Remedios Varo Statistici privind audiența și consultările

1865 – 1911

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Remedios Varo de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

Remedios Varo: rezumat audiență

În ultimele douăsprezece luni, cea mai consultată operă a lui Remedios Varo din baza de date WikiOO.org a fost The call: 3.500 vizualizări, reprezentând 8% din totalul consultărilor pentru artist. Urmează Embroidering the Earth's mantle și Cats' Paradise. Pagina lui Remedios Varo a fost consultată de 56.400 ori: 17.700 de ori pe profilul artistului și 38.700 de ori pe paginile lucrărilor individuale. Numărul de consultări a crescut cu 93% de la Aug 2026 la Sep 2026. Luna cu cel mai mare număr de vizualizări a fost Iul 2026, cu 25.600 vizite. Intrările sunt citite în Italiană (24%), Spaniolă (13%) și Suedeză (11%). Consultarea se realizează pe dispozitive de navigare (56%), telefoane mobile (40%) și tablete (4%). Cititorii consultă Nuanțe închise (Paletă de culori) mai mult decât sugerează ponderea sa în catalog: 50% din vizite față de 19% din lucrări.

Cele 10 cele mai consultate opere ale lui Remedios Varo

Lucrările lui Remedios Varo clasificate după numărul de vizualizări pe WikiOO.org în ultimele douăsprezece luni, cele mai vizualizate fiind pe prima poziție.

  1. The call 1 The call 3.500 vizualizări · 7,9%
  2. Embroidering the Earth's mantle 2 Embroidering the Earth's mantle 3.000 vizualizări · 6,8%
  3. Cats' Paradise 3 Cats' Paradise 1.800 vizualizări · 4,1%
  4. Creation of birds 4 Creation of birds 1.700 vizualizări · 3,8%
  5. Dead leaves 5 Dead leaves 1.600 vizualizări · 3,6%
  6. Vegetarian vampire 6 Vegetarian vampire 1.300 vizualizări · 2,9%
  7. The farewell 7 The farewell 1.200 vizualizări · 2,7%
  8. Harmony 8 Harmony 1.200 vizualizări · 2,7%
  9. The other clock 3 9 The other clock 3 1.100 vizualizări · 2,5%
  10. Premonition 10 Premonition 1.100 vizualizări · 2,5%

De câte ori este consultat profilul lui Remedios Varo în fiecare lună?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Tabel de date
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 2026200400
Iul 20266.30019.300
Aug 20262.6007.700
Sep 20268.60011.300

Cât de des sunt consultate operele lui Remedios Varo?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Care sunt cele mai consultate opere ale lui Remedios Varo, lună de lună?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Tabel de date
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
Embroidering the Earth's ma…000000001005004001.200
Icon 1000000000200100300
The farewell000000000400200500
Vegetarian vampire0000000005000800
Find0000000006000400
Harmony0000000007000200
Breaking the vicious circle0000000000400300
Star catcher0000000002000300
Mimicry0000000002000100
The call0000000006009001.400

Ce dispozitive sunt utilizate pentru a consulta profilul lui Remedios Varo?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Tabel de date
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare31.60056,0%
telefoane mobile22.30039,5%
tablete2.5004,4%

În ce limbi este consultat Remedios Varo?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Tabel de date
LimbăViziteDistribuie
Italiană2.80023,7%
Spaniolă1.50012,7%
Suedeză1.30011,0%
Engleză1.20010,2%
Portugheză1.20010,2%
Rusă8006,8%
Germană4003,4%
Cehă3002,5%
Ungară3002,5%
Lituaniană3002,5%

Câte vizualizări are Remedios Varo pe zi și care este nivelul estimat?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Tabel de date
ZiuaVizite
Mie 23 Sep300
Joi 24 Sep1.100
Vin 25 Sep1.700
Sâm 26 Sep1.600
Dum 27 Sep1.400
Lun 28 Sep700
Mar 29 Sep800
Mie 30 Sep600
Joi 1 Oct800
Vin 2 Oct1.400
Sâm 3 Oct900
Dum 4 Oct2.700
Lun 5 Oct2.200
Mar 6 Oct700
Mie 7 Oct2.500
Joi 8 Oct1.300
Vin 9 Oct1.300
Sâm 10 Oct500
Dum 11 Oct900
Lun 12 Oct1.300
Mar 13 Oct900
Mie 14 Oct (previzualizare)1.200
Joi 15 Oct (previzualizare)1.100
Vin 16 Oct (previzualizare)1.600
Sâm 17 Oct (previzualizare)1.100
Dum 18 Oct (previzualizare)1.800
Lun 19 Oct (previzualizare)1.500
Mar 20 Oct (previzualizare)900
Mie 21 Oct (previzualizare)1.300
Joi 22 Oct (previzualizare)1.200
Vin 23 Oct (previzualizare)1.600
Sâm 24 Oct (previzualizare)1.100
Dum 25 Oct (previzualizare)1.900
Lun 26 Oct (previzualizare)1.600
Mar 27 Oct (previzualizare)900
Mie 28 Oct (previzualizare)1.300
Joi 29 Oct (previzualizare)1.200
Vin 30 Oct (previzualizare)1.700
Sâm 31 Oct (previzualizare)1.200
Dum 1 Noi (previzualizare)1.900
Lun 2 Noi (previzualizare)1.600
Mar 3 Noi (previzualizare)900

Întrebări privind audiența lui Remedios Varo

Care sunt cele mai consultate opere ale lui Remedios Varo?

The call, cu 3.500 vizualizări (8% din totalul consultărilor pentru Remedios Varo). Clasamentul de mai sus include 10 lucrări.

De câte ori este consultat Remedios Varo pe WikiOO.org?

56.400 de ori în ultimele douăsprezece luni: 17.700 pe pagina artistului și 38.700 pe paginile lucrărilor.

Pe ce dispozitive este consultat Remedios Varo?

Remedios Varo este vizualizat de pe dispozitive de navigare (56%), telefoane mobile (40%) și tablete (4%); dispozitive de navigare reprezintă 56% din vizualizări.

În ce limbi este consultat Remedios Varo?

În Italiană (24%), Spaniolă (13%) și Suedeză (11%). Italiană este prima cu 24%.

Ce fel de lucrări ale lui Remedios Varo preferă cititorii?

Nuanțe închise (Paletă de culori): 50% din vizite, față de 19% din catalog.