Adriaen Brouwer Statistik för läsarsiffror och konsultationer

1605 – 1638

Vad innehåller den här sidan?

Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Adriaen Brouwer på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.

Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.

Adriaen Brouwer: sammanfattning av läsare

Under de senaste tolv månaderna var det mest efterfrågade verket av Adriaen Brouwer i WikiOO.org-databasen Feeling: 500 besök, vilket utgör 11% av alla sökningar på konstnären. Det följs av The Smokers och In the Tavern. Sidan för Adriaen Brouwer har visats 5 200 gånger: 1 000 på artistprofilen och 4 200 på enskilda verk. Antalet konsultationer ökade med 83% från Aug 2026 till Sep 2026. Månaden med flest besök var Jul 2026 med 3 500 besök. Konsultation sker på datorer (90%) och mobiltelefoner (10%). Läsare konsulterar Måttlig mjukhet (Färgmättnad) mer än vad dess andel i katalogen antyder: 36% av besöken mot 16% av verken.

De 10 mest efterfrågade verken av Adriaen Brouwer

Verk av Adriaen Brouwer rangordnade efter antal visningar på WikiOO.org under de senaste tolv månaderna, med de mest visade först.

  1. Feeling 1 Feeling, 1635 500 besök · 10,6%
  2. The Smokers 2 The Smokers, 1638 500 besök · 10,6%
  3. In the Tavern 3 In the Tavern 400 besök · 8,5%
  4. Brawling Peasants 4 Brawling Peasants 300 besök · 6,4%
  5. Twilight Landscape 5 Twilight Landscape, 1633 300 besök · 6,4%
  6. Peasants playing cards in a tavern 6 Peasants playing cards in a tavern, 1635 200 besök · 4,3%
  7. Farmers Fight Party 7 Farmers Fight Party 200 besök · 4,3%
  8. Moonlit landscape 8 Moonlit landscape, 1636 200 besök · 4,3%
  9. Avarice 9 Avarice 200 besök · 4,3%
  10. Interior of a Tavern 10 Interior of a Tavern, 1630 100 besök · 2,1%

Hur många gånger visas posten för Adriaen Brouwer varje månad?

Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.

Datatabell
MånadKonstnärssidaVerkets sidor
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 202600
Jul 20268002 700
Aug 20260600
Sep 2026200900

Hur ofta besöks verken av Adriaen Brouwer?

Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.

De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.

Vilka verk av Adriaen Brouwer är mest efterfrågade månad för månad?

Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.

Datatabell
KonstverkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sep 2026
Twilight Landscape0000000002000100
In the Tavern0000000001000300
Brawling Peasants0000000001001000
Smoking Men000000000000
In the Tavern000000000000
Interior of a Smoking Room00000000010000
The Back Operation00000000000100
The Smokers0000000003000100
Interior of a Tavern00000000001000
Peasants Smoking and Drinki…00000000001000

Vilka enheter används för att visa Adriaen Brouwer?

Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.

Datatabell
EnhetBesökDela
datorer4 70090,4%
mobiltelefoner5009,6%

På vilka språk söker man efter Adriaen Brouwer?

Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.

Datatabell
SpråkBesökDela
Tjeckiska10050,0%
Tyska10050,0%

Hur många besök har Adriaen Brouwer per dag, och vad är förväntat?

Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.

Datatabell
DagBesök
tis 29 Sep0
ons 30 Sep100
tors 1 Okt0
fre 2 Okt0
lör 3 Okt100
sön 4 Okt0
mån 5 Okt0
tis 6 Okt0
ons 7 Okt0
tors 8 Okt0
fre 9 Okt0
lör 10 Okt100
sön 11 Okt0
mån 12 Okt100
tis 13 Okt100
ons 14 Okt200
tors 15 Okt0
fre 16 Okt100
lör 17 Okt100
sön 18 Okt0
mån 19 Okt0
tis 20 Okt (prognos)100
ons 21 Okt (prognos)200
tors 22 Okt (prognos)0
fre 23 Okt (prognos)100
lör 24 Okt (prognos)200
sön 25 Okt (prognos)0
mån 26 Okt (prognos)100
tis 27 Okt (prognos)100
ons 28 Okt (prognos)200
tors 29 Okt (prognos)0
fre 30 Okt (prognos)100
lör 31 Okt (prognos)200
sön 1 Nov (prognos)0
mån 2 Nov (prognos)100
tis 3 Nov (prognos)100
ons 4 Nov (prognos)300
tors 5 Nov (prognos)0
fre 6 Nov (prognos)100
lör 7 Nov (prognos)300
sön 8 Nov (prognos)0
mån 9 Nov (prognos)100

Frågor om läsarsiffror för Adriaen Brouwer

Vilka verk av Adriaen Brouwer är mest efterfrågade?

Feeling, med 500 besök (11% av alla visningar för Adriaen Brouwer). Rankingen ovan listar 10 verk.

Hur många gånger har Adriaen Brouwer efterfrågats på WikiOO.org?

5 200 gånger under tolv månader: 1 000 på konstnärens sida och 4 200 på verksidorna.

På vilka enheter söker man efter Adriaen Brouwer?

Adriaen Brouwer har visats på datorer (90%) och mobiltelefoner (10%); datorer står för 90% av visningarna.

Vilken typ av verk av Adriaen Brouwer föredrar läsarna?

Måttlig mjukhet (Färgmättnad): 36% av besöken, jämfört med 16% av katalogen.