 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 700 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 800 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 1.100 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 800 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 1.000 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 1.000 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 1.000 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 700 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 800 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 1.100 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 800 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 1.000 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 1.100 |
Despre publicul lui Otto Dix
Care este lucrarea Otto Dix consultată cel mai des?
- Portretul jurnalistei Sylvia Von Harden în primul loc, cu 5.000 vizualizări și 17% din consultări. 10 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Otto Dix pe WikiOO.org?
- 29.400 vizite în ultimele douăsprezece luni: 10.700 la pagina artistului, 18.700 la opere.
Ce dispozitive folosesc cititorii lui Otto Dix?
- Aceștia folosesc dispozitive de navigare (60%), telefoane mobile (35%) și tablete (5%); dispozitive de navigare reprezintă 60% din consultări.
Ce limbi folosesc cititorii lui Otto Dix?
- Italiană (15%), Poloneză (12%) și Engleză (10%); Italiană acoperă 15%.
Ce opere ale lui Otto Dix se potrivesc cu selecția cititorilor?
- Lucrurile descrise ca Contrast accentuat (Contrast) primesc 38% din vizitele pentru 12% din catalog.