Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Daniel Garber på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Daniel Garber: statistik i korthet
Springtime In The Village är det mest visade verket av Daniel Garber: 1 200 besök under tolv månader, vilket motsvarar 41% av det totala antalet. Också ofta besökta: New Hope och A Wooded Watershed. Totalt antal visningar: 2 300 (400 konstnärssidor, 1 900 verk). En ökning med 700% mellan Aug 2026 och Sep 2026. Toppnotering: Jul 2026 (1 400 besök). Observerad preferens: Stark kontrast (Kontrast), 52% av besöken för 14% av katalogen.
Topp 10 verk av Daniel Garber baserat på visningar
Rankningen baseras på antal sökningar på WikiOO.org under tolv månader, inte på katalogbetyg. Rank 1 är det verk av Daniel Garber som har flest sökningar.
-
1
Springtime In The Village
1 200 besök · 41,4%
-
2
New Hope
300 besök · 10,3%
-
3
A Wooded Watershed
200 besök · 6,9%
-
4
Yonder Hill
200 besök · 6,9%
-
5
Reading -
200 besök · 6,9%
-
6
Lone Tree, 1943
100 besök · 3,4%
-
7
The Old Mill
100 besök · 3,4%
-
8
The Valley
100 besök · 3,4%
-
9
Uplands, November
100 besök · 3,4%
-
10
Fisherman's Hut
100 besök · 3,4%
Hur många läsare har Daniel Garbers post per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa underliggande data
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 200 | 1 200 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sep 2026 | 200 | 600 |
Hur stor är den månatliga läsarsiffran för verken av Daniel Garber?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka kategorier av verk av Daniel Garber väljs av läsarna?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa underliggande data
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 6,0% | 3,5% |
| Mjuk skugga | 20,0% | 3,5% |
| Mjuk luminans | 54,0% | 72,4% |
| Ljusstyrka | 20,0% | 20,7% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 10,0% | 10,3% |
| Dämpad färgsättning | 34,0% | 48,3% |
| Måttlig mjukhet | 40,0% | 27,6% |
| Tydlig färgmättnad | 16,0% | 13,8% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 47,1% | 63,0% |
| Neutrala toner | 35,3% | 18,5% |
| Mörka toner | 11,8% | 14,8% |
| Monokromt | 2,9% | 3,7% |
| Naturtema | 2,9% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 12,0% | 10,3% |
| Balanserad | 66,0% | 69,0% |
| Livfulla färger | 22,0% | 20,7% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 16,0% | 13,8% |
| Mild | 28,0% | 13,8% |
| Balanserad | 16,0% | 6,9% |
| Stark kontrast | 14,0% | 51,7% |
| Kontrastnivå | 26,0% | 13,8% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 32,0% | 44,8% |
| Mjukt blandad palett | 6,0% | 10,3% |
| Balanserad harmoni | 20,0% | 13,8% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 34,0% | 27,6% |
| Enhetlig palett | 8,0% | 3,5% |
Hur är de mest visade verken av Daniel Garber fördelade över året?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa underliggande data
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| A Wooded Watershed | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Coming | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| William Langson Lathrop | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Chese Game | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Springtime In The Village | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 600 |
| The Old Mill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Valley | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cherry Blossoms | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fisherman's Hut | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Trees | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hur ser fördelningen av läsare för Daniel Garber ut per språk?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa underliggande data
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Franska | 200 | 66,7% |
| Engelska | 100 | 33,3% |
Vad är den dagliga läsarantalet för Daniel Garber, inklusive prognos?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa underliggande data
| Dag | Besök |
|---|---|
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 100 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 200 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 200 |
| sön 11 Okt | 500 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 500 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 100 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 700 |
| mån 19 Okt (prognos) | 100 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 500 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 100 |
| lör 24 Okt (prognos) | 200 |
| sön 25 Okt (prognos) | 800 |
| mån 26 Okt (prognos) | 100 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 600 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 100 |
| lör 31 Okt (prognos) | 200 |
| sön 1 Nov (prognos) | 1 000 |
| mån 2 Nov (prognos) | 100 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 700 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 100 |
| lör 7 Nov (prognos) | 300 |
Daniel Garber: vanliga frågor
Vilket är det mest efterfrågade verket av Daniel Garber?
- Springtime In The Village: 1 200 besök, 41% av visningarna. Listan sträcker sig till plats 10.
Vad är läsarsiffran för Daniel Garber?
- 2 300 besök under tolv månader (400 artistprofiler, 1 900 verk).
Föredrar läsarna en viss kategori av verk av Daniel Garber?
- Ja, Stark kontrast (Kontrast): 52% av besöken för 14% av katalogen.