Vasili Kandinski Cine consultă arhivele și care sunt lucrările

1866 – 1944

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Vasili Kandinski de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

Vasili Kandinski: ce indică consultările

Cea mai consultată operă a lui Vasili Kandinski este Compoziția VIII, cu 41.100 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 15% din totalul consultărilor. Urmat în clasament de Compoziția VII și Improvizare. Canion. Pagina artistului a fost deschisă de 19.600 ori, iar paginile lucrărilor de 258.500 ori, în total 278.100 vizite. Între Aug 2026 și Sep 2026, numărul de vizualizări a crescut cu 62%. Iul 2026 este luna cu cele mai multe consultări: 163.700. Limbi de consultare: Engleză (28%), Germană (11%) și Rusă (7%). Principalele țări de consultare sunt Germania (10%), Statele Unite ale Americii (10%) și Regatul Unit (6%). Cititorii consultă înregistrările pe dispozitive de navigare (74%), telefoane mobile (24%) și tablete (2%). Cititorii selectează Sacru (Ton emoțional) în 46% din vizite, unde acesta reprezintă 14% din catalog.

Vasili Kandinski: cele 10 lucrări consultate cel mai des

Fiecare înregistrare prezintă o operă a lui Vasili Kandinski și clasamentul acesteia în funcție de vizualizări pe WikiOO.org în ultimele douăsprezece luni.

  1. Compoziția VIII 1 Compoziția VIII, 1923 41.100 vizualizări · 14,7%
  2. Compoziția VII 2 Compoziția VII, 1913 14.600 vizualizări · 5,2%
  3. Improvizare. Canion 3 Improvizare. Canion, 1914 12.800 vizualizări · 4,6%
  4. Prima pictură abstractă în acuarelă 4 Prima pictură abstractă în acuarelă, 1910 11.200 vizualizări · 4,0%
  5. Galben, Roșu și Albastru 5 Galben, Roșu și Albastru, 1925 8.200 vizualizări · 2,9%
  6. Pe Alb II 6 Pe Alb II, 1923 5.900 vizualizări · 2,1%
  7. Toate Săptămânile I 7 Toate Săptămânile I, 1911 4.000 vizualizări · 1,4%
  8. Privire spre Murnau cu tren și castel 8 Privire spre Murnau cu tren și castel, 1909 3.400 vizualizări · 1,2%
  9. Interior (My dining room) 9 Interior (My dining room), 1909 3.400 vizualizări · 1,2%
  10. Studiu pentru "Compoziția a VII-a" 10 Studiu pentru "Compoziția a VII-a", 1913 3.000 vizualizări · 1,1%

Când a fost consultat dosarul lui Vasili Kandinski?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Cifrele într-un tabel
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 20262007.700
Iul 20264.700159.000
Aug 20263.20037.400
Sep 202611.50054.400

Când sunt consultate operele lui Vasili Kandinski?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Care sunt cele mai consultate opere ale lui Vasili Kandinski, lună de lună?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Cifrele într-un tabel
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
Compoziția VII0000000003.8004.4004.300
Călătorul albastru0000000009000100
Galben, Roșu și Albastru0000000004.5009002.300
Compoziția VIII00000000010.70012.50014.600
Improvizare. Canion0000000004.5003.4003.900
Pe Alb II0000000002.6004002.400
Compoziție X0000000001.300300500
Prima pictură abstractă în…000000002003.6002.5004.300
Compoziția IX00000000100500400900
Improvizare 28 (a doua vers…000000001001.2006001.000

Care este distribuția vizualizărilor pentru Vasili Kandinski pe dispozitive?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Cifrele într-un tabel
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare205.10073,8%
telefoane mobile66.10023,8%
tablete6.9002,5%

În ce limbi este consultat Vasili Kandinski?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Cifrele într-un tabel
LimbăViziteDistribuie
Engleză4.60027,5%
Germană1.90011,4%
Rusă1.2007,2%
Spaniolă1.0006,0%
Italiană9005,4%
Suedeză7004,2%
Chinese7004,2%
Arabă6003,6%
Franceză6003,6%
Portugheză6003,6%

Câte consultări pe zi are Vasili Kandinski, și în următoarele trei săptămâni?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Cifrele într-un tabel
ZiuaVizite
Mie 7 Oct3.700
Joi 8 Oct5.000
Vin 9 Oct3.700
Sâm 10 Oct2.000
Dum 11 Oct3.600
Lun 12 Oct4.500
Mar 13 Oct6.500
Mie 14 Oct4.400
Joi 15 Oct6.300
Vin 16 Oct5.000
Sâm 17 Oct4.000
Dum 18 Oct5.400
Lun 19 Oct7.900
Mar 20 Oct7.700
Mie 21 Oct10.000
Joi 22 Oct8.100
Vin 23 Oct5.400
Sâm 24 Oct4.600
Dum 25 Oct10.100
Lun 26 Oct6.900
Mar 27 Oct9.400
Mie 28 Oct (previzualizare)9.500
Joi 29 Oct (previzualizare)10.200
Vin 30 Oct (previzualizare)7.400
Sâm 31 Oct (previzualizare)5.600
Dum 1 Noi (previzualizare)10.000
Lun 2 Noi (previzualizare)10.200
Mar 3 Noi (previzualizare)12.400
Mie 4 Noi (previzualizare)10.900
Joi 5 Noi (previzualizare)11.600
Vin 6 Noi (previzualizare)8.500
Sâm 7 Noi (previzualizare)6.400
Dum 8 Noi (previzualizare)11.500
Lun 9 Noi (previzualizare)11.600
Mar 10 Noi (previzualizare)14.200
Mie 11 Noi (previzualizare)12.000
Joi 12 Noi (previzualizare)12.900
Vin 13 Noi (previzualizare)9.400
Sâm 14 Noi (previzualizare)7.000
Dum 15 Noi (previzualizare)12.700
Lun 16 Noi (previzualizare)12.800
Mar 17 Noi (previzualizare)15.700

Despre publicul lui Vasili Kandinski

Care este lucrarea Vasili Kandinski consultată cel mai des?

Compoziția VIII în primul loc, cu 41.100 vizualizări și 15% din consultări. 10 lucrări sunt clasate mai sus.

Cât de mare este audiența lui Vasili Kandinski pe WikiOO.org?

278.100 vizite în ultimele douăsprezece luni: 19.600 la pagina artistului, 258.500 la opere.

Ce dispozitive folosesc cititorii lui Vasili Kandinski?

Aceștia folosesc dispozitive de navigare (74%), telefoane mobile (24%) și tablete (2%); dispozitive de navigare reprezintă 74% din consultări.

Ce limbi folosesc cititorii lui Vasili Kandinski?

Engleză (28%), Germană (11%) și Rusă (7%); Engleză acoperă 28%.

Ce opere ale lui Vasili Kandinski se potrivesc cu selecția cititorilor?

Lucrurile descrise ca Sacru (Ton emoțional) primesc 46% din vizitele pentru 14% din catalog.