Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Rafael de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Rafael: rezumat audiență
În ultimele douăsprezece luni, cea mai consultată operă a lui Rafael din baza de date WikiOO.org a fost Școala Atenii: 35.000 vizualizări, reprezentând 10% din totalul consultărilor pentru artist. Urmează Raphael și Madona della Seggiola. Pagina lui Rafael a fost consultată de 404.800 ori: 76.300 de ori pe profilul artistului și 328.500 de ori pe paginile lucrărilor individuale. Numărul de consultări a scăzut cu 35% de la Aug 2026 la Sep 2026. Luna cu cel mai mare număr de vizualizări a fost Iul 2026, cu 216.600 vizite. Intrările sunt citite în Engleză (43%), Rusă (10%) și Spaniolă (9%). Publicul este situat în principal în Statele Unite ale Americii (15%), Germania (8%) și Rusia (8%). Consultarea se realizează pe dispozitive de navigare (58%), telefoane mobile (38%) și tablete (4%). Cititorii consultă Culori neutre (Paletă de culori) mai mult decât sugerează ponderea sa în catalog: 30% din vizite față de 12% din lucrări.
Cele 10 cele mai consultate opere ale lui Rafael
Lucrările lui Rafael clasificate după numărul de vizualizări pe WikiOO.org în ultimele douăsprezece luni, cele mai vizualizate fiind pe prima poziție.
De câte ori este consultat profilul lui Rafael în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Tabel de date
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
400
7.000
Iul 2026
21.300
195.300
Aug 2026
24.700
85.000
Sep 2026
29.900
41.200
Cât de des sunt consultate operele lui Rafael?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de lucrări ale lui Rafael consultă cititorii?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Tabel de date
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Serenitate
30,0%
33,1%
Elegant
30,0%
30,0%
Eteric
6,0%
17,2%
Dramatic
12,0%
7,1%
Clasic
8,0%
5,8%
Liniște
6,0%
3,6%
Romantic
0,0%
1,4%
Inspirațional
6,0%
1,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Sacru
12,0%
28,8%
Contemplativă
30,0%
25,3%
Liniștit
30,0%
16,0%
Tranchil
10,0%
7,6%
Reconfortant
0,0%
7,7%
Dramatic
6,0%
3,5%
Romantic
0,0%
3,0%
Melancolic
0,0%
2,7%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
14,0%
9,4%
Umbră difuză
46,0%
34,5%
Lumină moderată
32,0%
38,9%
Echilibru luminos
6,0%
16,4%
Luminos
2,0%
0,9%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
12,0%
8,3%
Culori discrete
50,0%
60,7%
Nuanțe echilibrate și lineare
30,0%
22,8%
Culori clar saturate
8,0%
8,2%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
77,1%
63,2%
Culori neutre
12,5%
30,2%
Nuanțe închise
8,3%
5,7%
Monocrom
2,1%
0,4%
Culori pastelate
0,0%
0,3%
Călduroase
0,0%
0,2%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
18,0%
13,9%
Echilibrat
76,0%
77,5%
Vibrant
6,0%
8,6%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
2,0%
2,4%
Nuanțe blânde
2,0%
4,9%
Echilibrat
10,0%
5,0%
Contrast accentuat
24,0%
21,4%
Contrast maxim
62,0%
66,4%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
20,0%
17,6%
Paletă de culori delicate mixate
10,0%
15,4%
Armonie echilibrată
18,0%
12,6%
Unitate cromatică puternică
48,0%
48,8%
Paletă unitară
4,0%
5,6%
Care sunt cele mai consultate opere ale lui Rafael, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Tabel de date
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Școala Atenii
0
0
0
0
0
0
0
0
0
9.700
11.900
8.800
Raphael
0
0
0
0
0
0
0
0
200
9.600
17.100
3.700
Portretul lui Bindo Altoviti
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2.300
1.200
500
المادونا البيضاء
0
0
0
0
0
0
0
0
0
900
1.000
300
Magdalena și Pruncul (Madon…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2.000
1.400
100
Sfântul George și Dragonul
0
0
0
0
0
0
0
0
0
700
300
700
Nunta Fecioarei Maria
0
0
0
0
0
0
0
0
0
3.400
1.900
300
Transfigurarea
0
0
0
0
0
0
0
0
300
7.400
3.200
700
La belle jardinière
0
0
0
0
0
0
0
0
0
3.000
3.600
300
Madonna del Prato
0
0
0
0
0
0
0
0
0
3.700
2.700
1.400
Ce dispozitive sunt utilizate pentru a consulta profilul lui Rafael?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Tabel de date
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
234.800
58,0%
telefoane mobile
154.500
38,2%
tablete
15.500
3,8%
În ce limbi este consultat Rafael?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Tabel de date
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
13.500
42,6%
Rusă
3.200
10,1%
Spaniolă
2.800
8,8%
Koreană
1.700
5,4%
Portugheză
1.100
3,5%
Suedeză
1.100
3,5%
Germană
900
2,8%
Sârbă
900
2,8%
Arabă
800
2,5%
Finlandeză
800
2,5%
Câte vizualizări are Rafael pe zi și care este nivelul estimat?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Tabel de date
Ziua
Vizite
Lun 21 Sep
3.800
Mar 22 Sep
3.300
Mie 23 Sep
3.700
Joi 24 Sep
2.900
Vin 25 Sep
1.800
Sâm 26 Sep
2.400
Dum 27 Sep
4.000
Lun 28 Sep
5.100
Mar 29 Sep
5.400
Mie 30 Sep
4.800
Joi 1 Oct
5.100
Vin 2 Oct
3.200
Sâm 3 Oct
3.000
Dum 4 Oct
2.900
Lun 5 Oct
4.500
Mar 6 Oct
4.500
Mie 7 Oct
6.700
Joi 8 Oct
5.600
Vin 9 Oct
4.100
Sâm 10 Oct
4.100
Dum 11 Oct
6.100
Lun 12 Oct (previzualizare)
6.400
Mar 13 Oct (previzualizare)
6.300
Mie 14 Oct (previzualizare)
7.200
Joi 15 Oct (previzualizare)
6.500
Vin 16 Oct (previzualizare)
4.300
Sâm 17 Oct (previzualizare)
4.500
Dum 18 Oct (previzualizare)
6.200
Lun 19 Oct (previzualizare)
7.100
Mar 20 Oct (previzualizare)
7.000
Mie 21 Oct (previzualizare)
8.100
Joi 22 Oct (previzualizare)
7.200
Vin 23 Oct (previzualizare)
4.900
Sâm 24 Oct (previzualizare)
5.100
Dum 25 Oct (previzualizare)
6.900
Lun 26 Oct (previzualizare)
7.800
Mar 27 Oct (previzualizare)
7.700
Mie 28 Oct (previzualizare)
8.800
Joi 29 Oct (previzualizare)
7.900
Vin 30 Oct (previzualizare)
5.300
Sâm 31 Oct (previzualizare)
5.500
Dum 1 Noi (previzualizare)
7.600
Întrebări privind audiența lui Rafael
Care sunt cele mai consultate opere ale lui Rafael?
Școala Atenii, cu 35.000 vizualizări (10% din totalul consultărilor pentru Rafael). Clasamentul de mai sus include 10 lucrări.
De câte ori este consultat Rafael pe WikiOO.org?
404.800 de ori în ultimele douăsprezece luni: 76.300 pe pagina artistului și 328.500 pe paginile lucrărilor.
Pe ce dispozitive este consultat Rafael?
Rafael este vizualizat de pe dispozitive de navigare (58%), telefoane mobile (38%) și tablete (4%); dispozitive de navigare reprezintă 58% din vizualizări.
În ce limbi este consultat Rafael?
În Engleză (43%), Rusă (10%) și Spaniolă (9%). Engleză este prima cu 43%.
Ce fel de lucrări ale lui Rafael preferă cititorii?
Culori neutre (Paletă de culori): 30% din vizite, față de 12% din catalog.