Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för George Harvey på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
George Harvey: vad konsultationerna visar
Det mest efterfrågade verk av George Harvey är Rev. thomas guthrie,, med 300 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 9% av alla visningar. Följs i rankingen av Study for the Painting 'The Battle of Drumclog' och Far From Home. Konstnärens sida har visats 600 gånger och verkens sidor 2 800 gånger, totalt 3 400 gånger. Mellan Aug 2026 och Sep 2026 minskade antalet visningar med 100%. Jul 2026 är månaden med flest förfrågningar: 3 100. Läsare konsulterar posterna på datorer (85%) och mobiltelefoner (15%). Läsare väljer Stark kontrast (Kontrast) vid 36% av besöken, där det motsvarar 22% av katalogen.
George Harvey: de 10 mest visade verken
Varje post visar ett verk av George Harvey och dess ranking baserat på visningar på WikiOO.org under de senaste tolv månaderna.
-
1
Rev. thomas guthrie,
300 besök · 9,1%
-
2
Study for the Painting 'The Battle of Drumclog'
300 besök · 9,1%
-
3
Far From Home
200 besök · 6,1%
-
4
Family At The Law Court
200 besök · 6,1%
-
5
His Own Catch Of Trout
200 besök · 6,1%
-
6
The Covenanter's Baptism
100 besök · 3,0%
-
7
Self-Portrait, 1830
100 besök · 3,0%
-
8
A Boy And A Girl With A Collie Dog Standing By A Stream (study For 'the Covenanters' Baptism')
100 besök · 3,0%
-
9
The Wee Deil
100 besök · 3,0%
-
10
Two Children
100 besök · 3,0%
När har posten för George Harvey visats?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Siffrorna i en tabell
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 600 | 2 500 |
| Aug 2026 | 0 | 200 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
När besöks verken av George Harvey?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer läsarna bland George Harveys verk?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Siffrorna i en tabell
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 22,0% | 30,3% |
| Mjuk skugga | 30,0% | 30,3% |
| Mjuk luminans | 28,0% | 24,2% |
| Ljusstyrka | 14,0% | 12,1% |
| Ljusstark | 6,0% | 3,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 34,0% | 24,2% |
| Dämpad färgsättning | 36,0% | 45,5% |
| Måttlig mjukhet | 26,0% | 15,2% |
| Tydlig färgmättnad | 4,0% | 15,2% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 58,5% | 53,8% |
| Neutrala toner | 34,2% | 26,9% |
| Mörka toner | 7,3% | 19,2% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 42,0% | 36,4% |
| Balanserad | 54,0% | 54,5% |
| Livfulla färger | 4,0% | 9,1% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 14,0% | 18,2% |
| Mild | 28,0% | 12,1% |
| Balanserad | 20,0% | 12,1% |
| Stark kontrast | 22,0% | 36,4% |
| Kontrastnivå | 16,0% | 21,2% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 6,0% | 3,0% |
| Mjukt blandad palett | 2,0% | 6,1% |
| Balanserad harmoni | 4,0% | 3,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 38,0% | 36,4% |
| Enhetlig palett | 50,0% | 51,5% |
Vilka är de mest visade verken av George Harvey, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Siffrorna i en tabell
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Covenanter's Baptism | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait Of A Lady | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Extracting Stings | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Baptism On The Hill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Aged Spinner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Young Man In A Riding Cloak | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Catechising In A Scottish S… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait Of A Woman | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Lost Child Restored | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Covenanters' Preaching | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hur ser fördelningen av besök på George Harvey ut per enhet?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Siffrorna i en tabell
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 2 900 | 85,3% |
| mobiltelefoner | 500 | 14,7% |
På vilka språk söker man efter George Harvey?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många konsultationer per dag för George Harvey, och de kommande tre veckorna?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Siffrorna i en tabell
| Dag | Besök |
|---|---|
| mån 21 Sep | 0 |
| tis 22 Sep | 0 |
| ons 23 Sep | 0 |
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt (prognos) | 0 |
| tis 13 Okt (prognos) | 0 |
| ons 14 Okt (prognos) | 0 |
| tors 15 Okt (prognos) | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
Om läsarsiffror för George Harvey
Vilket verk av George Harvey besöks oftast?
- Rev. thomas guthrie, först, med 300 besök och 9% av förfrågningar. 10 verk är rankade ovanför.
Hur stor är läsarskaran för George Harvey på WikiOO.org?
- 3 400 besök under tolv månader: 600 till konstnärssidan, 2 800 till verken.
Vilka enheter använder läsarna av George Harvey?
- De använder datorer (85%) och mobiltelefoner (15%); datorer står för 85% av besöken.
Vilka verk av George Harvey matchar läsarnas urval?
- Verk beskrivna som Stark kontrast (Kontrast) står för 36% av besöken för 22% av katalogen.