Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Antonio Vassilacchi på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Antonio Vassilacchi: vad konsultationerna visar
Det mest efterfrågade verk av Antonio Vassilacchi är Triumph Of The Order Of The Benedictines, med 500 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 62% av alla visningar. Följs i rankingen av Portrait Of A Collector och Adoration Of The Kings. Konstnärens sida har visats 100 gånger och verkens sidor 800 gånger, totalt 900 gånger. Mellan Aug 2026 och Sep 2026 ökade antalet visningar med 300%. Jul 2026 är månaden med flest förfrågningar: 400. Läsare väljer Skärande färgskala (Färgharmoni) vid 75% av besöken, där det motsvarar 18% av katalogen.
Antonio Vassilacchi: de 4 mest visade verken
Varje post visar ett verk av Antonio Vassilacchi och dess ranking baserat på visningar på WikiOO.org under de senaste tolv månaderna.
När har posten för Antonio Vassilacchi visats?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Siffrorna i en tabell
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 100 | 300 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sep 2026 | 0 | 400 |
När besöks verken av Antonio Vassilacchi?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer läsarna bland Antonio Vassilacchis verk?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Siffrorna i en tabell
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 63,6% | 87,5% |
| Mjuk skugga | 18,2% | 12,5% |
| Mjuk luminans | 18,2% | 0,0% |
| Ljusstyrka | 0,0% | 0,0% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 72,7% | 87,5% |
| Dämpad färgsättning | 0,0% | 0,0% |
| Måttlig mjukhet | 27,3% | 12,5% |
| Tydlig färgmättnad | 0,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 72,7% | 87,5% |
| Balanserad | 27,3% | 12,5% |
| Livfulla färger | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 18,2% | 12,5% |
| Mild | 9,1% | 62,5% |
| Balanserad | 36,4% | 12,5% |
| Stark kontrast | 18,2% | 0,0% |
| Kontrastnivå | 18,2% | 12,5% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 18,2% | 75,0% |
| Mjukt blandad palett | 0,0% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 9,1% | 12,5% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 54,5% | 12,5% |
| Enhetlig palett | 18,2% | 0,0% |
Vilka är de mest visade verken av Antonio Vassilacchi, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Siffrorna i en tabell
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Conquest of Tyre | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Triumph Of The Order Of The… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 300 |
| Portrait Of A Collector | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Adoration Of The Kings | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Mystic Marriage of St. Cath… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The transfiguration | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Day of Judgment | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Flagellation | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Conversion of Saint Paul | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Greek Painter In Venice | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På vilka språk söker man efter Antonio Vassilacchi?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många konsultationer per dag för Antonio Vassilacchi, och de kommande tre veckorna?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Siffrorna i en tabell
| Dag | Besök |
|---|---|
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 100 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 200 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 200 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
Om läsarsiffror för Antonio Vassilacchi
Vilket verk av Antonio Vassilacchi besöks oftast?
- Triumph Of The Order Of The Benedictines först, med 500 besök och 62% av förfrågningar. 4 verk är rankade ovanför.
Hur stor är läsarskaran för Antonio Vassilacchi på WikiOO.org?
- 900 besök under tolv månader: 100 till konstnärssidan, 800 till verken.
Vilka verk av Antonio Vassilacchi matchar läsarnas urval?
- Verk beskrivna som Skärande färgskala (Färgharmoni) står för 75% av besöken för 18% av katalogen.