Paul DelvauxStatistici privind audiența și consultările
1897
–
1994
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Paul Delvaux de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Paul Delvaux: rezumat audiență
În ultimele douăsprezece luni, cea mai consultată operă a lui Paul Delvaux din baza de date WikiOO.org a fost A SirenIn Full Moonlight: 4.800 vizualizări, reprezentând 13% din totalul consultărilor pentru artist. Urmează Venița Dormindă și Tren Nocturn. Pagina lui Paul Delvaux a fost consultată de 29.100 ori: 6.300 de ori pe profilul artistului și 22.800 de ori pe paginile lucrărilor individuale. Numărul de consultări a scăzut cu 12% de la Aug 2026 la Sep 2026. Luna cu cel mai mare număr de vizualizări a fost Iul 2026, cu 17.000 vizite. Intrările sunt citite în Franceză (49%), Olandeză (14%) și Engleză (8%). Publicul este situat în principal în Belgia (84%), Coreea de Sud (6%) și Brazilia (3%). Consultarea se realizează pe dispozitive de navigare (76%), telefoane mobile (21%) și tablete (4%). Cititorii consultă Întunecată (Luminanță) mai mult decât sugerează ponderea sa în catalog: 53% din vizite față de 28% din lucrări.
Cele 10 cele mai consultate opere ale lui Paul Delvaux
Lucrările lui Paul Delvaux clasificate după numărul de vizualizări pe WikiOO.org în ultimele douăsprezece luni, cele mai vizualizate fiind pe prima poziție.
De câte ori este consultat profilul lui Paul Delvaux în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Tabel de date
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
700
Iul 2026
1.800
15.200
Aug 2026
600
5.400
Sep 2026
3.800
1.500
Cât de des sunt consultate operele lui Paul Delvaux?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de lucrări ale lui Paul Delvaux consultă cititorii?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Tabel de date
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Eteric
40,0%
45,0%
Mistic
50,0%
43,9%
Dramatic
10,0%
7,2%
Romantic
0,0%
2,8%
Elegant
0,0%
1,1%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Misterios
88,9%
63,7%
Melancolic
11,1%
35,2%
Contemplativă
0,0%
1,1%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
28,0%
52,5%
Umbră difuză
28,0%
23,9%
Lumină moderată
32,0%
16,9%
Echilibru luminos
8,0%
6,4%
Luminos
4,0%
0,3%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
40,0%
49,9%
Culori discrete
28,0%
23,6%
Nuanțe echilibrate și lineare
22,0%
18,2%
Culori clar saturate
10,0%
7,8%
Culoare intensă
0,0%
0,5%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
57,6%
70,0%
Culori neutre
27,3%
17,1%
Nuanțe închise
15,2%
12,9%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
48,0%
62,5%
Echilibrat
34,0%
26,0%
Vibrant
18,0%
11,5%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
0,0%
0,8%
Nuanțe blânde
16,0%
15,3%
Echilibrat
8,0%
18,0%
Contrast accentuat
14,0%
10,2%
Contrast maxim
62,0%
55,8%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
16,0%
33,5%
Paletă de culori delicate mixate
16,0%
12,1%
Armonie echilibrată
6,0%
16,6%
Unitate cromatică puternică
32,0%
28,9%
Paletă unitară
30,0%
8,8%
Care sunt cele mai consultate opere ale lui Paul Delvaux, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Tabel de date
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Venița Dormindă
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.400
0
0
Tren Nocturn
0
0
0
0
0
0
0
0
0
900
400
0
Venus Dormiente
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
100
Nodes Rose
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
100
0
Pygmallion
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Awakening of the forest
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
0
Dawn of the Town
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Canape Vert
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
The Garden
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
For the Brussels Luxembourg…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ce dispozitive sunt utilizate pentru a consulta profilul lui Paul Delvaux?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Tabel de date
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
22.000
75,6%
telefoane mobile
6.000
20,6%
tablete
1.100
3,8%
În ce limbi este consultat Paul Delvaux?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Tabel de date
Limbă
Vizite
Distribuie
Franceză
2.900
49,2%
Olandeză
800
13,6%
Engleză
500
8,5%
Koreană
400
6,8%
Suedeză
400
6,8%
Spaniolă
300
5,1%
Italiană
200
3,4%
Cehă
100
1,7%
Germană
100
1,7%
Portugheză
100
1,7%
Câte vizualizări are Paul Delvaux pe zi și care este nivelul estimat?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Tabel de date
Ziua
Vizite
Joi 24 Sep
300
Vin 25 Sep
300
Sâm 26 Sep
700
Dum 27 Sep
1.600
Lun 28 Sep
1.500
Mar 29 Sep
700
Mie 30 Sep
900
Joi 1 Oct
100
Vin 2 Oct
500
Sâm 3 Oct
300
Dum 4 Oct
900
Lun 5 Oct
400
Mar 6 Oct
100
Mie 7 Oct
300
Joi 8 Oct
400
Vin 9 Oct
400
Sâm 10 Oct
700
Dum 11 Oct
1.100
Lun 12 Oct
700
Mar 13 Oct
3.900
Mie 14 Oct
1.200
Joi 15 Oct (previzualizare)
400
Vin 16 Oct (previzualizare)
700
Sâm 17 Oct (previzualizare)
900
Dum 18 Oct (previzualizare)
2.000
Lun 19 Oct (previzualizare)
1.400
Mar 20 Oct (previzualizare)
2.600
Mie 21 Oct (previzualizare)
1.300
Joi 22 Oct (previzualizare)
500
Vin 23 Oct (previzualizare)
700
Sâm 24 Oct (previzualizare)
1.000
Dum 25 Oct (previzualizare)
2.200
Lun 26 Oct (previzualizare)
1.600
Mar 27 Oct (previzualizare)
2.800
Mie 28 Oct (previzualizare)
1.500
Joi 29 Oct (previzualizare)
500
Vin 30 Oct (previzualizare)
800
Sâm 31 Oct (previzualizare)
1.100
Dum 1 Noi (previzualizare)
2.300
Lun 2 Noi (previzualizare)
1.700
Mar 3 Noi (previzualizare)
3.000
Mie 4 Noi (previzualizare)
1.600
Întrebări privind audiența lui Paul Delvaux
Care sunt cele mai consultate opere ale lui Paul Delvaux?
A SirenIn Full Moonlight, cu 4.800 vizualizări (13% din totalul consultărilor pentru Paul Delvaux). Clasamentul de mai sus include 10 lucrări.
De câte ori este consultat Paul Delvaux pe WikiOO.org?
29.100 de ori în ultimele douăsprezece luni: 6.300 pe pagina artistului și 22.800 pe paginile lucrărilor.
Pe ce dispozitive este consultat Paul Delvaux?
Paul Delvaux este vizualizat de pe dispozitive de navigare (76%), telefoane mobile (21%) și tablete (4%); dispozitive de navigare reprezintă 76% din vizualizări.
În ce limbi este consultat Paul Delvaux?
În Franceză (49%), Olandeză (14%) și Engleză (8%). Franceză este prima cu 49%.
Ce fel de lucrări ale lui Paul Delvaux preferă cititorii?
Întunecată (Luminanță): 53% din vizite, față de 28% din catalog.