Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Emil Jakob Schindler på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Emil Jakob Schindler: statistik i korthet
Grazing Cattle in Holland är det mest visade verket av Emil Jakob Schindler: 300 besök under tolv månader, vilket motsvarar 20% av det totala antalet. Också ofta besökta: Flower Garden in Weissenkirchen och March Atmosphere Early Spring in the Vienna Woods. Totalt antal visningar: 2 900 (1 600 konstnärssidor, 1 300 verk). Minskning med 100% mellan Aug 2026 och Sep 2026. Toppnotering: Jul 2026 (2 200 besök). Observerad preferens: Mjukt blandad palett (Färgharmoni), 40% av besöken för 8% av katalogen.
Topp 9 verk av Emil Jakob Schindler baserat på visningar
Rankningen baseras på antal sökningar på WikiOO.org under tolv månader, inte på katalogbetyg. Rank 1 är det verk av Emil Jakob Schindler som har flest sökningar.
-
1
Grazing Cattle in Holland, 1875
300 besök · 20,0%
-
2
Flower Garden in Weissenkirchen, 1879
200 besök · 13,3%
-
3
March Atmosphere Early Spring in the Vienna Woods, 1884
200 besök · 13,3%
-
4
Aus dem Prater (The Prater Gardens), 1870
200 besök · 13,3%
-
5
Motif from the Vienna Prater (Krieau), 1876
200 besök · 13,3%
-
6
Mountain Stream in the Ramau, 1868
100 besök · 6,7%
-
7
In the Garden at Schloss Niederweiden, 1885
100 besök · 6,7%
-
8
Embrace in the Forest
100 besök · 6,7%
-
9
Forest Path with Sheeps (also known as Waldweg mit Schafen), 1875
100 besök · 6,7%
Hur många läsare har Emil Jakob Schindlers post per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa underliggande data
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 200 | 100 |
| Jul 2026 | 1 100 | 1 100 |
| Aug 2026 | 300 | 100 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
Hur stor är den månatliga läsarsiffran för verken av Emil Jakob Schindler?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka kategorier av verk av Emil Jakob Schindler väljs av läsarna?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa underliggande data
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 8,0% | 6,7% |
| Mjuk skugga | 36,0% | 20,0% |
| Mjuk luminans | 40,0% | 33,3% |
| Ljusstyrka | 14,0% | 40,0% |
| Ljusstark | 2,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 38,0% | 40,0% |
| Dämpad färgsättning | 40,0% | 60,0% |
| Måttlig mjukhet | 20,0% | 0,0% |
| Tydlig färgmättnad | 2,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 60,0% | 84,6% |
| Jordnära | 36,0% | 15,4% |
| Mörka toner | 4,0% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 38,0% | 26,7% |
| Balanserad | 56,0% | 73,3% |
| Livfulla färger | 6,0% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 4,0% | 0,0% |
| Mild | 24,0% | 20,0% |
| Balanserad | 8,0% | 13,3% |
| Stark kontrast | 20,0% | 6,7% |
| Kontrastnivå | 44,0% | 60,0% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 4,0% | 0,0% |
| Mjukt blandad palett | 8,0% | 40,0% |
| Balanserad harmoni | 8,0% | 20,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 42,0% | 33,3% |
| Enhetlig palett | 38,0% | 6,7% |
Hur är de mest visade verken av Emil Jakob Schindler fördelade över året?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa underliggande data
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mühlwehr in Plankenberg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Motif from the Prate Krieau | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mountain Stream in the Ramau | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Älgjakt i Pragern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Forest Lane near Schärfling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Gosau Mill near Ischl | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Moonrise in the Prater Mead… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| February Atmosphere Early S… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Meadow in Hacking | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Harvest Month in Plankenberg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hur ser fördelningen av läsare för Emil Jakob Schindler ut per språk?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Vad är den dagliga läsarantalet för Emil Jakob Schindler, inklusive prognos?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa underliggande data
| Dag | Besök |
|---|---|
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
Emil Jakob Schindler: vanliga frågor
Vilket är det mest efterfrågade verket av Emil Jakob Schindler?
- Grazing Cattle in Holland: 300 besök, 20% av visningarna. Listan sträcker sig till plats 9.
Vad är läsarsiffran för Emil Jakob Schindler?
- 2 900 besök under tolv månader (1 600 artistprofiler, 1 300 verk).
Föredrar läsarna en viss kategori av verk av Emil Jakob Schindler?
- Ja, Mjukt blandad palett (Färgharmoni): 40% av besöken för 8% av katalogen.