Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Armand Point på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Armand Point: sammanfattning av läsare
Under de senaste tolv månaderna var det mest efterfrågade verket av Armand Point i WikiOO.org-databasen St. George and the Dragon: 300 besök, vilket utgör 13% av alla sökningar på konstnären. Det följs av La Joie Des Choses och Autumn Princess. Sidan för Armand Point har visats 3 400 gånger: 1 200 på artistprofilen och 2 200 på enskilda verk. Antalet konsultationer ökade med 200% från Sep 2026 till Okt 2026. Månaden med flest besök var Jul 2026 med 2 000 besök. Konsultation sker på datorer (79%) och mobiltelefoner (21%). Läsare konsulterar Jordnära (Färgpalett) mer än vad dess andel i katalogen antyder: 59% av besöken mot 38% av verken.
De 10 mest efterfrågade verken av Armand Point
Verk av Armand Point rangordnade efter antal visningar på WikiOO.org under de senaste tolv månaderna, med de mest visade först.
-
1
St. George and the Dragon
300 besök · 13,0%
-
2
La Joie Des Choses
200 besök · 8,7%
-
3
Autumn Princess
200 besök · 8,7%
-
4
Portrait De Mademoiselle Gouverneur
200 besök · 8,7%
-
5
17th Century
200 besök · 8,7%
-
6
A Visit to the Philippeville Hospital in
200 besök · 8,7%
-
7
An arab weaver
200 besök · 8,7%
-
8
Woman
100 besök · 4,3%
-
9
Les Baigneuses
100 besök · 4,3%
-
10
Best Behaviour
100 besök · 4,3%
Hur många gånger visas posten för Armand Point varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Datatabell
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 200 | 0 |
| Jul 2026 | 300 | 1 700 |
| Aug 2026 | 100 | 300 |
| Sep 2026 | 100 | 100 |
| Okt 2026 | 500 | 100 |
Hur ofta besöks verken av Armand Point?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av verk av Armand Point läser besökarna?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Datatabell
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 10,7% | 26,1% |
| Mjuk skugga | 28,6% | 47,8% |
| Mjuk luminans | 32,1% | 13,0% |
| Ljusstyrka | 17,9% | 13,0% |
| Ljusstark | 10,7% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 39,3% | 47,8% |
| Dämpad färgsättning | 17,9% | 17,4% |
| Måttlig mjukhet | 28,6% | 17,4% |
| Tydlig färgmättnad | 14,3% | 17,4% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 38,1% | 58,8% |
| Neutrala toner | 42,9% | 23,5% |
| Mörka toner | 14,3% | 17,6% |
| Pastellfärger | 4,8% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 35,7% | 43,5% |
| Balanserad | 50,0% | 43,5% |
| Livfulla färger | 14,3% | 13,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 17,9% | 26,1% |
| Mild | 14,3% | 21,7% |
| Balanserad | 28,6% | 26,1% |
| Stark kontrast | 0,0% | 0,0% |
| Kontrastnivå | 39,3% | 26,1% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 17,9% | 8,7% |
| Mjukt blandad palett | 10,7% | 13,0% |
| Balanserad harmoni | 7,1% | 0,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 28,6% | 43,5% |
| Enhetlig palett | 35,7% | 34,8% |
Vilka verk av Armand Point är mest efterfrågade månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Datatabell
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| La Joie Des Choses | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Guichard's Patent | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Une Muse | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| A Visit to the Philippevill… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| Circa | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Bacchanale Playing The Pa… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| St George And Dragon | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Scene De Village | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| En Possession Du Propriétai… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Arab Weaver | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vilka enheter används för att visa Armand Point?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Datatabell
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 2 700 | 79,4% |
| mobiltelefoner | 700 | 20,6% |
På vilka språk söker man efter Armand Point?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Datatabell
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Engelska | 200 | 40,0% |
| Spanska | 200 | 40,0% |
| Tyska | 100 | 20,0% |
Hur många besök har Armand Point per dag, och vad är förväntat?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Datatabell
| Dag | Besök |
|---|---|
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 100 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 300 |
| ons 28 Okt | 100 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tors 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
| ons 25 Nov (prognos) | 0 |
| tors 26 Nov (prognos) | 0 |
| fre 27 Nov (prognos) | 0 |
Frågor om läsarsiffror för Armand Point
Vilka verk av Armand Point är mest efterfrågade?
- St. George and the Dragon, med 300 besök (13% av alla visningar för Armand Point). Rankingen ovan listar 10 verk.
Hur många gånger har Armand Point efterfrågats på WikiOO.org?
- 3 400 gånger under tolv månader: 1 200 på konstnärens sida och 2 200 på verksidorna.
På vilka enheter söker man efter Armand Point?
- Armand Point har visats på datorer (79%) och mobiltelefoner (21%); datorer står för 79% av visningarna.
Vilken typ av verk av Armand Point föredrar läsarna?
- Jordnära (Färgpalett): 59% av besöken, jämfört med 38% av katalogen.