Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Petru Monami de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Petru Monami: statistici pe scurt
Ships in Distress in a Storm este cea mai consultată operă a lui Petru Monami: 400 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 18% din total. De asemenea, consultate frecvent: An English Flagship and Other Vessels Becalmed at Sun Down și Sovereign of the Seas. Total vizualizări: 2.100 (200 pagini de artist, 1.900 lucrări). Creștere de 200% între Aug 2026 și Sep 2026. Vârf: Iul 2026 (1.700 vizualizări). Preferință observată: Nuanțe pământii (Paletă de culori), 50% din vizitele pentru 16% din catalog.
Top 10 operele lui Petru Monami după numărul de consultări
Clasamentul numără vizualizările pentru WikiOO.org pe parcursul a douăsprezece luni, nu scorurile catalogului. Locul 1 reprezintă cea mai vizualizată operă a lui Petru Monami.
-
1
Ships in Distress in a Storm
400 vizualizări · 18,2%
-
2
An English Flagship and Other Vessels Becalmed at Sun Down
200 vizualizări · 9,1%
-
3
Sovereign of the Seas
200 vizualizări · 9,1%
-
4
The British Fleet Sailing into Lisbon Harbour
200 vizualizări · 9,1%
-
5
Action between HMS 'Mary Rose' and Seven Algerines, 8 December
100 vizualizări · 4,5%
-
6
An English Ketch Rigged Yacht, thought to be the 'Isabella', with Other Ships and Vessels near the Shore
100 vizualizări · 4,5%
-
7
Shipwreck
100 vizualizări · 4,5%
-
8
A Ship Saluting a Fort
100 vizualizări · 4,5%
-
9
An english east indiaman
100 vizualizări · 4,5%
-
10
The 'Princesa' Action
100 vizualizări · 4,5%
Care este numărul de cititori mensuali ai înregistrării Petru Monami?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează datele de bază
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 0 |
| Iul 2026 | 200 | 1.500 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sep 2026 | 0 | 300 |
Care este numărul de cititori mensual ai lucrărilor lui Petru Monami?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce categorii de lucrări ale lui Petru Monami sunt selectate de către cititori?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează datele de bază
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 2,0% | 0,0% |
| Umbră difuză | 18,0% | 40,9% |
| Lumină moderată | 48,0% | 45,5% |
| Echilibru luminos | 32,0% | 13,6% |
| Luminos | 0,0% | 0,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 22,0% | 27,3% |
| Culori discrete | 46,0% | 22,7% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 26,0% | 36,4% |
| Culori clar saturate | 6,0% | 13,6% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Culori neutre | 74,2% | 33,3% |
| Nuanțe pământii | 16,1% | 50,0% |
| Nuanțe închise | 9,7% | 16,7% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 14,0% | 22,7% |
| Echilibrat | 72,0% | 54,5% |
| Vibrant | 14,0% | 22,7% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 4,0% | 4,5% |
| Nuanțe blânde | 20,0% | 27,3% |
| Echilibrat | 10,0% | 18,2% |
| Contrast accentuat | 34,0% | 22,7% |
| Contrast maxim | 32,0% | 27,3% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 16,0% | 9,1% |
| Paletă de culori delicate mixate | 12,0% | 31,8% |
| Armonie echilibrată | 10,0% | 4,5% |
| Unitate cromatică puternică | 40,0% | 22,7% |
| Paletă unitară | 22,0% | 31,8% |
Cum sunt distribuite cele mai consultate opere ale lui Petru Monami pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează datele de bază
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Harbor Scene: An English Sh… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Admiral james berkeley | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Shipwreck | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Landing of the Prince o… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Loss of HMS 'Victory', 4 Oc… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Man of War | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Naval Engagement between… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The British Fleet Sailing i… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| An Indiaman and a Royal Yac… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The 'Princesa' Action | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Care este distribuția cititorilor lui Petru Monami pe limbi?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Care este numărul de cititori zilnic pentru Petru Monami, inclusiv prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează datele de bază
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Joi 24 Sep | 100 |
| Vin 25 Sep | 0 |
| Sâm 26 Sep | 200 |
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 100 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 0 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 0 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 0 |
| Lun 12 Oct | 0 |
| Mar 13 Oct | 0 |
| Mie 14 Oct | 0 |
| Joi 15 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 0 |
Petru Monami: întrebări frecvente
Care este cea mai consultată operă a lui Petru Monami?
- Ships in Distress in a Storm: 400 vizualizări, 18% din totalul consultărilor. Lista continuă până la locul 10.
Care este audiența lui Petru Monami?
- 2.100 vizite în ultimele douăsprezece luni (200 vizite pe pagina artistului, 1.900 vizite la opere).
Cititorii preferă o anumită categorie de lucrări ale lui Petru Monami?
- Da, Nuanțe pământii (Paletă de culori): 50% din vizitele pentru 16% din catalog.