Raphaelle PealeCine consultă arhivele și care sunt lucrările
1774
–
1825
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Raphaelle Peale de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Raphaelle Peale: ce indică consultările
Cea mai consultată operă a lui Raphaelle Peale este Orange and Book, cu 600 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 16% din totalul consultărilor. Urmat în clasament de Still Life with Peach și Still Life with Orange and Book. Pagina artistului a fost deschisă de 1.300 ori, iar paginile lucrărilor de 2.500 ori, în total 3.800 vizite. Între Sep 2026 și Oct 2026, numărul de vizualizări a crescut cu 500%. Iul 2026 este luna cu cele mai multe consultări: 2.800. Cititorii consultă înregistrările pe dispozitive de navigare (92%) și telefoane mobile (8%). Cititorii selectează Echilibrat (Intensitatea culorii) în 71% din vizite, unde acesta reprezintă 44% din catalog.
Raphaelle Peale: cele 10 lucrări consultate cel mai des
Fiecare înregistrare prezintă o operă a lui Raphaelle Peale și clasamentul acesteia în funcție de vizualizări pe WikiOO.org în ultimele douăsprezece luni.
Când a fost consultat dosarul lui Raphaelle Peale?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Cifrele într-un tabel
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
0
Iul 2026
700
2.100
Aug 2026
100
200
Sep 2026
100
0
Oct 2026
400
200
Când sunt consultate operele lui Raphaelle Peale?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cititorii dintre operele lui Raphaelle Peale?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Cifrele într-un tabel
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Clasic
79,2%
70,6%
Nostalgic
10,4%
23,5%
Dramatic
8,3%
2,9%
Liniște
2,1%
2,9%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
37,5%
61,8%
Tranchil
18,8%
17,6%
Liniștit
18,8%
5,9%
Sobru
12,5%
5,9%
Nostalgic
4,2%
5,9%
Melancolic
2,1%
2,9%
Eteric
2,1%
0,0%
Impunător
2,1%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
72,0%
68,4%
Umbră difuză
16,0%
28,9%
Lumină moderată
2,0%
0,0%
Echilibru luminos
6,0%
2,6%
Luminos
4,0%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
42,0%
21,1%
Culori discrete
30,0%
39,5%
Nuanțe echilibrate și lineare
26,0%
23,7%
Culori clar saturate
2,0%
15,8%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
87,0%
80,6%
Nuanțe închise
2,2%
16,7%
Culori neutre
10,9%
2,8%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
56,0%
28,9%
Echilibrat
44,0%
71,0%
Vibrant
0,0%
0,0%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
2,0%
2,6%
Nuanțe blânde
24,0%
7,9%
Echilibrat
8,0%
7,9%
Contrast accentuat
34,0%
52,6%
Contrast maxim
32,0%
28,9%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
4,0%
0,0%
Paletă de culori delicate mixate
14,0%
10,5%
Armonie echilibrată
10,0%
7,9%
Unitate cromatică puternică
62,0%
81,6%
Paletă unitară
10,0%
0,0%
Care sunt cele mai consultate opere ale lui Raphaelle Peale, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Cifrele într-un tabel
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Orange and Book
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Artemas Ward (1727-1800)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Gentleman
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Portrait of a Gentleman
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mrs. John Montgomery (Sarah…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Gentleman
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Reverend Absalom Jones
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Perry Albert Cohea
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Jonathan Jones Wheeler
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
P. F. Ronbeau
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Care este distribuția vizualizărilor pentru Raphaelle Peale pe dispozitive?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Cifrele într-un tabel
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
3.500
92,1%
telefoane mobile
300
7,9%
În ce limbi este consultat Raphaelle Peale?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Cifrele într-un tabel
Limbă
Vizite
Distribuie
Spaniolă
300
75,0%
Engleză
100
25,0%
Câte consultări pe zi are Raphaelle Peale, și în următoarele trei săptămâni?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Cifrele într-un tabel
Ziua
Vizite
Dum 18 Oct
0
Lun 19 Oct
0
Mar 20 Oct
0
Mie 21 Oct
0
Joi 22 Oct
0
Vin 23 Oct
0
Sâm 24 Oct
0
Dum 25 Oct
0
Lun 26 Oct
0
Mar 27 Oct
200
Mie 28 Oct
100
Joi 29 Oct
100
Vin 30 Oct
1.100
Sâm 31 Oct
200
Dum 1 Noi
0
Lun 2 Noi
0
Mar 3 Noi
0
Mie 4 Noi
200
Joi 5 Noi
100
Vin 6 Noi
0
Sâm 7 Noi
100
Dum 8 Noi (previzualizare)
0
Lun 9 Noi (previzualizare)
0
Mar 10 Noi (previzualizare)
100
Mie 11 Noi (previzualizare)
100
Joi 12 Noi (previzualizare)
100
Vin 13 Noi (previzualizare)
300
Sâm 14 Noi (previzualizare)
100
Dum 15 Noi (previzualizare)
0
Lun 16 Noi (previzualizare)
0
Mar 17 Noi (previzualizare)
100
Mie 18 Noi (previzualizare)
100
Joi 19 Noi (previzualizare)
100
Vin 20 Noi (previzualizare)
400
Sâm 21 Noi (previzualizare)
100
Dum 22 Noi (previzualizare)
0
Lun 23 Noi (previzualizare)
0
Mar 24 Noi (previzualizare)
100
Mie 25 Noi (previzualizare)
100
Joi 26 Noi (previzualizare)
100
Vin 27 Noi (previzualizare)
400
Sâm 28 Noi (previzualizare)
100
Despre publicul lui Raphaelle Peale
Care este lucrarea Raphaelle Peale consultată cel mai des?
Orange and Book în primul loc, cu 600 vizualizări și 16% din consultări. 10 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Raphaelle Peale pe WikiOO.org?
3.800 vizite în ultimele douăsprezece luni: 1.300 la pagina artistului, 2.500 la opere.
Ce dispozitive folosesc cititorii lui Raphaelle Peale?
Aceștia folosesc dispozitive de navigare (92%) și telefoane mobile (8%); dispozitive de navigare reprezintă 92% din consultări.
Ce opere ale lui Raphaelle Peale se potrivesc cu selecția cititorilor?
Lucrurile descrise ca Echilibrat (Intensitatea culorii) primesc 71% din vizitele pentru 44% din catalog.