Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Willem De Kooning de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Willem De Kooning: rezumat audiență
În ultimele douăsprezece luni, cea mai consultată operă a lui Willem De Kooning din baza de date WikiOO.org a fost Femeie I: 11.800 vizualizări, reprezentând 37% din totalul consultărilor pentru artist. Urmează Excavation și Woman V, 1952-53 (oil ^ charcoal on canvas). Pagina lui Willem De Kooning a fost consultată de 38.700 ori: 21.000 de ori pe profilul artistului și 17.700 de ori pe paginile lucrărilor individuale. Numărul de consultări a scăzut cu 12% de la Aug 2026 la Sep 2026. Luna cu cel mai mare număr de vizualizări a fost Iul 2026, cu 16.100 vizite. Intrările sunt citite în Engleză (37%), Italiană (10%) și Georgiană (9%). Consultarea se realizează pe dispozitive de navigare (60%), telefoane mobile (35%) și tablete (4%). Cititorii consultă Nuanțe închise (Paletă de culori) mai mult decât sugerează ponderea sa în catalog: 55% din vizite față de 9% din lucrări.
Cele 10 cele mai consultate opere ale lui Willem De Kooning
Lucrările lui Willem De Kooning clasificate după numărul de vizualizări pe WikiOO.org în ultimele douăsprezece luni, cele mai vizualizate fiind pe prima poziție.
De câte ori este consultat profilul lui Willem De Kooning în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Tabel de date
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
700
Iul 2026
7.900
8.200
Aug 2026
4.500
7.100
Sep 2026
8.500
1.700
Cât de des sunt consultate operele lui Willem De Kooning?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de lucrări ale lui Willem De Kooning consultă cititorii?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Tabel de date
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
50,0%
71,4%
Impactant
33,3%
20,3%
Elegant
10,4%
4,5%
Liniște
4,2%
3,2%
Romantic
0,0%
0,6%
Terțoase
2,1%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Dramatic
41,7%
65,6%
Tensiune și neliniște
4,2%
8,0%
Energic
14,6%
5,8%
Contemplativă
8,3%
4,5%
Impunător
8,3%
3,9%
Melancolic
10,4%
2,9%
Misterios
2,1%
3,2%
Pasionat
4,2%
2,9%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
6,0%
3,8%
Umbră difuză
4,0%
1,9%
Lumină moderată
32,0%
64,3%
Echilibru luminos
28,0%
18,8%
Luminos
30,0%
11,3%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
24,0%
3,8%
Culori discrete
18,0%
13,2%
Nuanțe echilibrate și lineare
26,0%
20,7%
Culori clar saturate
30,0%
59,9%
Culoare intensă
2,0%
2,5%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe închise
8,9%
55,3%
Culori neutre
48,9%
20,3%
Nuanțe pământii
17,8%
13,8%
Culori pastelate
24,4%
10,7%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
18,0%
1,9%
Echilibrat
36,0%
24,1%
Vibrant
46,0%
74,0%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
32,0%
19,1%
Nuanțe blânde
20,0%
8,2%
Echilibrat
14,0%
12,2%
Contrast accentuat
8,0%
11,0%
Contrast maxim
26,0%
49,5%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
16,0%
14,4%
Paletă de culori delicate mixate
12,0%
9,1%
Armonie echilibrată
14,0%
43,3%
Unitate cromatică puternică
34,0%
25,1%
Paletă unitară
24,0%
8,2%
Care sunt cele mai consultate opere ale lui Willem De Kooning, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Tabel de date
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Femeie I
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.800
4.200
300
The Wave
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Woman V, 1952-53 (oil ^ cha…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
500
0
Pictură
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
0
Still Life
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
A Tree in Naples
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
The visit tate gallery
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
Asheville
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Marilyn Monroe
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
700
0
Composition
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Ce dispozitive sunt utilizate pentru a consulta profilul lui Willem De Kooning?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Tabel de date
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
23.300
60,2%
telefoane mobile
13.700
35,4%
tablete
1.700
4,4%
În ce limbi este consultat Willem De Kooning?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Tabel de date
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
3.700
36,6%
Italiană
1.000
9,9%
Georgiană
900
8,9%
Chinese
800
7,9%
Franceză
700
6,9%
Spaniolă
600
5,9%
Japoneză
400
4,0%
Rusă
400
4,0%
Ucraineană
400
4,0%
Koreană
300
3,0%
Câte vizualizări are Willem De Kooning pe zi și care este nivelul estimat?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Tabel de date
Ziua
Vizite
Mie 23 Sep
1.400
Joi 24 Sep
200
Vin 25 Sep
1.100
Sâm 26 Sep
600
Dum 27 Sep
1.000
Lun 28 Sep
600
Mar 29 Sep
1.400
Mie 30 Sep
100
Joi 1 Oct
1.100
Vin 2 Oct
1.300
Sâm 3 Oct
1.400
Dum 4 Oct
700
Lun 5 Oct
500
Mar 6 Oct
2.600
Mie 7 Oct
1.000
Joi 8 Oct
1.200
Vin 9 Oct
900
Sâm 10 Oct
1.100
Dum 11 Oct
1.000
Lun 12 Oct
1.000
Mar 13 Oct
900
Mie 14 Oct (previzualizare)
900
Joi 15 Oct (previzualizare)
900
Vin 16 Oct (previzualizare)
1.200
Sâm 17 Oct (previzualizare)
1.100
Dum 18 Oct (previzualizare)
1.000
Lun 19 Oct (previzualizare)
700
Mar 20 Oct (previzualizare)
1.700
Mie 21 Oct (previzualizare)
900
Joi 22 Oct (previzualizare)
900
Vin 23 Oct (previzualizare)
1.200
Sâm 24 Oct (previzualizare)
1.100
Dum 25 Oct (previzualizare)
1.000
Lun 26 Oct (previzualizare)
800
Mar 27 Oct (previzualizare)
1.800
Mie 28 Oct (previzualizare)
900
Joi 29 Oct (previzualizare)
900
Vin 30 Oct (previzualizare)
1.200
Sâm 31 Oct (previzualizare)
1.200
Dum 1 Noi (previzualizare)
1.000
Lun 2 Noi (previzualizare)
800
Mar 3 Noi (previzualizare)
1.900
Întrebări privind audiența lui Willem De Kooning
Care sunt cele mai consultate opere ale lui Willem De Kooning?
Femeie I, cu 11.800 vizualizări (37% din totalul consultărilor pentru Willem De Kooning). Clasamentul de mai sus include 10 lucrări.
De câte ori este consultat Willem De Kooning pe WikiOO.org?
38.700 de ori în ultimele douăsprezece luni: 21.000 pe pagina artistului și 17.700 pe paginile lucrărilor.
Pe ce dispozitive este consultat Willem De Kooning?
Willem De Kooning este vizualizat de pe dispozitive de navigare (60%), telefoane mobile (35%) și tablete (4%); dispozitive de navigare reprezintă 60% din vizualizări.
În ce limbi este consultat Willem De Kooning?
În Engleză (37%), Italiană (10%) și Georgiană (9%). Engleză este prima cu 37%.
Ce fel de lucrări ale lui Willem De Kooning preferă cititorii?
Nuanțe închise (Paletă de culori): 55% din vizite, față de 9% din catalog.