Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Gian Luca Rossi på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Gian Luca Rossi: sammanfattning av läsare
Under de senaste tolv månaderna var det mest efterfrågade verket av Gian Luca Rossi i WikiOO.org-databasen Il cortile del Castello di Felino che ospita il Museo del Salame: 200 besök, vilket utgör 15% av alla sökningar på konstnären. Det följs av Museo del Salame: ingresso alla sala norcineria och Museo del Salame: sala della norcineria. Sidan för Gian Luca Rossi har visats 1 300 gånger: 300 på artistprofilen och 1 000 på enskilda verk. Antalet konsultationer minskade med 100% från Aug 2026 till Sep 2026. Månaden med flest besök var Jul 2026 med 1 000 besök. Läsare konsulterar Reflekterande (Känslomässig ton) mer än vad dess andel i katalogen antyder: 50% av besöken mot 17% av verken.
De 10 mest efterfrågade verken av Gian Luca Rossi
Verk av Gian Luca Rossi rangordnade efter antal visningar på WikiOO.org under de senaste tolv månaderna, med de mest visade först.
-
1
Il cortile del Castello di Felino che ospita il Museo del Salame
200 besök · 15,4%
-
2
Museo del Salame: ingresso alla sala norcineria, 2010
100 besök · 7,7%
-
3
Museo del Salame: sala della norcineria, 2010
100 besök · 7,7%
-
4
Museo del Salame: uncini da norcino, 2010
100 besök · 7,7%
-
5
Museo del Salame: ingresso alle cantine, 2010
100 besök · 7,7%
-
6
Museo del Vino dei Colli di Parma: multivisione immersiva, 2014
100 besök · 7,7%
-
7
Museo del Vino dei Colli di Parma: sala delle botti, 2014
100 besök · 7,7%
-
8
La sala della norcineria con gli attrezzi per la lavorazione delle carni al Museo del Salame
100 besök · 7,7%
-
9
Museo del Vino dei Colli di Parma: bottiglie ottocentesche della cantina Basetti, 2014
100 besök · 7,7%
-
10
La sala della norcineria con gli attrezzi per la lavorazione delle carni al Museo del Salame
100 besök · 7,7%
Hur många gånger visas posten för Gian Luca Rossi varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Datatabell
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 200 | 800 |
| Aug 2026 | 100 | 100 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
Hur ofta besöks verken av Gian Luca Rossi?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av verk av Gian Luca Rossi läser besökarna?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Datatabell
| Känslomässig ton | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Nostalgisk | 50,0% | 50,0% |
| Reflekterande | 16,7% | 50,0% |
| Lugn | 16,7% | 0,0% |
| Fridfull | 16,7% | 0,0% |
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 33,3% | 53,8% |
| Mjuk skugga | 48,7% | 30,8% |
| Mjuk luminans | 17,9% | 15,4% |
| Ljusstyrka | 0,0% | 0,0% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 33,3% | 38,5% |
| Dämpad färgsättning | 25,6% | 30,8% |
| Måttlig mjukhet | 38,5% | 30,8% |
| Tydlig färgmättnad | 2,6% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 46,2% | 61,5% |
| Balanserad | 51,3% | 38,5% |
| Livfulla färger | 2,6% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 2,6% | 0,0% |
| Mild | 20,5% | 46,2% |
| Balanserad | 10,3% | 0,0% |
| Stark kontrast | 33,3% | 15,4% |
| Kontrastnivå | 33,3% | 38,5% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 12,8% | 23,1% |
| Mjukt blandad palett | 7,7% | 7,7% |
| Balanserad harmoni | 10,3% | 7,7% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 28,2% | 7,7% |
| Enhetlig palett | 41,0% | 53,8% |
Vilka verk av Gian Luca Rossi är mest efterfrågade månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Datatabell
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Museo del Salame: esterno | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Museo del Salame: ingresso… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ingresso alle cantine del c… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Il cortile del Castello di… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ingresso alle cantine del c… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Museo del Salame: sala dell… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Museo del Vino dei Colli di… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Museo del Salame: corridoio… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ingresso alle cantine del c… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Museo del Vino dei Colli di… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
På vilka språk söker man efter Gian Luca Rossi?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många besök har Gian Luca Rossi per dag, och vad är förväntat?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Datatabell
| Dag | Besök |
|---|---|
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
Frågor om läsarsiffror för Gian Luca Rossi
Vilka verk av Gian Luca Rossi är mest efterfrågade?
- Il cortile del Castello di Felino che ospita il Museo del Salame, med 200 besök (15% av alla visningar för Gian Luca Rossi). Rankingen ovan listar 10 verk.
Hur många gånger har Gian Luca Rossi efterfrågats på WikiOO.org?
- 1 300 gånger under tolv månader: 300 på konstnärens sida och 1 000 på verksidorna.
Vilken typ av verk av Gian Luca Rossi föredrar läsarna?
- Reflekterande (Känslomässig ton): 50% av besöken, jämfört med 17% av katalogen.